ویزای چین

ویزای چین و اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای چین


معرفی کشور چین

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده است. این کشور پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از۱٬۳ میلیارد نفر سکنه‌ است که توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود . چین چشم‌اندازهای طبیعی متنوعی دارد ، از استپ‌های جنگلی در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری روسیه گرفته تا جنگل‌های زیر گرمسیری در سرزمین‌ های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام ، لائوس و برمه . مناطق غربی چین ناهموار است و رشته‌ کوه‌های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می‌کنند. در مقابل ، نواحی شرقی این کشور کم‌ارتفاع است و با ساحلی به طول ۱۴٫۵۰۰ کیلومتر در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه‌ است که در سوی دیگرش تایوان ، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

ویزای توریستی و تجاری چین

ویزای توریستی چین به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردشگری و یا دیدار با اعضای خانواده خود ، قصد ورود به کشور جمهوری خلق چین را دارند. ویزای توریستی چین یا همان ویزای نوع L برای مدت دو هفته تا شش ماه صادر می‌شود و اجازه‌ کار و اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا را به متقاضی نمی‌دهد . جهت تقاضای ویزای توریستی چین ، حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی‌گیرد ولی اصل و کپی مدارک شناسایی باید همراه نماینده یا وکیل متقاضی باشد. در مورد ویزای تجاری چین مقررات متفاوت است و حضور شخص متقاضی ویزای تجاری الزامی است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای چین

1- اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار پس از تاریخ برگشت از سفر

2- دو قطعه عکس 6 در 4 که در 3 ماه گذشته گرفته شده باشد و بیانگر ظاهر فعلی درخواست کننده باشد.

3- دریافت فرم تمکن مالی از بانک با حداقل موجودی 10 میلیون تومان و گردش 3 ماه آخر حساب بانکی به انگلیسی

4- رزرو بلیط هواپیما به مقصد چین

5- دعوت نامه یا رزرو هتل در تمام مدت اقامت

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای چین

1- حضور درخواست کننده در زمان مصاحبه برای اخذ ویزای چین الزامی نیست.

2- فرم تقاضای ویزای چین باید در دو نسخه تکمیل شود و به همراه سایر مدارک لازم مورد تائید دفتر کنسولی سفارت چین قرار بگیرد و جهت اخذ ویزا ، تحویل سفارت چین شود.

3- اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضا باید فرم جداگانه‌ای پر کنید .

4- حداقل تعداد نفرات برای صدور ویزای توریستی گروهی چین 5 نفر می باشد که تاریخ دقیق ورود مسافرین به چین باید طبق بلیط آنها باشد و تمام مسافران نیز باید با هم ورود و خروج کنند.

6- اعتبار ویزای توریستی انفرادی چین 30 روز می باشد و ویزای مسافر داخل پاسپورت درج می شود.

6- ویزای مولتی تجاری 6 ماهه چین با داشتن حداقل 3 عدد ویزای تجاری صادر می شود و مدت خروج از ایران در این نوع ویزا 6 ماه از زمان صدور و مدت اقامت در کشور چین به مدت 1 ماه از زمان ورود در هر بار ورود می باشد. همچنین محدودیتی برای تعداد دفعات ورود به کشور چین برای دارندگان ویزای مولتی تجاری چین وجود ندارد.

هزینه و مدت زمان صدور انواع ویزای چین

سفارت چین در تهران ، دو نوع ویزای چین به صورت عادی و نیمه‌ فوری صادر می‌کند که صدور ویزای عادی چین حدودا ده روز و ویزای نیمه‌ فوری چین چهار تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد. قیمت ویزای عادی چین، حدود ١۴۰ دلار است.

توجه: نرخ ویزا برای کودکان نیز مانند بزرگسالان محاسبه می‌شود و مبالغ واریزی برای ویزا به حساب سفارت چین ، قابل بازگشت نیستند.

ویزای چین

آدرس و تلفن سفارت چین در تهران

خیابان پاسداران ، چهارراه فرمانیه ، خیابان نارنجستان هفتم ، شماره ١٥   تلفن : ٢٢٨١٦٦٠٠

ساعت کار سفارت چین در تهران

از یکشنبه تا پنج شنبه صبحها از ساعت 8:30 تا 12:30

بعد از ظهرها از ساعت 14:30 تا 16:30

آدرس وبسایت سفارت چین در تهران

http://ir.chineseembassy.org/eng

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور چین روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده چین

سفرنامه چین

جاذبه های گردشگری چین