ویزای مالزی

ویزای مالزی و اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای مالزی


معرفی کشور مالزی

ویزای مالزی مجوز ورود به مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیایی است که دریای جنوبی چین این دو ناحیه را از هم جدا می‌کند . شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را دربردارد باآنکه هم‌ مرز اندونزی است ، زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی قرار دارد. مالزی از منابع طبیعی غنی در بیشتر نواحی خود برخوردار است . مالزی اولین صادر کننده پلاستیک طبیعی و خرمای روغنی است که همراه آن الوارها و تنه‌های بریده شده درختان ، کاکائو ، فلفل سیاه ، آناناس و تنباکو مهمترین اقلام صادراتی مالزی را تشکیل میدهند .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مالزی

1- گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه پس از پایان تاریخ برگشت
2- بلیط سفر برگشت معتبر و داشتن تمکن مالی
3- کامل کردن کارت ورود و خروج

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای مالزی

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان مصاحبه برای اخذ ویزای مالزی الزامی نیست .

2- طول مدت مجاز اقامت، در هنگام صدور ویزا در آن درج می گردد و بستگی به تشخیص صادر کننده، مدت اعتبار بین یک تا سه ماه و یا بیشتر ارائه می گردد.

هزینه ویزای مالزی

هزینه ویزای مالزی برای ایرانیان انفرادی و چند نفره به صورت یکسان و در حدود 10 دلار می باشد.

انواع ویزای قابل صدور برای ورود به مالزی

1- ویزای ورودی یکنفره مالزی : این ویزا برای اتباع خارجی که جهت بازدید از مالزی وارد این کشور می شوند، صادر می شود و معمولاً اعتبار آن حداکثر 3 ماه پس از صدور می باشد.

2- ویزای توریستی مالزی  : ویزای توریستی مالزی برای کسانی صادر می شود که فقط برای هدف گردشگری وارد مالزی می شوند. کسانی که از طریق این ویزا اجازه ورود به مالزی را دریافت می کنند حق استخدام یا کارهای تخصصی و یا بازرگانی را ندارند.

3- ویزای ترانزیت مالزی : ویزای ترانزیت تنها مختص به افرادی است که به قصد وارد شدن به کشوری دیگر تنها قصد عبور از مالزی را دارند که این افراد اجازه ترک کردن فرودگاه را نداشته و سفرشان را به مقصد بعدی از فرودگاه مالزی ادامه می دهند .

4- ویزای ورودی چندگانه مالزی : این ویزا برای اتباع خارجی که برای کار و یا کارهای مربوط به دولت وارد مالزی می شوند صادر می شود. اعتبار این ویزا سه ماه تا 12 ماه از تاریخ صدور آن می باشد.

5- ویزای همراه مالزی : این ویزا برای همسر و فرزندان هر فرد خارجی که ویزای اشتغال دارد صادر می شود. درخواست برای این ویزا می تواند همزمان با گرفتن ویزای اشتغال و یا بعد از گرفتن ویزای اشتغال صورت گیرد.

6- ویزای همسر مالزی : این ویزا برای کسانی که در مالزی مشغول به کار هستند و با یک شهروند مالزیایی ازدواج کرده اند ، صادر می شود.

7- ویزای تحصیلی مالزی : ویزای تحصیلی مالزی یا همان ویزای دانشجویی مالزی برای هر فرد خارجی که برای ادامه تحصیل در هر موسسه آموزشی مورد تائید مالزی پذیرفته شده است صادر می شود.

8- ویزای کار مالزی : این ویزا برای خارجیانی صادر می شوند که به مدت دو سال با یکی از شرکتهای مالزی قرارداد بسته اند و میخواهند در مالزی مشغول به کار شوند.

9- ویزای حرفه ای مالزی : این ویزا برای افراد خارجی متخصص صادر می شود و حداقل دارای 2 سال اعتبار پس از صدور آن است .

ویزای مالزی

آدرس و تلفن سفارت مالزی در تهران

تهران، شهرک غرب، بلوار ایوانک، خیابان زرافشان شمالی، نبش کوچه دوم    تلفن: 88072444-021

ساعت کار سفارت مالزی در تهران

از یک شنبه تا پنج شنبه ازساعت ۸ تا ۱۲

آدرس وبسایت سفارت مالزی در تهران

http://www.kln.gov.my/web/irn_tehran/home

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور مالزی روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده مالزی

سفرنامه مالزی

دیدنیهای مالزی