ویزای تایلند

ویزای تایلند و اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ ویزای تایلند


معرفی کشور تایلند

ویزای تایلند مجوز ورود اتباع خارجی به کشور تایلند است . تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام ، کشوری در شبه‌ جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. زبان رسمی تایلند ، تایلندی و پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک است. نام تايلند در زبان مردم محلى برگرفته از دو لغت Thi و Land ميباشد كه به معناى سرزمين حورى يا همان تايى است. چون تایلند به دریا نزدیک است بیشتر مواقع دارای آب هوای معتدل می‌باشد.

شمال تایلند کوهستانی و دارای جنگلهای بسیاری است و نواحی مرکزی آن پوشیده از شالیزارهای سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق این کشور دارای باغهای میوه ، درختان کائوچو ، جنگلهای همیشه سبز و ساحل شنی سفید است. علاوه بر آن دارای جزایر بسیاری است که هر کدام تصویری از بهشت را برای گردشگران به نمایش می‌گذارند. بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران ، بین ماه‌های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا تایلند در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب‌ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم ترین رطوبت را دارد . پس از آن فصل گرما آغاز می‌شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب در تایلند نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می‌شود.

ویزای توریستی تایلند برای افرادی که به قصد گردشگری وارد تایلند می‌شوند ، صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای توریستی تایلند ، سه ماه پس از تاریخ صدور آن است و با این ویزا می‌توانید به مدت 58 روز در تایلند اقامت داشته باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تایلند

1- اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار پس از تاریخ بازگشت

2- یک قطعه عکس 6 در 4 که در 3 ماه گذشته گرفته شده باشد و بیانگر ظاهر فعلی درخواست کننده باشد.

3- دریافت فرم تمکن مالی از بانک و گردش یک ماه آخر حساب بانکی به انگلیسی

5- رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به تایلند

6- رزرو هتل در کل مدت اقامت

8- شناسنامه ایرانی و کارت ملی و کپی

9- برگ فرم ویزای تایلند که به طور کامل و با جزئیات به زبان انگلیسی تایپ شده باشد.

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای تایلند

1- برای درخواست ویزای توریستی تایلند ، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود ، اما افراد متقاضی ویزای تایلند باید هنگام درخواست در ایران حضور داشته باشند .البته در مورد ویزای تجاری یا ویزای بلندمدت ، حضور متقاضی به منظور مصاحبه ضروری است.

2- مدت زمان ارسال مدارک و دریافت ویزا 15 روز کاری می باشد و در مواقعی خاص ممکن است تا 30 روز کاری هم به طول بینجامد.

3- اگر از مدت زمان ویزای تایلند شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید ، باید اجازه‌ ورود مجدد بگیرید . برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید و کپی گذرنامه ( صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود) ، فرم تکمیل شده TM-۸ ( در اداره مهاجرت به شما داده میشود ) ، مبلغ حدود ١٠٠٠ بات برای یک‌ بار ورود مجدد و ٣٨٠٠ بات برای چند بار ورود مجدد را به همراه داشته باشید تا بتوانید اجازه ورود مجدد دریافت نمایید .

4- ماندن در تایلند به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان ویزا ، خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونی شما یک روز باشد یا یک ماه و اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبرو خواهید شد.

5- هزینه ای که برای اخذ ویزای تایلند به سفارت پرداخت شده است به هیچ وجه قابل برگشت نیست.

قیمت انواع ویزای تایلند

ویزای تایلند به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود . هزینه‌ی ویزای عادی حدود سی یورو  و هزینه‌ ویزای فوری در زمان درخواست ویزا توسط شرکت اقدام‌کننده مشخص می‌شود. صدور ویزای عادی تایلند یک هفته و صدور ویزای فوری تایلند یک یا دو روز کاری زمان می‌برد .

انواع ویزای قابل صدور برای ورود به تایلند

ویزا توریستی تایلند :

ویزای توریستی تایلند به صورت یکبار ورود و دو بار ورود صادر می شود. ویزای یکبار ورود 3 ماه اعتبار ورود دارد که مسافر از زمان ورود 58 روز میتواند در کشور میزبان اقامت داشته باشد. ویزای 2 بار ورود 6 ماه اعتبار دارد که مسافر می تواند دو بار ورود کند و در هر بار 58 روز اقامت داشته باشد.

ویزای بازنشستگی تایلند :

ویزا بازنشستگی تایلند برای متقاضیان با 50 سال سن تمام و بالاتر صادر خواهد شد و در صورت تمایل جهت اقامت در تایلند هر ساله قابل تمدید خواهد بود.

ویزای تجاری تایلند :

ویزای تجاری تایلند برای کسانی است که می خواهند در تایلند کار کنند، برای کار در تایلند ویزای تجاری تایلند ( NON-B ) و یک مجوز کار (Work Permit) نیازدارید . با توجه به قوانین تایلند ، شما ابتدا باید یک ویزا غیر مهاجرتی تایلند داشته باشید تا بتوانید برای مجوز کار اقدام کنید.

ویزای تایلند

آدرس و تلفن سفارت تایلند در تهران

خیابان بهارستان ، پارک امین‌الدوله ، شماره ٤     تلفن :۷۷۵۳۲۰۲۲۔۰۲۱ و ۷۷۵۳۱۴۳۳۔۰۲۱

ساعت کار سفارت تایلند در تهران

از یک شنبه تا پنج شنبه ازساعت 8 تا 16

آدرس وبسایت سفارت تایلند در تهران

www.thaiembassy-tehran.org

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور تایلند روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده تایلند

سفرنامه تایلند

دیدنیهای تایلند