جاذبه های گردشگری سوچی

درباره جاذبه های گردشگری سوچی


سوچی بزرگ‌ترین شهر توریستی روسیه محسوب میشود و جاذبه های گردشگری سوچی  شامل مناظر طبیعی و مکانهای تفریحی و دریا و … میباشد.. هر تابستان حدود 2 میلیون نفر و در کل سال حدود 4 میلیون نفربه سوچی سفر می‌کنند. سوچی به پایتخت تابستانی روسیه و مروارید دریای سیاه هم معروف است.رشته‌های اسکی آلپاین و اسکی نوردیک المپیک و پارالمپیک زمستانی 2014 روسیه در «مجموعه‌ی اسکی رزا خوتور» در منطقه‌ی سوچی برگزار شد. سوچی در سرزمین کراسنودار در مرز غربی روسیه قرار دارد. این شهر در شمال شرقی کرانه ی دریای سیاه و در دامنه ارتفاعات پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز واقع شده است.. سوچی بزرگ (شهر و حومه) با درازای ۱۴۵ کیلومتر، طویل‌ترین شهر اروپا است.مساحت کل شهرستان سوچی 3500 کیلومترمربع است. جمعیت کنونی آن حدود 415 هزار نفر است.

 پارک آبی آکوالوو سوچی –  Akvaloo Park


پارک آبی آکوالوو یکی از بزرگترین پارک های آبی دریای سیاه است و یکی از جاذبه های گردشگری سوچی است. این شهر بزرگ آبی از سرسره های متعدد و مارپیچ و هیجان انگیزی تشکیل شده است. پارک آبی آکوالوو سوچی از قسمت های متنوع و متعددی تشکیل شده است و استخر های سر پوشیده و سر باز پر از کف، سرسره های متعدد ، استخر های متعدد ، چرخ و فلک بزرگ با منظر دریای سیاه، اجرای برنامه زنده موسیقی و حرکات موزون و برنامه های سرگرم کننده دیگر همانند طناب کشی در آب، حرکات نمایشی با موتور و ماشین های اسپورت ، اجرای نمایش های کودکانه جالب ، تمرینات ورزشی و موزون در آب با مربی ، سونا و ماساژ و جکوزی ، کافی شاپ های متعدد ، نقاشی صورت کودکان ، میز نقاشی و مجسمه سازی کودکان ، استخرهای ویژه کودکان بخشی از تفریحاتی است که د این پارک آبی وجود دارد.

 آکواریوم دیسکاوری ورد – Discovery World Aquariom


آکواریوم دیسکاوری ورد بزرگترین آکواریوم موجودات اقیانوسی در دنیا و یکی از جاذبه های گردشگری سوچی است. این پارک آبی حدود 30 آکواریوم بزرگ دارد و حدود6200 متر مربع مساحت آن است و بالای 200 گونه آبزی دارد.این پارک آبی سوچی به صورت تونل شیشه ای ساخته شده که هیجان خاصی را به بازدیدکنندگان میدهند.در دیسکاوری ورلد سوچی تمامی گردشگران میتوانند کوسه ها و مرجان ها و گونه های آبزی را از نزدیک ببینند و به آنها غذا بدهند. این پارک آبی از ساعت 10صبح تا 6 عصر بدون هیچ تایم تعطیلی برای گردشگران و بازدیدکنندگان سوچی باز است.

منطقه کراسنایا پولیانا


منطقه توریستی کراسنایا پولیانا از بهترین جاذبه گردشگری سوچی محسوب میشود.این اقامتگاه کوهستانی را به جرات میتوان یکی از زیباترین مکان های زمین دانست. در کراسنایا پولیانا میانه های مسیر رودخانه ی مزیمتا در ارتفاع ۵۵۰-۶۰۰ متری از سطح دریا ، چشم انداز وسیعی را به وجود آورده است. از یک طرف در میان قله های آیبگا و از سوی دیگر صخره های آچیشخو قرار گرفته است. این چشم انداز از همه جهت به جنگلی سرسبز و انبوه از درختان بلوط ، راش، شاه بلوط ، ممرز ، افرا و توسکا منتهی میگردد.

پارک ملی سوچی


پارک ملی سوچی از اولین پارک های کشور روسیه است .این پارک در نزدیکی سواحل شمال شرقی دریای سیاه قرار دارد.بر فراز کوه آخون که مرتفع ترین کوه در سوچی می باشد،یک برج نگهبانی وجود دارد که از بالای آن میتوان به یکی از دیدنی ترین مناظر طبیعت که مشرف به دریای سیاه،کوه قفقاز و پارک ملی سوچی می باشد را نظاره کرد. پارک ملی سوچی در جهان اهمیت فراوانی دارد زیرا در این پارک شما زیبایی ها ،ضد و نقیض های طبیعی و همچنین انواع جانوران و گیاهان تک و کم یاب و حتی نایابی را میبینید.سوچی با تمام زیبایی هایش،پارک ملی آن زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد.
اطراف پارک ملی سوچی کوه های معروف آلک،آخشتیر،آخون،دزیخرا و آختسو وجود دارد که خود کوه ها شامل دویست غار می باشد که از بین آنها 50غار آن جزء بزرگترین غارهای کارست می باشد.غارهایی مثل غار جادوگر،وارانتسووسکی،تیگروایاو آختیرشسکایا جزو غارهای پارک ملی در سوچی می باشد که گردشگران و مسافران میتوانند از آنها بازدید کنند .در کنار غارها میتوان از آبشارهای زیبای پارک ملی سوچی نیز اسم برد مانند زمیکا،آرخووسکویه و آگورا.
همچنین موزه ای به نام موزه اقوام در این پارک وجود دارد که مانند موزه اقوام سایر کشورها (محل زندگی،آداب و رسم و رسوم ساکنان خود را به نمایش گذاشته است و ایده ای جدید (چشیدن طعم غذاهای محلی قفقاز) نیز در آن به کار برده میشود.پارک ملی سوچی با وجود اینکه از منابع و میراث طبیعی محافظت میکند به همبن منوال از اماکن تاریخی و باستانی فراوانی نیز محافظت به عمل می آورد.

آبهای درمانی و معدنی سوچی


این مراکز از مهمترین جاذبه های گردشگری سوچی محسوب میشوند.سوچی مکان منحصر به فردی است که در آن تمام منابع طبیعی شفابخش به صورت یکجا یافت میشود. سوچی به لطف وجود منابع غنی از آب های معدنی به شهرت رسیده است. در اینجا ذخایر آب های قلیایی، سولفیدی، برمی، کلرایدی و بی کربناتی وجود دارد. کشف چشمه ی آب معدنی مشهور ماتسستا در توسعه ی تفرجگاه های سوچی نقش به سزایی داشته است. ارزش آب ماتسستا به خاطر وجود سولفید هیدروژن آزاد، ید، برم، فلور و سولفور کلوئید میباشد.پلاستونسکی، مامایسکی، وولکنسکی، چویژپسینسکی چهار منبع اصلی آب های معدنی هستند که عمدتاً جهت آشامیدن، درمان و پیشگیری از بیماری ها استفاده می شوند.

امروزه در سوچی بیش از 100 مرکز بهبود سلامتی و مجموعه های آب درمانی در سطوح مختلف وجود دارد که به مدرن ترین دستگاه های پزشکی و تشخیص بیماری مجهز شده اند. خدمات درمانی موجود در مراکز بهبود سلامتی شامل تشخیص و درمان بیماری های زیر می باشد:
بیماری های سیستم عصبی و قلبی عروقی، اختلالات سیستم اسکلتی و عضلانی، بیماری های دستگاه تنفسی، بیماری های بافت های پوستی، بیماری های دستگاه گوارشی و بیماری های مربوط به کارگرانی که در محیط های صنعتی با شرایط سخت کار می کنند.آن چه که بیش از همه حائز اهمیت می باشد این است که آب درمانی به شکل مجزا برای بهبود سلامتی و یا پیشگیری از بیماری ها ارائه می شود. در این مراکز، امکان استفاده از مجموعه ی حمام ها، انواع مختلف ماساژها ، خدمات سونا ، جلبک های دریایی بسته بندی شده ، حمام گل، وعده های غذایی رژیمی ترکیبی ، باشگاه ورزشی و سالن زیبایی برای شما مهیا میباشد.

 تفرجگاه های ساحلی سوچی


سواحل  سوچی  یکی دیگر از مهمترین جاذبه های گردشگری سوچی هستند.بیشتر این مناطق مختص پیاده روی بوده و گردشگران میتوانند از قدم زدن در آن لذت ببرند. تمام ساختمان های حاشیه ساحل توسط درختان بزرگ و زیبای بزرگ بلوط، افرا و درختان ماموت آمریکایی احاطه شده اند. سوچی کلکسیون فوق العاده ای از درختان نخل دارد.گردشگران میتوانند در سواحل طولانی شهر سوچی از ساحل دریا و انواع تفریحات دریایی و آبی لذت ببرند.

شهر بازی آدلر سوچی Adler


شهر بازی سوچی  در منطقه آدلر و چسبیده به دهکده المپیک سوچی واقع شده و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سوچی میباشد. این شهر بازی در دل خود تفریحات بسیاری را برای خانواده ها و کودکان فراهم کرده است از اجرای برنامه های شاد موزیکال و حرکات موزون گرفته تا ترن های هوایی متعدد و تفریحات متنوعی که در زیر آنها را خواهید دید . برای آشنایی بیشتر با شهر بازی بزرگ سوچی عکس های این پست را مشاهده فرمایید.