جاذبه های گردشگری و دیدنیهای گرجستان

درباره جاذبه های گردشگری و دیدنیهای گرجستان


کشور تاریخی گرجستان که در ناحیه قفقاز و در کنار دریای سیاه قرار دارد یکی از کشورهای ایست که در سالیان اخیر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. دپارتمان گردشگری گرجستان که زیر نظر کابینه رییس جمهور گرجستان اداره میشود در سالیان اخیر تلاش زیادی برای توسعه صنعت توریسم در این کشور نموده است. بر طبق گزارش این سازمان در سال 2011 در حدود 1,318,968 گردشگر از این کشور بازدید کرده اند و این رقم در سال 2015 به 2,278,562 نفر رسیده است که نشان از رشد بیش از 40 درصدی این صنعت است. شهرهای باتومی و تفلیس از مهمترین مقاصد گردشگری در گرجستان میباشند. وجود جاذبه های طبیعی مانند دریا و کوه و انواع جاذبه های تاریخی از جمله دلایل علاقه گردشگران به کشور گرجستان میباشد در اینجا به معرفی جاذبه های گردشگری و دیدنیهای گرجستان در تفلیس و باتومی میپردازیم .

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای باتومی


شهر یا بندر باتومی زیباترین و توریستی ترین شهر گرجستان و منطقه قفقاز است. این شهر مرکز استان آجارستان بوده و  به بهشت کوچک و نیز لاس وگاس کوچک دریای سیاه نیز شهرت دارد.آب و هوای مناسب ، ساحل زیبای دریای سیاه ، هتل ها و امکانات گردشگری فراوان که درسالهای اخیر بسیار رشد داشته است  باعث شده که این شهر مقصد اول گردشگران در گرجستان باشد. ارائه ترکیبی از بناهای کلاسیک و جذاب قرن 19th و هتل ها و آسمان خراش های مدرن و همینطور زندگی شبانه پر جنب و جوش ، میزبانی از بزرگان موزیک های بین المللی و کنسرت های پاپ و جشنواره های مختلف موسیقی بر جذابیت های باتومی افزوده است . این شهر میزبان گردشگران از تمام نقاط مختلف دنیا میباشد . در این میان کشورهای  روسیه ، لهستان ، ترکیه ، اوکراین ، جمهوری آذربایجان ، بلاروس ، لیتوانی در صدر گردشگران باتومی قرار دارند .در اینجا به تعدادی از مهمترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای گرجستان در باتومی اشاره میگردد.

 جاذبه های گردشگری و دیدنیهای تفلیس


شهر تاریخی و زیبای تفلیس – مرکز گرجستان به عروس شهرهای آسیای میانه مشهور است . وجود آثار تاریخی متعدد از قبیل قلعه ناریکا ، حمام های آبگرم گوگردی ، کلیسای تثلیث ، کوه مقدس ، آتشگاه و نیز پارک آبی و چندین دریاچه و پارک بسیار زیبا ، تعداد زیادی موزه  مانند موزه هنرهای زیبا ، موزه ملی و موزه جواهرات ، مردم مهربان و صمیمی و امنیت بالا و امکانات عالی ، از دلایل محبوبیت این شهر در نزد گردشگان میباشد.رودخانه متکواری که از وسط شهر میگذرد زیبایی این شهر را دوچندان کرده است. در تابستان که دمای هوا به 25 درجه میرسد بهترین زمان بری سفر به این شهر محسوب میگردد. شهر تفلیس مقصد دوم گردشگران بعد از باتومی در گرجستان است . در اینجا تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای گرجستان در تفلیس معرفی میگردد.