جاذبه های گردشگری و دیدنیهای تایلند

درباره جاذبه های گردشگری و دیدنیهای تایلند


آمار و ارقام توریستی در سالیان اخیر نشان میدهد که کشور تایلند محبوبترین کشور توریستی در شرق است .تعداد گردشگران تایلند در سال 2015 به بیش از 29 میلیون نفر رسیده  است و هر ساله شاهد رشد این ارقام هستیم بیش از 8 میلیون هتل و اقامتگاه آماده ارائه سرویس به گردشگران میباشند. تایلند در سالیان اخیر همیشه جزو 10 مقصد اول گردشگری در دنیا بوده است.البته دلیل این امر نیز بسیار واضح است ، آب و هوای مناسب ، جاذبه های طبیعی بکر و فوق العاده مانند جنگلهای استوایی و سواحل و جزایر زیبا ، جاذبه های تاریخی ، امکانات بسیار خوب رفاهی برای گردشگران ، مردمانی آرام و مهربان با فرهنگی توریست پذیر و از همه مهمتر قیمت مناسب  برای تمام سلیقه ها ، از جمله دلایل مجبوبیت تور تایلند است. از مهمترین شهرهای گردشگری این کشور باید به پاتایا ، بانکوک ، پوکت ، سامویی ، کرابی اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای بانکوک


شهر بانکوک در با 16 میلیون گردشگر   در سال 2013 به عنوان دومین مقصد توریستی و گردشگری در دنیا بوده است  (بعد از لندن ) و 27 درصد این گردشگران از چین و بقیه از سایر کشورها بوده اند. این شهر در سالیان اخیر نیز همیشه در ردیف 10 شهر برتر توریستی دنیا قرار داشته است.  چنانچه اشاره شد امکانات عالی با قیمتهای مناسب ، آب و هوای مطبوع ، مناطق گردشگری بی نظیر طبیعی و تاریخی ، مراکز خرید جالب و دیدنی و فرهنگ و روحیات خود تایلندی ها از جمله دلایل محبوبیت تایلند نزد گردشگران میباشد. در اینجا تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری تایلند در بانکوک را معرفی میکنیم.

 جاذبه های گردشگری و دیدنیهای پاتایا


شهر ساحلی  پاتایا به تایید بسیاری از گردشگران ، یکی از زیباترین شهرهای توریستی دنیا است . تور پاتایا سالانه بیش از 5/5 میلیون از گردشگران دنیا را به خود جلب کرده است.  به گزارش س ان ان در سال 2015 این شهر مقام نوزدهمین شهر گردشگری دنیا را به خود اختصاص داده است و بعد از بانکوک مقصد بعدی گردشگران تایلند می باشد. پاتایا در ساحل شرقی خلیج تایلند و در فاصله 165 کیلومتری  جنوب شرقی بانکوک قرار دارد.تفریحاتی همچون شنا ، جت اسکی ، موج سواری ،اسکی روی آب ، قایق سواری و غواصی در سواحل پاتایا بسیار رواج دارد. در اینجا به تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری تایلند در پاتایا اشاره میشود.

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای پوکت


جزیره پوکت بعد از بانکوک و پاتایا مهمترین مقصد گردشگران در تایلند میباشد و سالانه شاهد حضور بیش از 5 میلیون گردشگر میباشد.پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در اقیانوس هند و در ۸۶۷ کیلومتری جنوب بانکوک قرار گرفته است.پوکت به نام مروارید دریای آندامان نیز معروف است.به سبب سواحل زیبا و غواصی در آب های شفاف آن شهرت جهانی دارد . در اینجا نیز به تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری تایلند در پوکت اشاره میگردد.

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای سامویی


سامویی در هفتصد کیلومتری جنوب بانکوک و در استان سوراتانی در خلیج تایلند ، واقع شده است. سامویی پس از جزایر پوکت و چانگ ، سومین جزیره ی بزرگ تایلند و از جزایر زیبای جهان است. سامویی با حدود 900 هزار توریست در سال 2015 مقام چهارم گردشگری در تایلند را دارد. بیشتر این گردشگران از روسیه ، آلمان ، انگلستان و استرالیا میباشند.این جزیره توسط ۶۰ جزیره کوچک دیگر احاطه شده و از نظر منابع طبیعی ، غنی و پر از سواحل شنی سفید ، تپه های مرجانی و درختان نارگیل است. در اینجا به تعدادی از برترین جاذبه های گردشگری تایلند در سامویی اشاره میشود.