ویزای برزیل

ویزای برزیل و اطلاعات مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی برزیل


شرایط دریافت ویزای برزیل

ویزای برزیل برای کسانی که به قصد گردشگری وارد برزیل می‌شوند صادر می‌شود. ویزای توریستی برزیل از طریق سفارت جمهوری فدراتیو برزیل در تهران به صورت سه ماهه صادر می‌شود که حتی در خاک برزیل قابل تمدید در یک دوره دیگر سه ماهه نیز هست و دارنده ویزا میتواند حداکثر 180 روز در خاک برزیل بماند.

درباره کشور برزیل

جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیتترین کشور آمریکای جنوبی است . پایتخت برزیل برازیلیا و زبان رسمی این کشور پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد ، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت این کشور به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد. برزیل دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز ارائه درخواست ویزای برزیل

1- دارا بودن گذرنامه ( پاسپورت ) عادی ، گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی به نحوی که در زمان ارائه درخواست ویزای برزیل ، حداقل شش ماه اعتبار و حداقل دو صفحه کاملا خالی از هرگونه مهر ورود و خروج داشته باشد .

2- کارت ملی و شناسنامه

3- سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش

4- کپی از صفحات یک تا پنج گذرنامه و کلیه صفحاتی که در آن مهر ویزا خورده است .

5- نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر حساب بانکی و یا گواهی هرگونه سپرده گذاری بانکی

6- برای کارمندان بخش خصوصی و یا دولتی ، گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ شروع به کار ، سمت شغلی ، مبلغ حقوق و مدت زمان مرخصی درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی ( دارندگان مشاغل دولتی )

7- برای صاحبان مشاغل و یا کسبه و تجار پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی

8- برای بازنشستگان ، گواهی بازنشستگی که در آن مشخصات کامل بازنشسته و میزان حقوق ذکر شده باشد.

9- برای بچه ها و دانشجویان ، گواهی تمکن مالی و تقبل هزینه توسط یکی از والدین ، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام در سال آینده به همراه اجازه نامه رسمی خروج از طرف پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند .

10- اصل و کپی بلیط هواپیما به مقصد برزیل

11- اصل و کپی رزرو هتل در تمام طول مدت اقامت در برزیل

نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای برزیل

1- حضور درخواست کننده ویزا در زمان تشکیل پرونده ویزای برزیل الزامی نیست .

2- تاکید میشود ، هر گونه عمل متقلبانه و غیر قانونی ، جعل مدرک و ارائه مدارک مخدوش توسط متقاضی ویزای برزیل موجب رد درخواست ، عدم امکان ورود به سفارت برزیل و در نظر گرفتن محرومیتهای طولانی مدت برای اخذ ویزای برزیل میگردد .

3- از همه‌ی مدارک باید یک سری کپی موقع تحویل پرونده موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت برزیل خواهد ماند.

4- کلیه‌ی مدارک فارسی بایستی ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد.

5- بررسی مدارک به منظور صدور ویزا ، حداقل یک هفته طول می‌کشد .اما ممکن است این زمان طولانی‌تر نیز باشد ، ولی تا دو هفته بعد از تحویل مدارک معمولا پاسخ درخواست ویزای توریستی برزیل را دریافت میکنید.

نکات مهم پس از رد درخواست یا اخذ ویزای برزیل

1- لطفا توجه داشته باشید ، در صورت رد درخواست ویزای برزیل ، هیچ مبلغی از طرف سفارت برزیل به شما مسترد نمی گردد .

2- اخذ ویزای برزیل ، به تنهایی هیچ ضمانتی بر ورود به این کشور ایجاد نمیکند و تصمیم گیری در خصوص اجازه ورود به جمهوری فدراتیو برزیل بر عهده پلیس مرزی قرار گرفته است که طبق مقررات میتواند از ورود شما به این کشور جلوگیری کند.

هزینه و  وقت سفارت برزیل

اولین مرحله برای درخواست ویزای برزیل ، اخذ وقت سفارت برزیل و تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم ویزای سفارت برزیل باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده باشد و عکس متقاضی نیز به آن الصاق شود. لطفا توجه داشته باشید که به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و قبل از تعطیلات نوروز ، ممکن است پروسه بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بگیرد ، پس برای قطعی‌کردن تاریخ سفر خود و برنامه ریزی بهتر ، به این زمان‌ها توجه داشته باشید. هزینه صدور ویزای برزیل نیز  100 دلار آمریکا است که به صورت نقدی دریافت میگردد .

انواع ویزای برزیل

1- ویزای ترانزیت برزیل : این نوع ویزا برای افرادی صادر میگردد که به دلیل سفر خود نیاز دارند که از خاک برزیل عبور کنند . این ویزا می‌تواند برای مدت حداقل ۱ روز و حداکثر ۱۰ روز اعتبار اقامت داشته باشد و در مدت زمان اعتبار نیز فقط ۱ بار اجازه ورود و خروج به خاک برزیل داده می‌شود.

2- ویزای توریستی برزیل : این نوع ویزا شامل افراد خارجی می‌شود که قصد بازدید از اقوام و آشنایان خود را دارند و یا به منظور تفریح و گردشگری به کشور برزیل سفر می‌کنند. حداکثر مدت اعتبار مندرج در این نوع ویزا ۹۰ روز یعنی ۳ ماه می باشد که فرد می‌تواند قبل از پایان اعتبار ۹۰ روزه ، شخصا ویزای خود را برای ۹۰ روز دیگرتمدید کند. تمدید ویزا در دفاتر پلیس فدرال برزیل قابل انجام و پیگیری می‌باشد. حداکثر مدت اقامت در برزیل با ویزای توریستی ۶ ماه یا ۱۸۰ روز می‌باشد.

3- ویزای اقامت دائم برزیل : این نوع ویزا با هدف مهاجرت افراد خارجی به برزیل صادر می‌گردد . مدارک و شرایط برای دریافت این نوع ویزای برزیل بسته به کشور مبدأ و ملیت شخص درخواست کننده ، متفاوت است که تمامی مراحل و راهنمایی‌های اولیه توسط سفارتخانه‌های برزیل در کشورهای مختلف ارائه می‌گردد.

4- ویزای مأموریت دیپلماتیک : این نوع ویزا فقط برای سفرهای دیپلماتی مقامات سیاسی که عازم کشور برزیل هستند صادر می‌گردد. حداکثر زمان این نوع ویزا برابر با مدت زمان مأموریت فرد دیپلمات در خاک برزیل می‌باشد.

5- ویزای دیپلماتیک : این نوع ویزا فقط جهت اقامت موقت کارکنان سفارتخانه های خارجی در کشور برزیل صادر می‌گردد و حداکثر مدت زمان مجاز آن برابر با زمان مأموریت فرد دیپلمات در خاک برزیل می‌باشد .

6- ویزای اقامت موقت برزیل که دارای حالات مختلف زیر می‌باشد :

الف- سفرهای فرهنگی و تحقیقاتی به برزیل : این ویزا شامل حال محققین و پژوهشگران می‌شود. حداکثر مدت اقامت ۲ سال می‌باشد و تمدید مجدد برای ۲ سال دیگر نیز امکان‌پذیر است.

ب- سفرهای تجاری و بازرگانی : ویزای تجاری و بازرگانی برزیل شامل حال سرمایه‌گذاران و افرادی می‌شود که به قصد ایجاد امور تجاری و بازرگانی وارد برزیل می‌شوند. حداکثر مدت اقامت ۵ سال می باشد که البته مدت زمان ویزا بستگی به کشور مبداً و ملیت فرد خارجی دارد.

پ- سفر هنرمندان و ورزشکاران : این ویزا شامل حال فعالین بخش هنری و ورزشکاران می‌شود. حداکثر مدت اقامت با این ویزا  ۹۰ روز می‌باشد که قابل تمدید برای ۹۰ روز دیگر نیز می‌باشد.

ت- سفرهای دانشجویی : ویزای دانشجویی برزیل برای دانشجویان جهت اشتغال در مقاطع مختلف تحصیلی صادر می‌شود و مدت زمان اعتبار این نوع ویزا تا پایان مدت تحصیل می‌باشد. دارندگان این ویزا فقط مجاز به انجام امور تحصیلی و آموزشی می‌باشند.

ث- سفرهای شغلی و کاری : ویزای شغلی و کاری شامل حال افرادی می‌شود که به منظور همکاری و فعالیت در شرکت دولتی و یا خصوصی قصد سفر به برزیل را دارند . حداکثر زمان اقامت با این ویزا ۲ سال می‌باشد که قابل تمدید برای ۲ سال دیگر نیز می‌باشد.

ج- سفرهای رسانه‌ای : ویزای سفرهای رسانه ای برای فعالین بخش خبری، رادیو و تلویزیون می‌باشد که جهت فعالیت در کشور برزیل ساکن می‌شوند. حداکثر مدت زمان این ویزا با قابلیت تمدید نهایتا ۴ سال می‌باشد.

چ- امور دینی و تبلیغاتی : این نوع ویزای برزیل مربوط به افرادی می‌باشد که به قصد امور دینی و تبلیغات توسط مراکز دینی به کشور برزیل دعوت شده و به فعالیتهای دینی و پرورشی مشغول می‌شوند . حداکثر مدت اقامت در برزیل با این ویزا یک سال میباشد.

ویزای برزیل

آدرس و تلفن سفارت برزیل در تهران

خیابان ولی‌عصر ، خیابان زعفرانیه ، خیابان بهار ، نبش خیابان یکتا ، شماره ٢      تلفن : ٢٢٧٥٣١٠٨-٠٢١  و  ٢٢٧٥٣٠١٠-٠٢١

ساعت کار سفارت برزیل در تهران

از یک شنبه تا پنج شنبه ازساعت ۸ تا ۱۲

آدرس وبسایت سفارت برزیل در تهران

برای دریافت اطلاعات جامع و تکمیلی کشور برزیل روی لینک های زیر کلیک کنید

هتل های برگزیده برزیل

سفرنامه برزیل

جاذبه های گردشگری برزیل