ویزای روسیه


مراحل درخواست ویزای روسیه

کشور روسیه برای ورود ایرانیان به این کشور در مبدا ( کشور ایران ) ویزا صادر میکند . ویزای روسیه با هدف گردشگری در روسیه و بازدید از این کشور صادر میگردد و مدت اعتبار آن بر اساس مدت رزرو قطعی هتل و تاریخ پرواز ورودی به روسیه و خروجی از این کشور تعیین میگردد. از آنجا که تغییر مدت زمان اعتبار ویزای روسیه و افزایش و یا افزایش تعداد روزهای آن به هیچ عنوان امکان پذیر نیست ، بنابراین هنگام ارائه درخواست ویزا از قطعی بودن برنامه سفر و رزرو بلیط خود اطمینان حاصل کنید . لازم به ذکر است که برای ارائه درخواست ویزای روسیه حضور متقاضی اخذ ویزا در محل سفارت و مصاحبه حضوری نیاز نیست و به همین علت پس از ارائه درخواست وقت مصاحبه تعیین نخواهد شد.

ارائه درخواست ویزای توریستی روسیه

برای درخواست ویزای روسیه ابتدا باید فرم درخواست ویزا را از بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران دریافت کنید و سپس مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا را تهیه نمایید . فرم درخواست ویزای توریستی روسیه باید در دو نسخه تکمیل و تحویل شود . لطفا توجه فرمایید که هر شخص به طور جداگانه بایستی مدارک لازم را و تقاضانامه صدور ویزا را دو نسخه تهیه و ارائه نماید .

نکته مهم : سفارت روسیه در تهران به هیچ عنوان برای همراهان موجود در گذرنامه ، ویزا صادر نمی کند . هر شخص بایستی گذرنامه جداگانه داشته باشد و به همراه تقاضانامه و سایر مدارک مورد نیاز به بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران تحویل نماید.

مدارک مورد نیاز برای تقاضای ویزای روسیه

1- شناسنامه ایرانی متقاضی

2- گذرنامه شخصی با حداقل شش ماه اعتبار

3- کپی از صفحات یک تا پنج گذرنامه به همراه کپی از صفحاتی که مهر ویزا درج گردیده است.

4- یک قطعه عکس جدید با زمینه روشن در ابعاد 4*6 که در سه ماه گذشته گرفته شده باشد.

5- بلیط رفت و برگشت پرواز قطعی به مقصد روسیه

6- رزرو قطعی هتل محل اقامت در روسیه با توجه به مدت زمان درخواستی برای ویزا

7- چک ضمانت بازگشت به مبلغ 100 میلیون ریال برای هر متقاضی

مدت زمان و هزینه صدور ویزای توریستی روسیه

در صورت تکمیل بودن همه مدارک در هنگام ارائه درخواست ، مدت زمان صدور ویزای عادی روسیه یک هفته تا نه روز و هزینه صدور آن حدود 500 هزار تومان میباشد . مدت زمان صدور ویزای فوری روسیه نیز سه روز و هزینه صدور آن نیز حدود 700 هزار تومان میباشد.

ویزای تجاری روسیه

روند ارائه درخواست ویزای تجاری روسیه کمی متفاوت از ارائه درخواست ویزای توریستی روسیه است و لازم است که درخواست دهنده ، همزمان با ارائه درخواست وقت مصاحبه حضوری نیز رزرو نمایند .

ویزای روسیه

آدرس سفارت روسیه در تهران


تهران ، خیابان نوفل‌ لوشاتو ، شماره ٣۹
تلفن بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران : ٦٦٧٢٨٨٧٣(٠٢١) و ٦٦٧٢٨٨٧٤(٠٢١)
آدرس اینترنتی وبسایت سفارت روسیه : www.rusembiran.ru
ساعت کاری بخش کنسولی : از یکشنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۱۷-۸

هتل های برگزیده روسیه

برای دانلود کد هدیه روزانه ویزای روسیه ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***