تور گوانجو

درباره تور گوانجو و آب و هوای گوانجو

تور گوانجو میتواند هم سفری تجاری محسوب گردد و هم سفری تفریحی و به قول آن مثال قدیمی هم فال است و هم تماشا چون این شهر هم به لحاظ زیبایی و تفریحی دارای جایگاه نسبتا خوبی در شهرهای توریستی دارد و از لحاظ تجاری نیز بزرگترین نمایشگاه تجاری دنیا سالی دو بار در این شهر برگزار میگردد.

نمایشگاه واردات و صادرات گوانجو چین که امروزه به نمایشگاه کانتون ( نام قدیم شهر گوانجو ) معروف است ، مهم ترین رویداد این شهر و مهمترین اتفاق در چین و بزرگترین نمایشگاه در سرتاسر جهان است. این نمایشگاه که از سال 1957 هر سال دو بار ( بهار و پاییز ) برگزار میگردد توانسته است جای خود را در تاریخ چین به گونه ای ایفا کند که همه آن را پل تجاری بین پکن و جهان بدانند.

درباره گوانجو

شهر گوانجو یا گوانگجو یکی از مناطق توسعه یافته و قدرتمند چین و پایتخت استان گوان دونگ است که در جنوب چین و در کنار رود مروارید و در نزدیکی دریای چین قرار دارد. این شهر دارای دسترسی بسیار آسان به کشور هنگ کنگ و ماکائو است. این شهر حدود 16000 کیلومتر وسعت و جمعیتی بالغ بر 10.5 میلیون نفر دارد.

نام قدیمی شهر گوانجو ، کانتون بوده که امروزه نام نمایشگاه معروف این شهر است که همه ساله جمعیتی عظیم از بازرگانان و تجار بسیاری از کشورهای جهان را به خود جذب میکند. گوانجو مرکز اقتصاد چین است و طبق آمار سال 2006 میلادی درآمد این شهر به بیش از 600 میلیارد یوان چین ( حدود 76/8 میلیارد دلار آمریکا ) رسید. این سرانه بیشترین سرانه را در بین 659 شهر چین به خود اختصاص داده است.

آب و هوای گوانجو

آب و هوای گوانجو استوایی با دو فصل گرم بارانی و خشک است. دمای سالیانه به طور متوسط 22 درجه سانتیگراد است . ماه آگوست گرم ترین ماه سال با میانگین 28 درجه سانتیگراد و ژانویه سردترین ماه سال با میانگین 13 درجه سانتیگراد است . باران فراوانی از آوریل تا آگوست در این منطقه میبارد که متوسط آن 720/1 میلیمتر است. هوای این شهر در تابستان گرم، مرطوب و بارانی و در زمستان سرد، خشک و همراه با باران اندک است.

بهترین زمان مسافرت در تور گوانجو

با توجه به وضعیت آب و هوایی گوانجو ، بهترین زمان برای بازدید توریستی از این شهر و سفر با تور گوانجو بین ماه های اکتبر و فوریه است . ماههای آوریل و می نیز خوب هستند لذا  چینی ها نمایشگاه بزرگ و معروف گوانگجو را در دو فصل معتدل در سال برگزار میکنند تا برگزار کنندگان و شرکت کنندگان با مشکلات کمتری روبرو شوند.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه باشید.

جاذبه های گردشگری در تور گوانجو

منطقه تفریحی چایم لانگ در تور گوانجو

این منطقه تفریحی که برای گذراندن تعطیلات آخر هفته بسیار مناسب است ، در منطقه پان یو واقع شده است. این منطقه گردشگری از چند قسمت اصلی تشکیل شده که مهم ترین بخشهای آن ، پارک سافری زیانگ جیانگ و بهشت چایم لانگ است. سایر قسمتهای این منطقه گردشگری عبارتند از پارک آبی چایم لانگ که با وسعت ۴۰۰۰۰۰ متر مربع بزرگترین پارک آبی آسیاست ، سیرک بین المللی چایم لانگ و پارک کروکودیل ها که از ۱۰۰۰۰۰ کروکودیل نگهداری می کنند و هفتاد درصد کروکودیلهای چین را تشکیل میدهند و همچنین مرکز گلف چایم لانگ که ۱۲% مایل مربع وسعت دارد ، یکی از بزرگترین مراکز تمرین گلف جهان است. بازدید از این منطقه تفریحی با تور گوانجو به بازدید کنندگان از چین توصیه میشود.

برج کانتون ( Canton Tower )

برج کانتون برجی تلویزیونی و مخابراتی به ارتفاع ۴۵۹ متر است که با در نظر گرفتن طول آنتن آن به ششصد متر میرسد در منطقه هایزو قرار دارد و به مناسبت برگزاری بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ در گوانجو ساخته شده است. این برج بلندترین ساختمان در چین است و تا زمان ساخته شدن برج اسکای تری توکیو در سال ۲۰۱۱ ، بلندترین برج مخابراتی دنیا بود.

بازدید از برج به مسافران تور گوانجو توصیه میشود. طراحی برج کانتون را یک شرکت هلندی و شرکت آروپ انگلستان انجام داده اند به نحوی که در نمای ظاهری آن از لوله هایی استفاده شده که در میانه برج به دور هم پیچیده شده اند و بسمت انتهای آن پیش رفته اند. نمای کلی برج به شکلی است که به آن بانوی کمر باریک هم میگویند. عرشه مشاهده برج در ارتفاع ۴۸۸ متری قراردارد و بلندترین عرشه در نوع خود ، در دنیاست.

تالار موسیقی زینگ های

این تالار محل اجرای گروه ارکستر سمفونی گوانگجو است و در جزیره ارشا در میان باغ مجسمه قرارگرفته است . نام این تالار از نام زیان زینگ های از موسیقی دانان معروف چین و اهل گوانجو گرفته شده است که مجسمه ای از وی نیز در مقابل ساختمان قراردارد. ساختمان این تالار بشکل یک هذلولی چرخیده است که از بتن ساخته شده و یک پوسته صدفی مانند ایجاد کرده است.

فضای داخلی با دیوارهای از جنس چوب پوشانده شده اند که به عنوان واسطی برای انعکاس و انتشار صدا عمل می کنند. در قسمت بالای سن ؛ منتشر کننده هایی به شکل نیمکره آویخته شده اند. که متقابلا باعث بهبود شرایط شنوایی بر روی سن شده و اولین صداهای صداهای ایجاد شده را به صندلی های ردیف های جلویی انعکاس می دهند.

خانه اپرای گوانجو

با هفتاد هزار متر مربع زیر بنا ، بزرگترین تئاتر و خانه آپرا در جنوب چین است. و در شهر جدید زوجیانگ در منطقه تیان هه قراردارد. این ساختمان در سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ به سبک مدرن ساخته شد و طراح آن ” زها حدید ” بانوی معمار عراقی تبار است که در طراحی خود از سنگهای کف رودخانه مروارید الهام گرفته است. قسمت های مختلف این خانه اپرا عبارتند از تالار شنوندگان یا آدیتوریوم ، لابی و لژورودی ، سالن چند منظوره و اتاقهای تمرین ، تالار شنوندگان مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی های صوتی است و ۱۸۰۰ نفر ظرفیت دارد. سالن چند منظوره ، سالنی کوچک تر است که برای اجراهای هنری ، و اپرا و کنسرت در نظر گرفته شده است. این سالن ۴۰۰ نفر ظرفیت دارد.

موزه هنر عامه گوانگ دانگ

این موزه در ساختمان آکادمی چن کلان واقع در منطقه لیوان قرار دارد و یکی از برنامه های تور گوانجو معمولا به بازدید از این موزه میگذرد. در دوران پادشاهی سلسله کینگ دو نفر از اعضای خانواده چن تصمیم گرفتند که با کمک سایر اعضای خانواده، معبدی بنا کنند. این ساختمان در سال ۱۸۹۴ بناشد و کمی بعد در سال ۱۹۰۵ که سیستم آزمون امپراطوری برای جذب افراد مستعد در شغل های دولتی ایجاد شد ، این معبد به یک مدرسه برای اعضای خانواده چن تبدیل شد تا در آن برای این آزمون آماده شوند .

این ساختمان در سال ۱۹۵۷ به یک ساختمان حفاظت شده شهری تبدیل شد و دو سال بعد دولت تصمیم گرفت که این محل میزبان نگارخانه ای برای آثار هنری مردم و صنایع دستی باشد. این نگارخانه نهایتا به موزه هنرهای عامه تبدیل شد .

باغ گیاه شناسی جنوب چین

باغ گیاه شناسی جنوب چین در لانگ دانگ در شمال شرقی گوانجو قراردارد و یکی از بزرگترین باغهای گیاه شناسی دنیاست . باغ گیاه شناسی چین در سال ۱۹۲۹ احداث شده و حدود ۳۰۰ هکتار مساحت دارد . در این آکادمی بیشتر از شش هزار گونه گیاه مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری پرورش داده می شود. مناظر این باغ شامل مجموعه ای از درختان نخل ، بامبو ، گل های ارکیده گیاهان آوندی ، خانواده سرخس ها و گیاهان سایه دار است. باغ گیاه شناسی چین به دو بخش تحقیقاتی و نمایشگاه عمومی تقسیم شده است.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های گوانجو روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور گوانجو ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***