ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

ویزای فرانسه و اطلاعات مورد نیاز


شرایط دریافت ویزای فرانسه

کشور فرانسه از جمله کشورهای امضا کننده پیمان شینگن می باشد و به همین علت متقاضیان ورود به کشور فرانسه برای سفر به فرانسه نیاز به ویزای شینگن دارند. حضور فرد متقاضی جهت انگشت نگاری و مصاحبه در روز تعیین شده از طرف سفارت الزامی می باشد.

محدوده شینگن چیست؟

فضای شنگن شامل 25 کشور اروپائی است که همگی عضو اتحادیه اروپا هستند . کشورهای آلمان ، اتریش ، بلژیک ، دانمارک ، اسپانیا ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، یونان ، مجارستان ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، لهستان ، پرتغال ، جمهوری چک ، اسلوواکی ، اسلوونی و سوئد کشورهای امضا کننده پیمان شینگن هستند . کشورهای نروژ ، ایسلند و سوئیس نیز هر چند که عضو اتحادیه اروپا نمی باشند ، اما از امضا کنندگان پیمان شینگن هستند و به همین علت دارندگان ویزای شینگن فرانسه ، میتوانند علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا ، به این سه کشور نیز سفر کنند .

ویزای فرانسه به چه کسانی تعلق میگیرد  ؟

ویزای توریستی فرانسه و یا ویزای شینگن فرانسه به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد سفر تفریحی به فرانسه یا دیدار با اعضای خانواده‌شان را دارند؛ مدت اعتبار ویزای شینگن فرانسه سه ماه است و متقاضی باید زودتر از تمام شدن نود روز اقامت مجاز در فرانسه و کشورهای شینگن ، خاک این کشور را ترک کند. بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته طول خواهد کشید. اما ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک، چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموما تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی واجد شرایط بودن یا نبودن درخواست کننده ویزا مشخص خواهد شد.

شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز ارائه درخواست ویزای فرانسه

1- دارا بودن گذرنامه ( پاسپورت ) عادی ، گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی به نحوی که در زمان ارائه درخواست ویزای فرانسه ، حداقل شش ماه اعتبار و حداقل دو صفحه کاملا خالی از هرگونه مهر ورود و خروج داشته باشد .

2- کارت ملی و شناسنامه

3- دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش

4- کپی ویزاهای شینگن قبلی که در سه سال گذشته اخذ شده است . ( در صورت وجود )

5- نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر حساب بانکی و یا گواهی هرگونه سپرده گذاری بانکی

6- برای کارمندان بخش خصوصی و یا دولتی ، گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ شروع به کار ، سمت شغلی ، مبلغ حقوق و مدت زمان مرخصی درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی ( دارندگان مشاغل دولتی )

7- برای صاحبان مشاغل و یا کسبه و تجار پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی

8- برای بازنشستگان ، گواهی بازنشستگی که در آن مشخصات کامل بازنشسته و میزان حقوق ذکر شده باشد.

9- برای بچه ها و دانشجویان ، گواهی تمکن مالی و تقبل هزینه توسط یکی از والدین ، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام در سال آینده به همراه اجازه نامه رسمی خروج از طرف پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند .

10- بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30000 یورو که تمام هزینه های درمانی در مدت اقامت درخواست کننده ویزا در محدوده کشورهای شینگن را پوشش دهد.

11- سند مالکیت آپارتمان یا ملک یا زمین ( در صورت دارا بودن )

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای فرانسه

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان تشکیل پرونده ویزای فرانسه الزامی است . اما کودکان زیر 12 سال برای تشکیل پرونده نیاز به حضور در سفارت ندارند.

3- حتما توجه داشته باشید ، ویزا بایستی از کشوری درخواست شود که هم مبدا ورودی شماست و هم بیشتر مدت زمان سفر شما در آن کشور سپری میگردد و این موضوع باید از طریق رزرو بلیط ( برای نشان دادن مبدا ورودی ) و رزرو هتل ( برای نشان دادن مدت زمان اقامت ) اثبات شود. عدم رعایت این موضوع در زمان تشکیل پرونده موجب رد درخواست ویزای فرانسه میشود.

4- فرم ویزا را قبل از ورود به سفارت فرانسه تکمیل و امضا نمایید و از تمامی مدارک قبل از ورود به سفارت کپی تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر خانوادگی سفر می‌کنید ، برای هر کدام از اعضا باید فرم جداگانه‌ای پر شود.

5- هزینه تشکیل پرونده معادل 60 یورو برای ویزاهای شینگن 90 روزه و 99 یورو برای ویزاهای بلند مدت شینگن است و فقط به یورو قابل پرداخت است . لطفا توجه داشته باشید صندوق سفارت فرانسه از پذیرش اسکناس های تاخورده ، پاره و کثیف امتناع میکند .

6- تاکید میشود ، هر گونه عمل متقلبانه و غیر قانونی ، جعل مدرک و ارائه مدارک مخدوش توسط متقاضی ویزای فرانسه موجب رد درخواست ، عدم امکان ورود به سفارت فرانسه و در نظر گرفتن محرومیتهای طولانی مدت برای اخذ ویزای شینگن از تمام کشورهای حوزه شینگن میگردد .

نکات مهم پس از رد درخواست یا اخذ ویزای شینگن فرانسه

1- لطفا توجه داشته باشید ، در صورت رد درخواست ویزای فرانسه ، هیچ مبلغی به شما مسترد نمی گردد .

2- اخذ ویزای فرانسه ، به تنهایی هیچ ضمانتی بر ورود به منطقه شینگن ایجاد نمیکند و تصمیم گیری در خصوص اجازه ورود در مرزهای شینگن بر عهده پلیس مرزی قرار گرفته است که طبق مقررات میتواند در هنگام ورود خواستار ارائه مدارک مربوط به محل اسکان ، دعوتنامه یا رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما و مدارک مثبت مالی که نشان دهنده منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های دارنده ویزا باشد ، گردد .

3- دارندگان ویزای شینگن سالیانه فرانسه با امکان یکبار ورود و یا چند بار ورود نمیتوانند در هر 6 ماه بیش از 90 روز در مرزهای شینگن باقی بمانند.

آدرس سفارت فرانسه در تهران

خیابان نوفل‌لوشاتو ، شماره ۶۶-۶۴ ، تلفن : ۶۴۰۹۴۰۰۰ ۔ ۰۲۱

آدرس وبسایت اینترنتی سفارت فرانسه

ساعات کار سفارت فرانسه

تحویل پرونده تقاضای ویزای فرانسه : بخش ویزای سفارت فرانسه ، یکشنبه الی چهارشنبه ، از ساعت ۷.۳۰ صبح الی ۱۱.۳۰ صبح، به غیر از روزهای تعطیل باز است. ساعت دریافت گذرنامه و جواب ویزای فرانسه از یکشنبه الی چهارشنبه، از ساعت ۲ الی ۳ بعد از ظهر میباشد

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور فرانسه روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده فرانسه

سفرنامه فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه

برای دانلود کد هدیه روزانه ویزای فرانسه ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***