جاذبه های گردشگری بلغارستان

درباره  جاذبه های گردشگری بلغارستان


جاذبه های گردشگری  بلغارستان عمدتا به دلیل وجود مکانهای طبیعی بسیار زیبا  مانند ساحل و کوهستان و هتل ها و امکانات تفریحی مناسب و امنیت بسیار بالا برای گردشگران است. در این میان شهرهای صوفیا و وارنا و مناطق اطاف این دو شهر بیشتر مورد توجه گردشگران قرار دارند.بلغارستان یکی از کشورهای بالکان است که کوه های بی نظیری دارد و در گذشته بخشی از امپراتوری عثمانی محسوب می شد. به همین دلیل فرهنگ آن ترکیبی از فرهنگ ترکی و اروپایی است.بلغارستان با کشورهای یونان، ترکیه، رومانی، صربستان و جمهوری مقدونیه همسایه است و در شرق جمهوری دریای سیاه قرار دارد. شمال کشور تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد، در حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است. بیشتر اقلیم بلغارستان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است و نواحی ساحلی دریای سیاه نیز آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد.

سواحل ماسه های طلایی – Golden Sands


سرزمین ماسه های طلایی بدون تردید یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بلغارستان بشمار میرود که در سواحل دریای سیاه در مجاورت شهر وارنای بلغارستان قرار گرفته است.سرزمین ماسه های طلایی که به واقع مروارید سواحل دریای سیاه محسوب میشود به لطف پوشش گیاهی بی نظیر و سواحل نیلگون و وجود ماسه های طلای رنگ، سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است. وجود امکانات مدرن تفریحی، هتل های لوکس و منحصر به فرد در قلب جنگل و کنار ساحل تابلوی بی نظیری از یک منطقه توریستی به وجود می آورد. مجتمع ماسه های طلایی ، مروارید های آرمیده در میان انبوهی از تپه های جنگلی و ماسه های سفید و طلایی و آب های زلال آبی، انعکاسی از بهشت روی وسیع ترین ساحل شمال وارنا است. چشمه های آب درمانی گلدن سندز بارها جایزه معروف پرچم بین المللی را از محیط زیست دریافت کرده است.

شهر بلوگراچیک


شهر بلوگراچیک یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بلغارستان است .این شهر بین کوه های vedernik و venesta واقع شده است که در 182 کیلومتری شمال غرب صوفیه قرار دارد. در اطراف این شهر صخره های بسیار عظیمی وجود دارد که به عنوان سمبل و نماد طبیعی بلغارستان محسوب میشود.این صخره های عظیم همانند یک قلعه طبیعی بودند و در زمان های گذشته توسط رومیان و بلغاریان مورد استفاده قرار می گرفت.

باغ دریایی – Sea Garden


باغ دریایی (Sea Garden) یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بلغارستان است که در شهر ساحلی وارنا قرار دارد. این پارک عمومی به عنوان قدیمی ترین پارک بلغارستان شناخته شده است . این پارک – باغ زیبا یک مکان تفریحی با تعدادی پلاژ، موزه دلفین ها و چندین رستوران است . مکانی که امروزه باغ دریایی در آن واقع شده است، تا اواسط قرن نوزدهم زمینی برهنه بود که در خارج از شهر قرار داشت و در سال 1862 توسط عثمانی ها احداث گردید و بعد از خروج عثمانی ها از این شهر توسط شهرداری وارنا توسعه یافت.امروزه، باغ دریایی به 26000 مترمربع گسترش یافته است و به تازگی باغ وحش اگزاتیک به این پارک ساحلی اضافه شده است و ساخت موزه تاریخ طبیعی و آکواریوم بزرگ نیز در برنامه توسعه این پارک قرار دارد.

تور سافاری بلغارستان – Safari Bulgarian


تور سافاری یکی از جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب میشود. در این سافاری گردشگران به مدت سه ساعت  و با استفاده از جیپ های مخصوص سافاری  ساعاتی را در دل جنگل ها ، رودخانه ها ، آبشارها و دیدن طبیعت بکر بلغارستان به گردشگری خواهند پرداخت و در پایان با غذای لذیذ بلغاری پذیرایی میشوند..

جنگل سنگ کاری شده – Stone Forest


جنگل سنگ کاری شده یکی از جاذبه های گردشگری بلغارستان میباشد. این جنگل در واقع محصول یک پدیده منحصر به فرد طبیعی بوده و در 18 کیلومتری غرب وارنا قرار گرفته است . بازدید از این جنگل فقط در تابستان امکان پذیر است. این جنگل دارای پدیده های شگفت انگیز از بقایای ماقبل تاریخ و ستون های سنگی به ارتفاع 5 الی 6 متر است و یکی از جاذبه های طبیعی – تاریخی بلغارستان محسوب میشود.

پارک آبی آکوپولیس – Aquapolice park


پار ک آبی آکوپولیس قطعا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بلغارستان است. این پارک زیباترین پارک آبی شرق اروپا و اولین پارک آبی در بلغارستان محسوب میشود. این پارک آبی زیبا در بخش شمال غربی ساحل شن های طلایی در منطقه ی جنگلی وارنا قرار دارد و منظره ی زیبای دریا و تمامی ساحل توریستی از این پارک قابل مشاهده است. این پارک در زمینی به مساحت چهل هزار متر مربع بنا شده و ترکیبی از یک محیط طبیعی با عناصر مصنوعی مانند استخر، سرسره های آبی ، جکوزی ، چشمه ، آبشار، قلعه های قدیمی و ساختمان های به ظاهر مخروبه است.ظرفیت همزمان این پارک 3000 نفر است .از سایر امکانات تفریحی این پارک میتوان به صخره نوردی ، سالن آمفی تئاتر، آبشار و دریاچه مصنوعی ، تیراندازی برای کودکان و بزرگسالان، صخره نوردی برای کودکان (ارتفاع 3 متر) انیمیشن برای کودکان ، بازی ، مسابقه و قرعه کشی با جوایز ارزنده اشاره کرد.

شهر نسبار یا شهر چهل کلیسا – Nessebur


این شهر تاریخی نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بلغارستان است.این شهر در کنار ساحل جنوبی دریای سیاه قرار دارد که بر روی دماغه ای برآمده در دریا قرار دارد و بیش از سه هزار سال قدمت دارد. در این شهر نزدیک به چهل کلیسا با قدمت قرن 13 وجود دارد. شهر تاریخی نسبار بناهایی مانند ارگ شهری ، معبد آپولو ، میدان عمومی ، استحکامات شهری و خانه‌های چوبی دیده میشود. شهر بسپار در گذشته توسط رومی ها و یونانی ها توسعه یافته است و آثار بجامانده بیانگر این ادعاست.این شهر در سال 1983 به ثبت سازمان جهانی یونسکو درآمده است.

شب بلغاری – Bulgarian Night


سب بلغاری نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب میگردد. شبی خاطره انگیز را در منطقه زیبای آلبنا در کنار خانواده خود تجربه کنید. گشت با قطار در منطقه وبرنامه های شاد و مهیج از جمله سیرک ، شعبده بازی ، رقص های محلی و سنتی ، نمایش روی آتش و موسیقی زنده سنتی از برنامه های این شب هستند.