تور یونان

درباره تور یونان و آب و هوای یونان

تور یونان یکی از معدود تورهایی است که گردشگران هم میتوانند از مناظر طبیعی آن مانند سواحل شنی و آبهای گرم مدیترانه لذت ببرند و هم از بازدید مکانهای تاریخی ارزشمند و بسیار معروف آن هیجان زده شوند. یونان به دلیل آب و هوای مدیترانه ای و مطبوع ، مناظر طبیعی جذاب و اماکن تاریخی آن که تعداد زیادی از آنها در فهرست سازمان ملل ثبت شده اند و همچنین هتل ها و امکانات فراوان توریستی به شدت مورد توجه گردشگران دنیاست.

درباره یونان

یونان شبه جزیره ای است که در جنوب شبه جزیره بالکان و جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و از حدود 3000 جزیره که تنها 230 جزیره از این تعداد جزایر ، مسکونی میباشند ، تشکیل شده است. یونان در شمال با بلغارستان ، مقدونیه و آلبانی و در شرق با ترکیه مرز مشترک دارد. یونان از سمت جنوب و شرق در دریای اژه و در غرب توسط دریای یونان احاطه شده است. این کشور در حدود 132 هزار کیلومتر مربع وسعت و حدود 12 میلیون نفر جمعیت دارد. آتن پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب , پرجمعیت ترین شهر یونان است. از دیگر شهرهای بزرگ یونان میتوان به شهرهای سالونیک، پاترا، ایراکلیون و لاریسا اشاره نمود.

زبان رسمی و واحد پول یونان

زبان رسمی این کشور یونانی است و دین 98 درصد مردم یونان ، مسیحی (پروتستان ) است. آتن زادگاه ارسطو ، افلاطون ، سقراط و در عین حال مهد دموکراسی دنیاست . گردشگری یکی از منابع درآمدی مردم این کشور است و از دیگر منابع درآمدی مردم یونان میتوان به محصولات کشاورزی به خصوص زیتون وصنایع دستی ونساجی و سرامیک سازی اشاره کرد. یونان عضو اتحادیه اروپاست و پول رایج آن یورو است.

بهترین زمان سفر به یونان

تور یونان به دلیل آب و هوای مدیترانه ای این کشور بسیار مورد علاقه گردشگران است. یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک میباشد البته در فصل های شلوغ گردشگری معمولا نرخ بلیط هواپیما و هتل ها و سایر خدمات بیشتر از زمانهای دیگر میباشد. با megatour.ir با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری در تور یونان

آکروپولیس

آکروپلیس یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در تور یونان است و علت نامگذاری آن به این علت است که لغت یونانی آکروپلیس (Akro+polis) به معنی “شهر مرتفع” میباشد و این بنا روی یک تپه آهکی صاف که دارای ۱۵۰ متر ارتفاع از سطح دریاست ساخته شده و در داخل شهر آتن قرار دارد. این مجموعه تاریخی جزو میراث فرهنگی جهان در یونسکو به ثبت رسیده و برای مردم یونان به عنوان یک نماد ملی محسوب میشود. معبد آتنا ، پارتنون و ارچتیون ، معبد المپیک زئوس ، آمفی تئاتر دیونیسوس و … از عمارتهای هستند که بیش از 400 سال قبل از میلاد ساخته شده اند. تعدادی از ساختمانهای موجود در آکروپلیس مربوط به قبل از میلاد مسیح وتعدادی نیز مربوط به بعد از میلاد و امپراتوری بیزانس و امپراتوری عثمانی هستند .

پارتنون (Parthenon)

پارتنون بر روی تپه‌ای مشرف بر آتن قرار دارد. این معبد برای یادبود خدای آتناپارتنوس ، مالک آتن و توسط مجسمه‌ساز معروف فیدیاس طراحی‌ و ساخته شده تا به گمان مردمان یونان باستان شهر را از شر تجاوزها درامان نگه‌ دارد. این بنا دارای انواع گنجینه‌های ارزشمند است ولی جاذبه اصلی آن مربوط به مجسمه آتنا است که از عاج‌ فیل و طلا ساخته‌ شده‌ است که در تور یونان گردشگران به طور خاص از آن بازدید مینمایند .

معبد المپیک زئوس (Temple of Olympian Zeus)

این مکان تاریخی بزرگ‌ترین معبد در کل یونان است که ارتفاع هریک از ستون‌ها به ۱۷ متر میرسد و هر یک از آنها توسط اتاقکی احاطه‌ شده که درون آن دو مجسمه بزرگ قرار‌ دارد.

موزه ملی باستان شناسی

این موزه در سال 1860 ساخته شده و بیش از 20000 اثر فرهنگی هنری و تاریخی یونان را در خود جای داده است و یکی از جاذبه های گردشگری در تور یونان محسوب میگردد. مجسمه اَفرودیت خندان ، مجسمه کوروس ، مونالیزای مذکر و ماسک های طلایی از آثار برجسته این موزه میباشند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های یونان روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور یونان ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***