ویزای هلند

ویزای هلند و اطلاعات مورد نیاز


معرفی کشور هلند

هلند کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است. پایتخت هلند شهر آمستردام است ، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند . هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند بشمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود . هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد ، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

شرایط دریافت ویزای هلند

کشور هلند از جمله کشورهای امضا کننده پیمان شینگن می باشد و به همین علت متقاضیان ورود به کشور هلند برای سفر به هلند نیاز به ویزای شینگن هلند دارند. برای ارائه درخواست ویزای هلند حضور فرد متقاضی جهت انگشت نگاری و مصاحبه در روز تعیین شده از طرف سفارت هلند الزامی میباشد. ویزای توریستی هلند شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه‌ مدت در هلند به منظور تفریح یا بازدید از بستگان را داشته باشند. ویزای توریستی هلند برای مدت مشخصی صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.

محدوده شینگن چیست؟

فضای شنگن شامل 25 کشور اروپائی است که همگی عضو اتحادیه اروپا هستند . کشورهای آلمان ، اتریش ، بلژیک ، دانمارک ، اسپانیا ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، یونان ، مجارستان ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، لهستان ، پرتغال ، جمهوری چک ، اسلوواکی ، اسلوونی و سوئد کشورهای امضا کننده پیمان شینگن هستند . کشورهای نروژ ، ایسلند و سوئیس نیز هر چند که عضو اتحادیه اروپا نمی باشند ، اما از امضا کنندگان پیمان شینگن هستند و به همین علت دارندگان ویزای شینگن هلند ، میتوانند علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا ، به این سه کشور نیز سفر کنند .

ویزای هلند به چه کسانی تعلق میگیرد  ؟

ویزای هلند و یا ویزای شینگن هلند به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد سفر تفریحی به هلند یا دیدار با اعضای خانواده‌شان را دارند . مدت اعتبار ویزای هلند حداکثر سه ماه است و متقاضی باید زودتر از تمام شدن نود روز اقامت مجاز در هلند و کشورهای شینگن ، خاک این کشور را ترک کند. بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته طول خواهد کشید. اما ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک، چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموما تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی واجد شرایط بودن یا نبودن درخواست کننده ویزای هلند مشخص خواهد شد.

شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز ارائه درخواست ویزای هلند

1- دارا بودن گذرنامه ( پاسپورت ) عادی ، گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی به نحوی که در زمان ارائه درخواست ویزای هلند ، حداقل شش ماه اعتبار پس از اتمام زمان اعتبار ویزا داشته باشد و حداقل چهار صفحه کاملا خالی از هرگونه مهر ورود و خروج داشته باشد . همچنین بایستی کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است ، تهیه کنید.

2- کارت ملی و شناسنامه ( ترجمه رسمی به انگلیسی و فتوکپی از تمام صفحات )

3- سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش با مشخصات و معیارهای ICAO (عکس نباید قدیمی تر از 6 ماه باشد، 35 میلیمتر عرض و 45 طول، فاصله 2 چشم حداقل 8 میلی متر )

4- کپی ویزاهای شینگن قبلی که در سه سال گذشته اخذ شده است . ( در صورت وجود )

5- نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر حساب بانکی و یا گواهی هرگونه سپرده گذاری بانکی

6- برای کارمندان بخش خصوصی و یا دولتی ، گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ شروع به کار ، سمت شغلی ، مبلغ حقوق و مدت زمان مرخصی درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی ( دارندگان مشاغل دولتی )

7- برای صاحبان مشاغل و یا کسبه و تجار پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی

8- برای صاحبان شرکتهای خصوصی ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

9- برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی

10- برای بازنشستگان ، گواهی بازنشستگی که در آن مشخصات کامل بازنشسته و میزان حقوق ذکر شده باشد.

11- برای بچه ها و دانشجویان ، گواهی تمکن مالی و تقبل هزینه توسط یکی از والدین ، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام در سال آینده به همراه اجازه نامه رسمی خروج از طرف پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند .

12- بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30000 یورو که تمام هزینه های درمانی در مدت اقامت درخواست کننده ویزا در محدوده کشورهای شینگن را پوشش دهد. شرکت بیمه گذار باید نماینده معتبر در کشور هلند داشته باشد .

13- سند مالکیت آپارتمان یا ملک یا زمین ( در صورت دارا بودن )

14- اگر دعوت‌نامه ندارید ، رزرو هتل با امضا که توسط یک آژانس مسافرتی سفرهای ورودی هلند و یا مستقیما توسط خود هتل تأیید شده باشد ( تأییدیه آنلاین هتل قابل قبول نمی باشد) .

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای هلند

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان تشکیل پرونده ویزای هلند الزامی است . برای درخواست کنندگان زیر 16 سال الزامی است که هر دو نفر از والدین فرم درخواست ویزا را امضا کنند. برای کودکان نیز می بایست وقت مصاحبه جداگانه برای ارائه درخواست ویزای هلند دریافت شود .

2- حتما توجه داشته باشید ، ویزا بایستی از کشوری درخواست شود که هم مبدا ورودی شماست و هم بیشتر مدت زمان سفر شما در آن کشور سپری میگردد و این موضوع باید از طریق رزرو بلیط ( برای نشان دادن مبدا ورودی ) و رزرو هتل ( برای نشان دادن مدت زمان اقامت ) اثبات شود. عدم رعایت این موضوع در زمان تشکیل پرونده موجب رد درخواست ویزای شینگن هلند میشود.

3- فرم ویزا را قبل از ورود به سفارت هلند تکمیل و امضا نمایید و از تمامی مدارک قبل از ورود به سفارت کپی تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر خانوادگی سفر می‌کنید ، برای هر کدام از اعضا باید فرم جداگانه‌ای پر شود.

4- هزینه تشکیل پرونده درخواست ویزای هلند معادل 60 یورو برای ویزاهای شینگن 90 روزه و فقط به یورو قابل پرداخت است . لطفا توجه داشته باشید صندوق سفارت ایتالیا از پذیرش اسکناس های تاخورده ، پاره و کثیف امتناع میکند . از آن جایی که سفارت هلند به طور محدود اسکناس ریز در اختیار دارد ، لذا خواهشمند است مبلغ را در صورت امکان دقیقاً برابر میزان هزینه ویزا شمرده و پرداخت نمایید. سفارت از پذیرفتن یورو به صورت پول خرد (سکه) معذور است و تنها اسکناس های پنج ، ده ، بیست ، پنجاه و صد یورویی قابل قبول خواهند بود. پرداخت با کارت امکان پذیر نیست .

5- تاکید میشود ، هر گونه عمل متقلبانه و غیر قانونی ، جعل مدرک و ارائه مدارک مخدوش توسط متقاضی ویزای هلند موجب رد درخواست ، عدم امکان ورود به سفارت هلند و در نظر گرفتن محرومیتهای طولانی مدت برای اخذ ویزای شینگن از تمام کشورهای حوزه شینگن میگردد . برخی از دلالان پیشنهاد مدارک جعلی را نیز ارائه می نمایند . لطفا توجه داشته باشید هر شخصی که مدارک جعلی به سفارت ارائه نماید ، دیگر ویزا دریافت نخواهد کرد.

نکات مهم پس از رد درخواست یا اخذ ویزای شینگن هلند

1- لطفا توجه داشته باشید ، در صورت رد درخواست ویزای هلند ، هیچ مبلغی از طرف سفارت هلند به شما مسترد نمی گردد .

2- اخذ ویزای هلند ، به تنهایی هیچ ضمانتی بر ورود به منطقه شینگن ایجاد نمیکند و تصمیم گیری در خصوص اجازه ورود در مرزهای شینگن بر عهده پلیس مرزی قرار گرفته است که طبق مقررات میتواند در هنگام ورود خواستار ارائه مدارک مربوط به محل اسکان ، دعوتنامه یا رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما و مدارک مثبت مالی که نشان دهنده منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های دارنده ویزا باشد ، گردد .

3- دارندگان ویزای هلند با امکان یکبار ورود و یا چند بار ورود نمیتوانند در هر 6 ماه بیش از 90 روز در مرزهای شینگن باقی بمانند.

4- ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده ( Single entry ) و یا ویزاهای چند وروده ( Multiple ) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور هلند ،  همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور هلند از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

 وقت سفارت هلند

برای دریافت فرم تقاضای ویزا و تعیین وقت سفارت هلند ، باید به دفتر کنسولی سفارت هلند در تهران مراجعه کنید. امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.

نکته : لطفا توجه کنید سفارت هلند در تهران قوانین سختگیرانه ای برای اجازه ورود به سفارت دارد . پس لطفا حتما هنگام ثبت وقت مصاحبه سفارت به صحیح بودن اطلاعات هویتی و شماره پاسپورت خود  دقت کنید ، چون کوچکترین تفاوتی در نام ثبت شده در هنگام اخذ وقت سفارت ، هنگام ورود به سفارت موجب ابطال وقت و جلوگیری از ورود به سفارت هلند خواهد شد . حتما راس ساعت مقرر جلوی درب سفارت هلند حضور داشته باشید چون حضور زود هنگام باعث انتظار در جلوی درب سفارت و حضور دیر هنگام باعث ابطال وقت گرفته شده می گردد.

ویزای هلند

آدرس سفارت هلند در تهران

فرمانیه، خیابان سنبل ، خیابان ارغوان غربی ، پلاک ۶۰ ، تلفن : ۲۳۶۶۰۰۰۰

ساعت کار سفارت هلند در تهران

یکشنبه تا چهارشنبه، ۱۶-۷:۳۰ و پنج‌شنبه ۱۳:۳۰-۷:۳۰

آدرس وبسایت سفارت هلند در تهران

www.iran.nlembassy.org

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور هلند روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده هلند

سفرنامه هلند

جاذبه های گردشگری هلند

برای دانلود کد هدیه روزانه ویزای هلند ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***