ویزای قبرس

ویزای قبرس شمالی و جنوبی و اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ ویزای قبرس


معرفی کشور قبرس

ویزای قبرس برای اتباع ایرانی توسط سفارت قبرس در ایران صادر می گردد. قبرس عضو اتحادیه اروپا است و در آستانه پیوستن به پیمان شینگن نیز میباشد و به همین علت مقررات و قوانین سختی جهت صدور ویزا در نظر گرفته است. جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ای است ، در شرق دریای مدیترانه و پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی ( بخش ترک‌نشین ) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هر دو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌ است و قبرس از نقاط گردشگر پذیر مدیترانه‌ است .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای قبرس شمالی و جنوبی

1- اصل پاسپورت با ۷ ماه اعتبار پس از تاریخ برگشت

2- دو قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی زمینه سفید

3- کپی و اصل شناسنامه ایرانی متقاضی

4- گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و میزان درآمد با ترجمه انگلیسی

5- پرینت حساب جاری یا پس انداز بانکی با ترجمه انگلیسی و با مانده حداقل ۷ میلیون تومان و درج مهر شعبه بانک

6- مشخصات کامل مسافر از قبیل آدرس منزل و محل کار با ذکر شماره تلفن

7- گذرنامه قدیمی ممهور به سایر ویزاها

8- رزرو بلیط رفت و برگشت و ووچر هتل کانفرم شده و پرداخت شده

9- در ایام غیر توریستی جهت اخذ ویزای قبرس نیاز به ترجمه رسمی سند مالکیت متقاضی نیز وجود دارد.

10- بلیط رفت و برگشت هواپیما به نام متقاضی

11- کپی از 6 صفحه اول گذرنامه و ویزا های قبلی .

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای قبرس شمالی و جنوبی

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان مصاحبه برا اخذ ویزای اوکراین الزامی نیست .

2- جهت اخذ ویزای قبرس از زمان تحویل کامل مدارک به سفارت قبرس در تهران حدود 8 روز کاری جهت اخذ ویزا زمان لازم است. در فصل تابستان و ایام نزدیک به عید نوروز و به طور کلی در پرونده های خاص می توان در فاصله کوتاه تری نیز ویزا گرفت.

3- اشخاصی که با پاسپورت ایرانی جهت مصاحبه و یا انجام هر گونه کار اداری در سفارت آمریکا در نیکوزیا به کشور قبرس سفر می کنند نیز نیازمند ویزای قبرس می باشند. این افراد علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا، باید یک کپی از مدارک مربوط به سفارت آمریکا نظیر فرم DS160 و وقت کانفرم شده سفارت آمریکا در نیکوزیا را نیز در مدارک خود داشته باشند.

4- کلیه مسافرانی که مهر قبرس شمالی یا قبرس ترک در پاسپورت آنها وجود دارد ، جهت اخذ ویزای قبرس جنوبی ، یونان ، ایتالیا ، دانمارک و چند کشور دیگر اروپایی با مشکل مواجه خواهند شد. این افراد باید حتما پاسپورت خود را عوض کنند و با پاسپورت سفید مدارک آنها به سفارت قبرس اروپایی برده شود.

5- افرادی که از قبرس اروپایی ویزا بگیرند و ورود آنها به قبرس اروپایی باشد، می توانند به صورت زمینی به قبرس شمالی بروند و از شهرهای آن بازدید کنند اما خروج مسافر از قبرس باید حتما از قبرس جنوبی باشد.

6- کلیه افرادی که از هر یک از کشورهای عضو پیمان شینگن، ویزای معتبر با حداقل 2 بار اجازه ورود داشته باشند ، به شرطی که ورود اول با آن ویزا را از کشور صادر کننده ویزا انجام داده باشند ، می توانند بدون نیاز به ویزای قبرس به کشور قبرس جنوبی سفر کنند و به اندازه باقی مانده از ویزای شینگن خود در کشور قبرس اقامت داشته باشند. لطفا توجه داشته باشید که قبرس بخشی از منطقه شینگن نیست ، اما دارندگان ویزای شینگن مجاز به ورود به قبرس بدون اخذ ویزای کوتاه مدت هستند به شرط آنکه قبلا از ویزای شینگن برای ورود به کشور صادر کننده استفاده کرده باشند.

7- مسافران غیر اروپایی مجاز به ورود به جمهوری قبرس از طریق فرودگاه لارناکا یا پافوس ، یا بنادر لارناک ا، لیماسول ، لاتسیس و پافوس هستند که در منطقه ای زیر نظر دولت جمهوری قبرس واقع شده اند.

8- هر بندر یا فرودگاهی در منطقه قبرس که در آن دولت کنترل موثر ندارد (مناطق ترک نشین)، نقاط غیرقانونی برای ورود از سوی مقامات قبرسی یونانی نشین اعلام شده اند و هر تلاشی برای ورود به جمهوری قبرس از این مسیرها موجب رد دارندگان پاسپورت های غیراروپایی می شود و جرایمی مانند اخراج شدن را به همراه دارد. دارندگان پاسپورت های اروپایی از این قانون معاف هستند و آزاد هستند از هر نقطه ای به قبرس وارد شوند.

9- قبرس شمالی برای اتباع ایرانی نیازی به ویزا ندارد، افرادی که به ورودشان از مرز قبرس شمالی است حق ورود و بازدید از قبرس جنوبی را ندارند و در آینده نیز در گرفتن ویزای شینگن و ویزای قبرس جنوبی با مشکل مواجه خواهند شد.

10- برای اتباع ایرانی معمولا ویزا دقیقا مطابق با برنامه سفر ارائه شده به سفارت صادر می شود، یعنی روز ورود و خروج مطابق رزرو بلیت و هتل در ویزا قید می شود و مسافر هیچ فرصتی جهت تغییر برنامه سفر پس از اخذ ویزای قبرس ندارد. برای اتباع غیر ایرانی معمولا ویزاها برای 90 روز در دوره 180 روزه معتبر است. اتباع خاصی می توانند برای ویزای چند ورودی سه ساله ادغام کنند.

11- هنگام تحویل مدارک 20 یورو هزینه کنسولی دریافت می شود و در صورت عدم صدور ویزا مبلغ بر گردانده نخواهد شد.

قیمت انواع ویزای قبرس شمالی و جنوبی

ویزای تک ورودی: 20 یورو، ویزای دو ورودی یا چند ورودی: 60 یورو و ویزای ترانزیت 15 یورو.

ویزای قبرس

آدرس و تلفن سفارت قبرس در تهران

آدرس : تجریش خیابان شهید کریمی پلاک 194     تلفن : 22219842-021

ساعت کار سفارت قبرس در تهران

از یک شنبه تا پنج شنبه ازساعت ۸ تا ۱۲

آدرس وبسایت سفارت قبرس در تهران

www.mfa.gov.cy

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور قبرس روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده قبرس

سفرنامه قبرس

جاذبه های گردشگری قبرس

برای دانلود کد هدیه روزانه ویزای قبرس ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***