جاذبه های گردشگری و دیدنیهای مالزی

درباره جاذبه های گردشگری و دیدنیهای مالزی


مالزی در سال 2015 با نزدیک به 26 میلیون گردشگر ، در مقام یازدهم گردشگری جهان و در مقام دومی جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. رشد و توسعه این صنعت در دهه های اخیر باعث شده که گردشگری به عنوان سومین منبع درآمد ارزی کشور تبدیل گردد ( 7 درصد درآمد کل کشور ) . بر طبق آمار سازمان گردشگری مالزی در این کشور 3094 هتل و 209,527 اتاق برای گردشگران وجود دارد و بطور میانگین گردشگران نزدیک به 7 شب در مالزی اقامت دارند و 69 بیلیون رینگت در مالزی پول خرج میکنند. ماههای دسامر و ژانویه و مارچ شلوغترین فصل گردشگری در مالزی است.در ضمن در سالیان اخیر حدود 1 میلیون گردشگر در حوضه سلامت نیز به مالزی سفر کرده اند.شهر کوالالامپور با جاذبه های طبیعی و مدرن خود اولین مقصد گردشگران است . بعلاوه مجمع الجزایر لنکاوی با جزایر بکر و سواحل گرم و زلال خود در مکان دوم گردشگری مالزی قرار دارد. از دیگر جاذبه های گردشگری میتوان به جزایری نظیر پنانگ ، ریدانگ ،پرهنتیان ، پنگ کور و .. اشاره نمود . در اینجا تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای مالزی در کوالالامپور و لنکاوی را به شما معرفی میکنیم.

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی


لنکاوی که رسما به عنوان جواهر استان کداه شناخته میشود در واقع مجمع‌الجزایری است که از ۱۰۴ جزیره تشکیل شده و در 30 کیلومتری شمال غربی مالزی و در دریای آندامان قرار گرفته است.این جزایر بخشی از استان کداه می‌باشد که با کشور تایلند همسایه است. بزرگترین جزیره آن جزیره eponymous است .این جزیره  حدود 65 هزار نفر جمعیت داشته و تنها جزیره مسکونی لنکاوی میباشد.شهر Kuah به عنوان بزرگترین شهر و مرکز اداری لنکاوی است. سواحل زیبا ، زیرساخت هایی در سطح جهانی ، حیات غنی از گیاهان و جانوران، قیمت ارزان خرید و معافیت از حقوق گمرکی از دلایل محبوبیت لنکاوی در نزد گردشگران است.از برترین جاذبه های گردشگری مالزی در لنکاوی باید به جزایر زیبا ، سواحل رویایی ، غواصی ، زندگی شبانه هیجان انگیز ، بنای تاریخی و معاصر و مراکز خرید اشاره نمود.

 جاذبه های گردشگری و دیدنیهای کوآلالامپور


شهر کوآلالامپور به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر مالزی از مهمترین مقاصد گردشگری این کشور میباشد . کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی 1.6 میلیون نفر جمعیت داشته و از بسیاری از نژادها ، مذاهب و فرهنگ های مختلف تشکیل شده است. در این شهر نژادهای مالایی ، چینی، هندی و دیگران ، هنر، زبان ، معماری و غذاهای گوناگونی را بوجود آورده اند. این شهر با قدمت 150 ساله خود یک فضای چند فرهنگی همراه با صلح و صفا و پر جنب و جوش را برای گردشگران بوجود میآورد.در ضمن این شهر را باید بهشت خریداراران نامید و دارای مراکز خرید بسیار بزرگ و مدرن بوده در بعضی از ایام این مراکز ، کالاها با 70 درصد تخفیف ارائه میشود . بر طبق گزارش یورو مانیتور اینترناشنال Euromonitor International در سال 1015 این شهر در مقام نهم از صد شهر برتر گردشگری دنیا قرار گرفته است . از مهمترین دلایل اصلی این جذابیت را میتوان به مراکز خرید ، مراکز تفریحی مدرن نظیر گنتینگ هایلند و چند پارک آبی ، برجهای پتروناس و برج کی ال و پارکهای طبیعی و … اشاره نمود. در اینجا تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای کوالالامپور معرفی میگردد.