ویزای دبی

ویزای دبی و اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ ویزای دبی


معرفی کشور امارات

امارات متحده عربی کشوری در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان از جنوب با قطر و عربستان سعودی ، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است . امارات متحده عربی ، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی ، دبی ، شارجه ، عجمان ، فجیره ، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت .

هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند ، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است ، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. پایتخت امارات و بزرگ‌ترین شیخ‌نشین این کشور ابوظبی است. امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی

1- اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و اسکن رنگی از صفحات اول و دوم پاسپورت

2- یک قطعه عکس رنگی 6 در 4 که در 3 ماه گذشته گرفته شده باشد و بیانگر ظاهر فعلی درخواست کننده باشد یا اسکن رنگی از عکس

3- رزرو بلیط هواپیما

4- رزرو هتل در مدت اقامت

5- چک ضمانت برگشت

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای دبی

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان مصاحبه برا اخذ ویزای دبی الزامی نیست .

2- مدت زمان ارسال مدارک و دریافت ویزای دبی 15 روز کاری می باشد و در مواقعی خاص ممکن است تا 30 روز کاری هم به طول بینجامد.

3- بر خلاف سایر کشورهای دنیا ، صدور ویزای توریستی امارات توسط اداره مهاجرت و وزارت کار انجام می‌شود و سفارت امارات متحده عربی در هیچ کشوری ویزای توریستی صادر نمی‌کند . درخواست ویزای دبی تقریبا بی‌دردسر است و توسط کارگزاران زیادی انجام می‌گیرد.  فقط باید براساس نوع ویزایی که می‌خواهید ، مدارک و پول کافی را به کارگزار مورد نظرتان برسانید.

4- ویزای توریستی امارات معمولا ۱۴ روزه است و هر ویزا به مدت یک ماه اعتبار دارد . یعنی با ویزای توریستی امارات شما حق ۱۴ روز اقامت در شهر مورد نظرتان را دارید.

5- اقامت در امارات حتی یک روز بیشتر از مدت اعتبار ویزا به هر دلیلی ، خلاف قوانین امارات متحده عربی است و علاوه بر دریافت جریمه‌ نقدی برای هر روز اقامت بیشتر ، دچار دردسرهای قانونی دیگری نیز خواهید شد.

6- برای صدور ويزای دبی به هر علتی مثل تجارت ، سياحت ، اقامت ، تحصیل و غيره ، باید سازمان ، شرکت و يا شخصی در دبی ضمانت درخواست کننده ويزاي دبی را به عهده بگيرد و بدين ترتيب عملا و قانونا مسئول همه اعمال مسافر پس از اخذ ویزا و سفر به دبی به محسوب میشود که به آن کفیل میگوید ، لذا برای صدور ويزای دبی ارزان يک کفيل لازم است که واجد شرايط کفالت باشد.

7- کفيل در دو صورت می تواند برای مسافر ويزای دبی درخواست نمايد. اول اينکه از نزديکان مسافر باشد که در اين صورت بايد فرم نسبيت از سفارت مربوطه دريافت کند و يا رابطه تجاری داشته باشد. در روش دوم بر اساس رابطه های کاری و تجاری ، سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست ويزا نمايند . لازم به يادآوری است که ويزای توريستی دبی توسط خطوط هوايی ، هتل ها و يا آژانس های مسافرتی درخواست می شود و به همین علت است که برخی از آژانسهای مسافرتی از کلیه مسافرین خود برای اخذ ویزای دبی ضمانت اخذ می نمایند.

8- ویزای امارات بصورت برگه ای می باشد و کپی آن هم مورد قبول است .  ویزای دبی بدون عکس نیز مورد قبول می باشد.

9- از صدور ويزا برای زنان مجرد زير 30 سال معمولا جلوگيری می شود ، مگر اينکه همراه پدر و یا همسر خود قصد سفر داشته باشند.

10- در صورت عدم ترک کشور امارات در تاريخ مقرر ، در فرودگاه دبی يک جريمه 100 درهمی به ازای هر روز تاخير از مسافر اخذ می شود.

11- در صورتی که قصد ورود به کشور امارات از طريق فرودگاه شهری غير از دبی (ابوظبی، شارجه و ..) را داريد، میبايست ويزای ورود به همان شهر را تقاضا نماييد.

مدت زمان مورد نیاز و قیمت انواع ویزای دبی ( امارات متحده عربی )

هزینه ویزای توریستی دبی براساس نوع ویزای درخواستی ، مدت اقامت ، عادی یا ضروری بودن متفاوت است. در صورتی که بخواهید بدون بلیط ویزا بگیرید ، از شما یک چک ضمانت هم دریافت می‌کنند.  ویزای دبی در دو نوع عادی و اضطراری اخذ می‌شود. دریافت ویزای عادی دبی معمولا ۷ روز کاری و ویزای اضطراری دبی حدود ۳ روز کاری زمان می‌برد.

انواع ویزای قابل صدور برای ورود به دبی

1- ویزای توریستی دبی : دریافت ویزای توریستی برای امارات متحده عربی بسیار آسان و راحت شده و تقریبا کلیه شرکت های مسافرتی این کار را با دریافت وجهی انجام می دهند. این ویزاها در انواع 14 روزه و 1 ماهه و 3 ماهه قابل دریافت می باشد و گاها ویزای 1 ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به 2 ماهه می باشد.

2- ويزای ترانزيت: مدت اين ويزا 14 روز است و روز ورود و خروج محاسبه نمی شود . اين ويزا از طرف اداره مهاجرت دبی صادر می شو د. ویزای ترانزیت دبی قابل تمديد نمی باشد.

3- ویزای تجاری دبی بیزنس : ویزای اقامتی و کار در دبی معمولا توسط کفیل یا شرکتی که شما را استخدام کرده باید اقدام شود . این ویزا به شما امکان اقامت 3 ساله در دبی را میدهد. جهت کارکردن باید دارای این نوع ویزا باشید .

ویزای دبی

آدرس و تلفن سفارت امارات در تهران

تهران ، بلوار قیطریه ، خیابان افشین محمودیان ، کوچه هاشمی ، پلاک ۲   تلفن : ۲۲۶۷۳۵۱۱-۰۲۱

ساعت کار سفارت امارات در تهران

از یک شنبه تا پنج شنبه ازساعت ۸ تا ۱۲

آدرس وبسایت سفارت امارات در تهران

www.azembassy.ir

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور امارات روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده دبی

سفرنامه دبی

جاذبه های گردشگری دبی