ویزای مجارستان

ویزای مجارستان و اطلاعات مورد نیاز


معرفی کشور مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی با مساحت ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است. این کشور در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد ، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است.

شرایط دریافت ویزای مجارستان

کشور مجارستان از جمله کشورهای امضا کننده پیمان شینگن می باشد و به همین علت متقاضیان ورود به کشور مجارستان برای سفر به مجارستان نیاز به ویزای شینگن مجارستان دارند. برای ارائه درخواست ویزای مجارستان حضور فرد متقاضی جهت انگشت نگاری و مصاحبه در روز تعیین شده از طرف سفارت مجارستان الزامی میباشد. ویزای توریستی مجارستان شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه‌ مدت در مجارستان به منظور تفریح یا بازدید از بستگان را داشته باشند. ویزای توریستی مجارستان برای مدت مشخصی صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.

محدوده شینگن چیست؟

فضای شنگن شامل 25 کشور اروپائی است که همگی عضو اتحادیه اروپا هستند . کشورهای آلمان ، اتریش ، بلژیک ، دانمارک ، اسپانیا ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، یونان ، مجارستان ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، لهستان ، پرتغال ، جمهوری چک ، اسلوواکی ، اسلوونی و سوئد کشورهای امضا کننده پیمان شینگن هستند . کشورهای نروژ ، ایسلند و سوئیس نیز هر چند که عضو اتحادیه اروپا نمی باشند ، اما از امضا کنندگان پیمان شینگن هستند و به همین علت دارندگان ویزای شینگن مجارستان ، میتوانند علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا ، به این سه کشور نیز سفر کنند .

ویزای مجارستان به چه کسانی تعلق میگیرد  ؟

ویزای مجارستان و یا ویزای شینگن مجارستان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد سفر تفریحی به مجارستان یا دیدار با اعضای خانواده‌شان را دارند . مدت اعتبار ویزای مجارستان حداکثر سه ماه است و متقاضی باید زودتر از تمام شدن نود روز اقامت مجاز در هلند و کشورهای شینگن ، خاک این کشور را ترک کند. بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته طول خواهد کشید. اما ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک، چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموما تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی واجد شرایط بودن یا نبودن درخواست کننده ویزای مجارستان مشخص خواهد شد.

شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز ارائه درخواست ویزای مجارستان

1- دارا بودن گذرنامه ( پاسپورت ) عادی ، گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی به نحوی که در زمان ارائه درخواست ویزای مجارستان ، حداقل سه ماه اعتبار پس از اتمام زمان اعتبار ویزا داشته باشد و حداقل چهار صفحه کاملا خالی از هرگونه مهر ورود و خروج داشته باشد . همچنین بایستی کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است ، تهیه کنید.

2- کارت ملی و شناسنامه ( ترجمه رسمی به انگلیسی و فتوکپی از تمام صفحات )

3- سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش با مشخصات و معیارهای ICAO (عکس نباید قدیمی تر از 6 ماه باشد، 35 میلیمتر عرض و 45 طول، فاصله 2 چشم حداقل 8 میلی متر )

4- کپی ویزاهای شینگن قبلی که در سه سال گذشته اخذ شده است . ( در صورت وجود )

5- نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر حساب بانکی و یا گواهی هرگونه سپرده گذاری بانکی

6- برای کارمندان بخش خصوصی و یا دولتی ، گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ شروع به کار ، سمت شغلی ، مبلغ حقوق و مدت زمان مرخصی درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی ( دارندگان مشاغل دولتی )

7- برای صاحبان مشاغل و یا کسبه و تجار پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی

8- برای صاحبان شرکتهای خصوصی ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

9- برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی

10- برای بازنشستگان ، گواهی بازنشستگی که در آن مشخصات کامل بازنشسته و میزان حقوق ذکر شده باشد.

11- برای بچه ها و دانشجویان ، گواهی تمکن مالی و تقبل هزینه توسط یکی از والدین ، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام در سال آینده به همراه اجازه نامه رسمی خروج از طرف پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند .

12- بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30000 یورو که تمام هزینه های درمانی در مدت اقامت درخواست کننده ویزا در محدوده کشورهای شینگن را پوشش دهد. شرکت بیمه گذار باید نماینده معتبر در کشور مجارستان داشته باشد .

13- سند مالکیت آپارتمان یا ملک یا زمین ( در صورت دارا بودن )

14- اگر دعوت‌نامه ندارید ، رزرو هتل با امضا که توسط یک آژانس مسافرتی سفرهای ورودی مجارستان و یا مستقیما توسط خود هتل تأیید شده باشد ( تأییدیه آنلاین هتل قابل قبول نمی باشد) .

15- ترجمه کلیه مدارک به زبان انگلیسی بدون نیاز به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه مورد نیاز است .

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای مجارستان

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان تشکیل پرونده ویزای مجارستان الزامی است . برای درخواست کنندگان زیر 16 سال الزامی است که هر دو نفر از والدین فرم درخواست ویزا را امضا کنند. برای کودکان نیز می بایست وقت مصاحبه جداگانه برای ارائه درخواست ویزای مجارستان دریافت شود .

2- حتما توجه داشته باشید ، ویزا بایستی از کشوری درخواست شود که هم مبدا ورودی شماست و هم بیشتر مدت زمان سفر شما در آن کشور سپری میگردد و این موضوع باید از طریق رزرو بلیط ( برای نشان دادن مبدا ورودی ) و رزرو هتل ( برای نشان دادن مدت زمان اقامت ) اثبات شود. عدم رعایت این موضوع در زمان تشکیل پرونده موجب رد درخواست ویزای شینگن مجارستان میشود.

3- فرم ویزا را قبل از ورود به سفارت مجارستان تکمیل و امضا نمایید و از تمامی مدارک قبل از ورود به سفارت کپی تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر خانوادگی سفر می‌کنید ، برای هر کدام از اعضا باید فرم جداگانه‌ای پر شود.

4- هزینه تشکیل پرونده درخواست ویزای مجارستان معادل 60 یورو برای ویزاهای شینگن 90 روزه و فقط به یورو قابل پرداخت است . لطفا توجه داشته باشید صندوق سفارت مجارستان از پذیرش اسکناس های تاخورده ، پاره و کثیف امتناع میکند . از آن جایی که سفارت مجارستان به طور محدود اسکناس ریز در اختیار دارد ، لذا خواهشمند است مبلغ را در صورت امکان دقیقاً برابر میزان هزینه ویزا شمرده و پرداخت نمایید. سفارت از پذیرفتن یورو به صورت پول خرد (سکه) معذور است و تنها اسکناس های پنج ، ده ، بیست ، پنجاه و صد یورویی قابل قبول خواهند بود. پرداخت با کارت امکان پذیر نیست .

5- تاکید میشود ، هر گونه عمل متقلبانه و غیر قانونی ، جعل مدرک و ارائه مدارک مخدوش توسط متقاضی ویزای مجارستان موجب رد درخواست ، عدم امکان ورود به سفارت مجارستان و در نظر گرفتن محرومیتهای طولانی مدت برای اخذ ویزای شینگن از تمام کشورهای حوزه شینگن میگردد . برخی از دلالان پیشنهاد مدارک جعلی را نیز ارائه می نمایند . لطفا توجه داشته باشید هر شخصی که مدارک جعلی به سفارت ارائه نماید ، دیگر ویزا دریافت نخواهد کرد.

نکات مهم پس از رد درخواست یا اخذ ویزای شینگن مجارستان

1- لطفا توجه داشته باشید ، در صورت رد درخواست ویزای مجارستان ، هیچ مبلغی از طرف سفارت مجارستان به شما مسترد نمی گردد .

2- اخذ ویزای مجارستان ، به تنهایی هیچ ضمانتی بر ورود به منطقه شینگن ایجاد نمیکند و تصمیم گیری در خصوص اجازه ورود در مرزهای شینگن بر عهده پلیس مرزی قرار گرفته است که طبق مقررات میتواند در هنگام ورود خواستار ارائه مدارک مربوط به محل اسکان ، دعوتنامه یا رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما و مدارک مثبت مالی که نشان دهنده منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های دارنده ویزا باشد ، گردد .

3- دارندگان ویزای مجارستان با امکان یکبار ورود و یا چند بار ورود نمیتوانند در هر 6 ماه بیش از 90 روز در مرزهای شینگن باقی بمانند.

4- ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده ( Single entry ) و یا ویزاهای چند وروده ( Multiple ) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور مجارستان ،  همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور مجارستان از طریق ویزای توریستی مجارستان ارائه می دهد.

 وقت سفارت مجارستان

برای دریافت فرم تقاضای ویزای مجارستان  و تعیین وقت سفارت مجارستان ، باید به دفتر کنسولی سفارت مجارستان در تهران مراجعه کنید. امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.

نکته : لطفا توجه کنید سفارت مجارستان در تهران قوانین سختگیرانه ای برای اجازه ورود به سفارت دارد . پس لطفا حتما هنگام ثبت وقت مصاحبه سفارت به صحیح بودن اطلاعات هویتی و شماره پاسپورت خود  دقت کنید ، چون کوچکترین تفاوتی در نام ثبت شده در هنگام اخذ وقت سفارت ، هنگام ورود به سفارت موجب ابطال وقت و جلوگیری از ورود به سفارت مجارستان خواهد شد . حتما راس ساعت مقرر جلوی درب سفارت مجارستان حضور داشته باشید چون حضور زود هنگام باعث انتظار در جلوی درب سفارت و حضور دیر هنگام باعث ابطال وقت گرفته شده می گردد.

ویزای مجارستان

آدرس و تلفن سفارت مجارستان در تهران

خیابان شهید کلاهدوز – خیابان دروس – میدان هدایت – کوچه شادلو – پلاک 10

تلفن : ‏۲۲۵۵۰۴۵۲ – ‏۲۲۵۵۰۴۶۰‏

ساعات کاری سفارت مجارستان در تهران

یکشنبه تا چهارشنبه ۱۱- ۹‏

ایام تعطیلات رسمی ایران و ایام تعطیلات ژانویه به مدت دو هفته و تعطیلات تابستانی بمدت یک هفته سفارت مجارستان نیز تعطیل می باشد.

وبسایت سفارت مجارستان در تهران

www.mfa.gov.hu

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور مجارستان روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده مجارستان

سفرنامه مجارستان

جاذبه های مجارستان

برای دانلود کد هدیه روزانه ویزای مجارستان ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***