جاذبه های گردشگری و دیدنیهای پوکت

درباره  جاذبه های گردشگری و دیدنیهای پوکت


جزیره پوکت بعد از بانکوک و پاتایا مهمترین مقصد گردشگران در تایلند میباشد و سالانه شاهد حضور بیش از 5 میلیون گردشگر میباشد.پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در اقیانوس هند و در ۸۶۷ کیلومتری جنوب بانکوک قرار گرفته است.پوکت به نام مروارید دریای آندامان نیز معروف است.به سبب سواحل زیبا و غواصی در آب های شفاف آن شهرت جهانی دارد . در اینجا نیز به تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری تایلند در پوکت اشاره میگردد.

جزیره فی فی – Phi Phi Island


بدون تردید جزیره پی پی یکی از زیباترین جزایر گرمسیری در جهان و از محبوبترین جاذبه های گردشگری پوکت است. درتمام این جزیره صخره های آهکی، سواحل شنی و غار های پنهان قرار دارند جزیره فی فی در ۴۸ کیلومتری پوکت واقع شده، در کل شش جزیره را شامل می شود ولی دو جزیره اصلی آن ، پی پی کوچک Phi Phi Lei و پی پی بزرگ Phi Phi Don هستند که جزیره کوچک ساکن ندارد اما ساکنان جزیره بزرگ را مسلمانانی از جنوب تایلند هستند. اصلی ترین جاذبه پی پی کوچک، غار بزرگی به نام Viking Cave و به مساحت حدود سه کیلومتر مربع است که نام آن را از نقش های روی دیوار غار گرفته است. بخش های جنوبی این جزیره به سبب وجود مرجان و عمق زیاد ، برای غواصی بسیار مناسب است. یکی از بارزترین ویژگی های جزیره پی پی این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در آن وجود ندارد! بهترین زمان برای سفر به پی پی نیز از ماه نوامبر تا فوریه است زیرا در این زمان دریا آرام است.کشتی هر روز و بطور مرتب از پوکت به این جزایر در حرکت بوده تورهای یک روزه برای گردشگران برگزار میکنند.

ساحل پاتونگ پوکت – Patong Beach Phuket


ساحل سفید و زیبای پاتونگ با 9 کیلومتر طول در فاصله 15 کیلومتر شهر غرب پوکت قرار گرفته است و از یک سمت به شهر وصل میگردد. این ساحل که به ساحل بهشت نیز معروف است معروفترین ساحل پوکت بوده و از محبوبترین جاذبه های گردشگری پوکت بشمار میرود. در این ساحل ها استراحتگاه های فراوانی وجود دارند.گردشگران می توانند در هر جای بهشتِ ساحل بهشت که مایل هستند توقف و استراحتگاه مورد نظرشان را کرایه کنند و از زیبایی های آن جا نهایت لذت را ببرند.

خیابان بنگلا – Bangla Road


این خیابان معروفترین مکان در پوکت برای گردشگران به منظور تفریحات شبانه میباشد. در این خیابان تعداد زیادی از انواع رستورانها و کافه ها و غرفه های پوشاک و نیز سالنهای ماساژ و تاتو میباشد. یکی دیگر از جاذبه های این خیابان انواع اجراهای موسیقی و نمایش ها و هنرهای خیابانی است که به شدت مورد توجه گردشگران قرار دارد. این خیابان را میتوان اندکی با خیابان واکینگ استریت پاتایا مقایسه نمود .

جزایر جیمز باند پوکت – James Band Islands


این جزیره در فاصله 15 کیلومتری پوکت قرارگرفته ویکی از مجموعه جزایر اطراف پوکت Ko Tapu معروف به جزیره جیمز باند است. در این جزیره سنگی به ارتفاع ۲۰ متر که حدود مساحت ۲۰۰ متر آب دور آن گرفته است قرار دارد. علت نامگذاری جیمز باند این بوده که یک بار راجر مور هنرپیشه آمریکایی در دهه 1960 در این جزیره در فیلمی از سری فیلم های 007 بازی کرد. در قلب این جزیره غار زیبایی وجود دارد و گردشگران آن با سوار شدن بر کایاک ها (قایق های بادی ) لحظات خوشی را سپری میکنند. غواصی ، شنا ، و بسیاری از تفریحات آبی  از جمله سرگرمی های گردشگران در این تور یک روزه است.

فانتاسی شو – Fantasea Show


فانتاسی شو در ساحل کامالا از بهترین دیدنی های تایلند و بزرگترین نمایشی است که در این جزیره برگزار میگردد.نمایش طناب و بند بازی ، اجراهای گروهی با فیل ها و سایر حیوانات و همچنین اجرای نمایشهای داستانی، آمیزه ای از سنت و خیال که برای شما شبی یاد ماندنی را رقم خواهد زد.فانتاسی شو از بهترین تفریحات پوکت به شمار می رود که جذاب و دیدنی ، فوق العاده تاثیر گذار و مفرح می باشد. نمایش فیلهای این شو در هیچ جای دنیا برگزار نمیشود.

ساحل کارن – Karon Beach


ساحل کارن با 4 کیلومتر طول سومین ساحل پوکت به لحاظ بزرگی بوده و در غرب پوکت بین سواحل پانتونگ و کاتا واقع گردیده است. مانند دیگر سواحل پوکت دارای آبهای زلال و سواحل شنی سفید و زیباست.ساحل کارن دومین مقصد توریستی در تعطیلات نزد گردشگران است. در اینجا تمام تفریحات دریایی نظیر شنا و حمام آفتاب و اسکی روی آب و … رونق خود را دارد اما سایتهای غواصی این ساحل بسیار معروف بوده و جایگاه خاصی دارد.در مرکز این ساحل شهر کوچکی وجود دارد که گردشگران میتوانند در رستورانهای متنوع آن غذا و نوشیدنی خورده از سایر سرگرمیهای شبانه موجود در آنجا لذت ببرند.

مجسمه بودای اعظم پوکت – Big Buddha


مجسمه بسیار بزرگ بودای اعظم در حالت نشسته که کاملا به رنگ سفید ساخته شده است و45 متر ارتفاع داشته و بزرگترین مجسمه بودا در تایلند است. این مجسمه بالای تپه ناکرد قرار دارد و تقریبا از همه جای جزیره به خوبی دیده می شود.محل این مجسمه در جایی بین خلیج چالونگ و دریای آندامان و کاتا قرار دارد.

قایق سواری در تندآب – Rafting in Phucket


قایق سواری در تنداب یکی از محبوب ترین و معروف ترین سرگرمی هایی پوکت است. گردشگران با قایق بادی مسیر ۴ کیلومتری را از بین جنگل های این جزیره عبور میکنند ، یکی از پر ماجراترین و مفرحترین ساعت های خود را سپری میکنند. بهترین زمانی که برای این کار مناسب است در فصل بارندگی یعنی از ژوئن تا نوامبر میباشد