ویزای دبی

ویزای دبی و اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ ویزای دبی


معرفی کشور امارات

امارات متحده عربی کشوری در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان از جنوب با قطر و عربستان سعودی ، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است . امارات متحده عربی ، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی ، دبی ، شارجه ، عجمان ، فجیره ، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت .

هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند ، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است ، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. پایتخت امارات و بزرگ‌ترین شیخ‌نشین این کشور ابوظبی است. امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی

۱- اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و اسکن رنگی از صفحات اول و دوم پاسپورت

۲- یک قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ که در ۳ ماه گذشته گرفته شده باشد و بیانگر ظاهر فعلی درخواست کننده باشد یا اسکن رنگی از عکس

۳- رزرو بلیط هواپیما

۴- رزرو هتل در مدت اقامت

۵- چک ضمانت برگشت

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای دبی

۱- حضور درخواست کننده ویزا در زمان مصاحبه برا اخذ ویزای دبی الزامی نیست .

۲- مدت زمان ارسال مدارک و دریافت ویزای دبی ۱۵ روز کاری می باشد و در مواقعی خاص ممکن است تا ۳۰ روز کاری هم به طول بینجامد.

۳- بر خلاف سایر کشورهای دنیا ، صدور ویزای توریستی امارات توسط اداره مهاجرت و وزارت کار انجام می‌شود و سفارت امارات متحده عربی در هیچ کشوری ویزای توریستی صادر نمی‌کند . درخواست ویزای دبی تقریبا بی‌دردسر است و توسط کارگزاران زیادی انجام می‌گیرد.  فقط باید براساس نوع ویزایی که می‌خواهید ، مدارک و پول کافی را به کارگزار مورد نظرتان برسانید.

۴- ویزای توریستی امارات معمولا ۱۴ روزه است و هر ویزا به مدت یک ماه اعتبار دارد . یعنی با ویزای توریستی امارات شما حق ۱۴ روز اقامت در شهر مورد نظرتان را دارید.

۵- اقامت در امارات حتی یک روز بیشتر از مدت اعتبار ویزا به هر دلیلی ، خلاف قوانین امارات متحده عربی است و علاوه بر دریافت جریمه‌ نقدی برای هر روز اقامت بیشتر ، دچار دردسرهای قانونی دیگری نیز خواهید شد.

۶- برای صدور ویزای دبی به هر علتی مثل تجارت ، سیاحت ، اقامت ، تحصیل و غیره ، باید سازمان ، شرکت و یا شخصی در دبی ضمانت درخواست کننده ویزای دبی را به عهده بگیرد و بدین ترتیب عملا و قانونا مسئول همه اعمال مسافر پس از اخذ ویزا و سفر به دبی به محسوب میشود که به آن کفیل میگوید ، لذا برای صدور ویزای دبی ارزان یک کفیل لازم است که واجد شرایط کفالت باشد.

۷- کفیل در دو صورت می تواند برای مسافر ویزای دبی درخواست نماید. اول اینکه از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت باید فرم نسبیت از سفارت مربوطه دریافت کند و یا رابطه تجاری داشته باشد. در روش دوم بر اساس رابطه های کاری و تجاری ، سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست ویزا نمایند . لازم به یادآوری است که ویزای توریستی دبی توسط خطوط هوایی ، هتل ها و یا آژانس های مسافرتی درخواست می شود و به همین علت است که برخی از آژانسهای مسافرتی از کلیه مسافرین خود برای اخذ ویزای دبی ضمانت اخذ می نمایند.

۸- ویزای امارات بصورت برگه ای می باشد و کپی آن هم مورد قبول است .  ویزای دبی بدون عکس نیز مورد قبول می باشد.

۹- از صدور ویزا برای زنان مجرد زیر ۳۰ سال معمولا جلوگیری می شود ، مگر اینکه همراه پدر و یا همسر خود قصد سفر داشته باشند.

۱۰- در صورت عدم ترک کشور امارات در تاریخ مقرر ، در فرودگاه دبی یک جریمه ۱۰۰ درهمی به ازای هر روز تاخیر از مسافر اخذ می شود.

۱۱- در صورتی که قصد ورود به کشور امارات از طریق فرودگاه شهری غیر از دبی (ابوظبی، شارجه و ..) را دارید، میبایست ویزای ورود به همان شهر را تقاضا نمایید.

مدت زمان مورد نیاز و قیمت انواع ویزای دبی ( امارات متحده عربی )

هزینه ویزای توریستی دبی براساس نوع ویزای درخواستی ، مدت اقامت ، عادی یا ضروری بودن متفاوت است. در صورتی که بخواهید بدون بلیط ویزا بگیرید ، از شما یک چک ضمانت هم دریافت می‌کنند.  ویزای دبی در دو نوع عادی و اضطراری اخذ می‌شود. دریافت ویزای عادی دبی معمولا ۷ روز کاری و ویزای اضطراری دبی حدود ۳ روز کاری زمان می‌برد.

انواع ویزای قابل صدور برای ورود به دبی

۱- ویزای توریستی دبی : دریافت ویزای توریستی برای امارات متحده عربی بسیار آسان و راحت شده و تقریبا کلیه شرکت های مسافرتی این کار را با دریافت وجهی انجام می دهند. این ویزاها در انواع ۱۴ روزه و ۱ ماهه و ۳ ماهه قابل دریافت می باشد و گاها ویزای ۱ ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به ۲ ماهه می باشد.

۲- ویزای ترانزیت: مدت این ویزا ۱۴ روز است و روز ورود و خروج محاسبه نمی شود . این ویزا از طرف اداره مهاجرت دبی صادر می شو د. ویزای ترانزیت دبی قابل تمدید نمی باشد.

۳- ویزای تجاری دبی بیزنس : ویزای اقامتی و کار در دبی معمولا توسط کفیل یا شرکتی که شما را استخدام کرده باید اقدام شود . این ویزا به شما امکان اقامت ۳ ساله در دبی را میدهد. جهت کارکردن باید دارای این نوع ویزا باشید .

ویزای دبی

آدرس و تلفن سفارت امارات در تهران

تهران ، بلوار قیطریه ، خیابان افشین محمودیان ، کوچه هاشمی ، پلاک ۲   تلفن : ۲۲۶۷۳۵۱۱-۰۲۱

ساعت کار سفارت امارات در تهران

از یک شنبه تا پنج شنبه ازساعت ۸ تا ۱۲

آدرس وبسایت سفارت امارات در تهران

www.azembassy.ir

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور امارات روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده دبی

سفرنامه دبی

جاذبه های گردشگری دبی