جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی

درباره  جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی


لنکاوی که رسما به عنوان جواهر استان کداه شناخته میشود در واقع مجمع‌الجزایری است که از ۱۰۴ جزیره تشکیل شده و در 30 کیلومتری شمال غربی مالزی و در دریای آندامان قرار گرفته است .این جزایر بخشی از استان کداه می‌باشد که با کشور تایلند همسایه است. بزرگترین جزیره آن جزیره eponymous است .این جزیره  حدود 65 هزار نفر جمعیت داشته و تنها جزیره مسکونی لنکاوی میباشد.شهر Kuah به عنوان بزرگترین شهر و مرکز اداری لنکاوی است. سواحل زیبا ، زیرساخت هایی در سطح جهانی ، حیات غنی از گیاهان و جانوران، قیمت ارزان خرید و معافیت از حقوق گمرکی از دلایل محبوبیت لنکاوی در نزد گردشگران است.از برترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی باید به جزایر زیبا ، سواحل رویایی ، غواصی ، زندگی شبانه هیجان انگیز ، بنای تاریخی و معاصر و مراکز خرید اشاره نمود.

ساحل پانتای سینانگ – Pantai Cenang Beach


ساحل پانتای سینانگ محبوبترین و شلوغترین ساحل در لنکاوی میباشد. در این ساحل شما میتوانید ترکیبی متنوع از رستوران ها ، کافه ها ، مغازه های فروش سوغاتی  را در کنار نوار ساحلی زیبا ببینید. این ساحل تنها 10 دقیقه با فرودگاه لنکاوی فاصله دارد و وجود آکواریوم دنیای زیر آب لنکاوی و موزه باغ برنج و سایر تفریحات باعث شده این ساحل یکی از مقاصد مهم برای خانواده ها باشد.از ویژگی های بارز این ساحل  ماسه های سفید و آب روشن ، ساحل گسترده و بزرگ برای آفتاب گرفتن و ورزشهای هیجان انگیز آبی مانند جت اسکی و چتربازی با ناب است. از دیگر فعالیتهای تفریحی این ساحل باید به پیاده روی و تفریحات شبانه رایج در این ساحل اشاره نمود. این ساحل یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی محسوب میگردد.

ساحل شن سیاه لنکاوی –  Black Sand Beach Lankawi


ساحل شن سیاه لنکاوی در 4 کیلومتری جنوب غربی ساحل  تانجونگ رو Tanjung Rhu  قرار گرفته است. این ساحل محبوبترین ساحل برای محلی های لنکاوی در تعطیلات است. است و دارای منظره ای بسیار زیبا و مکانی مناسب برای عکسهای یادگاری میباشد. شنهای این ساحل بر خلاف نام این ساحل سیا و سفید میباشند . به باور محلی ها این امر به خاطر نفرین یک پری دریایی بوده که در دام یک ماهیگیر پیر گرفتار شده است و به اعتقاد عده ای دیگر سیاه بودن شن ها بخاطر ّه آتش کشیده شده مزارع برنج در 1821 بوده است.از این باورهای غلط که بگذریم این ساحل مکان بسیار مناسبی برای گذراندن یک روز شاد و دلپذیر میباشد.

پارک دریایی پولائو پایار – Palau Payar Marine Park


پارک دریای پولائو پایا محبوبترین جزیره در لنکاوی برای انواع غواصی  و  کاوش در جزایر مرجانی رنگارنگ لنکاوی میباشد. این جزیره در 30 کیلومتری لنکاوی و حدود 45 دقیقه با کشتی  یا لنچ از اسکله کواه Kuah قرار  گرفته است. ماهیگیری که یکی دیگر از تفریحات این جزیره است با کسب اجازه از مقامات امکانپذیر میباشد.هر روز از کنکاوی تورهای یک روزه به این جزیره برگزار میشود و هزینه آن برای بزرگسالان 295 رینگت و برای خردسالان 195 رینگت میباشد و شامل هزینه کشتی و ناهار و لوازم غواصی میباشد. تور روزانه این پارک دریایی از برترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی میباشد.

جزیره پولائو دایانگ بانتینگ – Pulau Dayang Bunting


این جزیره دومین جزیره خالی از سکنه لنکاوی میباشد از دور مانند شبه یک خانم باردار خوابده شبیه میباشد و ترجمه تحت الفظی آن نیز جزیره دوشیزه باردار است.مردم محلی معتقدند که زنان نازا بعد از شنا در دریاچه های آب شیرین موجود دراین جزیره بارور خواهند شد. پس از یک قایق سواری 15 دقیقه ای از اسکله کواه و یک پیاده روی 15 دقیقه ای از طریق یک راه پله بتنی ساخته شده  در یک جنگل انبوه متراکم به این جزیره خواهید رسید. این دریاچه  توسط درختان حرا و یک نمای سنگی احاطه شده است. در این دریاچه که همانطور که گفته شد دارای آب شیرین است مکان بسیار مناسبی برای شنا و استراحت بر روی تویوپ های پلاستیکی میباشد. همچنین یک مغازه در اینجا وجود دارد که با شما تنقلات و نوشیدنی و سوغاتی و ژاکت شنا میفروشد.

تله کابین لنکاوی – Langkawi Cable Car


تله کابین لنکاوی که به تله کابین آسمان یا Skycab  نیز شناخته میشود و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای  لنکاوی – مالزی است. این تله کابین  در فاصله  30 دقیقه ای از شهر کواه  و  در روستای  تلوک بارو Teluk Barau شروع و به قله کوه Machinchang Gunung  میرسد. طول این تله کابین 2.2 کیلومتر است و سفر از پایین تا قله حدود 15 دقیقه طول میکشد.این تله کابین در سال 2003 افتتاح گردیده و هر ساعت حدود 700 نفر را میتواند جابجا کند. در این تله کابین منظره ای بسیار از شهر و جنگل انبوه و نیز دریای آندومان و جزایر لنکاوی را مشاهده خواهید نمود و بعلاوه پل  آسمان لنکاوی  موجود در بالای کوه بسیار دیدنی و کمی هم ترسناک است.

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی – پل هوایی لنکاوی – Langkawi Sky Bridge


این پل یک پل عابر منحنی شکلی است که در بالای کوه Machinchang و در نزدیکی تله کابین لنکاوی  و در فاصله  30 دقیقه ای از شهرا کواه Kuah  قرار گرفته است و یکی از معروفترین پل های کابلی در جهان محسوب میشود. این پل 125 متر طول داشته و 700 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. گرچه این پل کمی ترسناک به نظر میرسد اما از لحاظ ایمنی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در دو سر این پل یک  محوطه مثلثی  شکل وجود دارد که مکان بسیار مناسبی بری استراحت و لذت بردن از منظره اطراف میباشد.

تور جزایر رقص یا Islands Hopping


این تور یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری و دیدنیهای لنکاوی است و طی آن شما از چند جزیره زیبای اطراف لنکاوی بازدید خواهید نمود.جزیره ی میمون ها ، جزیره ی دوشیزه باردار یا دریاچه ی آب شیرین از جمله این جزایر میباشد. از جمله تفریحات این تور شنا ، غواصی ، قاایق سواری ، حمام آفتاب ، ماهی دادن به عقاب قرمز لنکاوی و ماهیان آبشور است.

دهکده شرقی لنکاوی


این دهکده در خلیج بورائو قرار گرفته است .این دهکده به عنوان نمادی از دهکده های شرق آسیا محسوب میشود و یکی از جاذبه های گردشگری مالزی در لنکاوی محسوب میشود . در این تور یک روزه  گردشگران از نزدیک شاهد زندگی روستاییان بوده و نیز مراسم بسیار جذاب و سرگرم کننده ای برای گردشگران در نظر گرفته شده است که به عنوان مثال میتوان به شعبده بازی ، مار بازی ، فیلم سواری ، اجرای موسیقی و البته پذیرایی با غذاهای روستایی در رستورانهای متعدد اشاره نمود.