ویزای مراکش

ویزای مراکش و اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی مراکش


ویزای مراکش به چه کسانی تعلق میگیرد  ؟

ویزای مراکش برای گردشگرانی که قصد مسافرت به شاخ افریقا را دارند و سفر به مراکش را نیز در برنامه خود می گنجانند ، مورد نیاز خواهد بود . مراکش یکی از پربازدید کننده ترین کشور های آفریقا است که سالانه حدود 8 ‏میلیون گردشگر بین المللی را به خود جذب می کند . پادشاهی مراکش به دلیل برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی ، برای بسیاری ‏از گردشگران ایرانی جذاب می باشد.

درباره کشور مراکش

مراکش یا مغرب کشوری است در شمال غربی آفریقا با ساحلی طولانی در جوار اقیانوس اطلس که از شمال به جبل‌ الطارق و دریای مدیترانه می‌رسد. نام مراکش از نام پایتخت کهن یعنی شهر مراکش برگرفته شده است که واژه‌ای بربر به معنای «سرزمین خدا» است. نام Morocco در انگلیسی هم تغییر یافته واژه مراکش است که تا همین چند دهه اخیر هم این سرزمین در زبان عربی مراکش خوانده می‌شد.

شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز ارائه درخواست ویزای مراکش

1- دارا بودن گذرنامه ( پاسپورت ) عادی ، گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی به نحوی که در زمان ارائه درخواست ویزای مراکش ، حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ ورود و دو صفحه کاملا خالی از هرگونه مهر ورود و خروج داشته باشد .

2- کارت ملی و شناسنامه

3- دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش

4- نامه تمکن مالی و گردش 3 ماه آخر حساب بانکی و یا گواهی هرگونه سپرده گذاری بانکی

5- برای کارمندان بخش خصوصی و یا دولتی ، گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ شروع به کار ، سمت شغلی ، مبلغ حقوق و مدت زمان مرخصی درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی ( دارندگان مشاغل دولتی )

6- برای صاحبان مشاغل و یا کسبه و تجار پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی

7- برای بازنشستگان ، گواهی بازنشستگی که در آن مشخصات کامل بازنشسته و میزان حقوق ذکر شده باشد.

8- برای بچه ها و دانشجویان ، گواهی تمکن مالی و تقبل هزینه توسط یکی از والدین ، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام در سال آینده به همراه اجازه نامه رسمی خروج از طرف پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند .

10- بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30000 یورو که تمام هزینه های درمانی در مدت اقامت درخواست کننده ویزا در مراکش را پوشش دهد.

11- سند مالکیت آپارتمان یا ملک یا زمین ( در صورت دارا بودن )

12- رزرو هتل در طول مدت اقامت

13- رزرو بلیط هواپیما به مقصد مراکش

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای مراکش

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان تشکیل پرونده ویزای مراکش الزامی است . برای درخواست کنندگان زیر 16 سال الزامی است که هر دو نفر از والدین فرم درخواست ویزا را امضا کنند.

2- فرم ویزا را حتما یکماه قبل از ورود به سفارت مراکش تکمیل و امضا نمایید و از تمامی مدارک قبل از ورود به سفارت کپی تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر خانوادگی سفر می‌کنید ، برای دریافت ویزای مراکش برای هر کدام از اعضای خانواده باید فرم جداگانه‌ای پر شود.

3- تاکید میشود ، هر گونه عمل متقلبانه و غیر قانونی ، جعل مدرک و ارائه مدارک مخدوش توسط متقاضی ویزای مراکش موجب رد درخواست ، عدم امکان ورود به سفارت مراکش و در نظر گرفتن محرومیتهای طولانی مدت برای اخذ ویزای پادشاهی مراکش میگردد .

نکات مهم پس از رد درخواست یا اخذ ویزای توریستی مراکش

1- لطفا توجه داشته باشید ، در صورت رد درخواست ویزای مراکش ، هیچ مبلغی از طرف سفارت به شما مسترد نمی گردد .

2- اخذ ویزای مراکش ، به تنهایی هیچ ضمانتی برای ورود به مراکش ایجاد نمیکند و تصمیم گیری در خصوص اجازه ورود در مرزهای مراکش بر عهده پلیس مرزی قرار گرفته است که طبق مقررات میتواند از ورود شما حتی با داشتن ویزا جلوگیری کند.

ویزای مراکش

آدرس و تلفن سفارت مراکش در تهران

خیابان کامرانیه شمالی ، بعد از خیابان اندرزگو ، خیابان مریم ، پلاک 2 تلفن:22201677-22235505

ساعت کار سفارت مراکش در تهران

از یک شنبه تا پنج شنبه ازساعت ۸ تا ۱۲

آدرس وبسایت سفارت مراکش در تهران

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور مراکش روی لینک های زیر کلیک کنید

سفرنامه مراکش

هتل های برگزیده مراکش

جاذبه های گردشگری مراکش