تور گرجستان

درباره تور گرجستان و آب و هوای گرجستان

تور گرجستان و بازدید از شهرهای توریستی تفلیس و باتومی یکی از گشتهای پرطرفدار نزد گردشگران ایرانی میباشد. گرجستان در میانه و غرب قفقاز جنوبی قرار گرفته است. پایتخت گرجستان تفلیس و 69 هزار کیلومتر مربع جمعیتی حدود 5 میلیون نفر دارد. گرجستان از جنوب با ارمنستان ، از شرق با جمهوری آذربایجان ، از شمال با روسیه ، از جنوب غرب با کشور ترکیه هم مرز است و در شرق نیز به دریای سیاه منتهی میگردد. اکثریت مردم گرجستان زبان و نژاد گرجی داشته و خط نوشتاری خاص خود را دارند . اغلب مردم گرجستان مسیحی هستند و حکومت گرجستان ، جمهوری دموکراتیک و سکولار است. در سال ۱۱۹۲ هجری خورشیدی و 1812 میلادی در پی شکست فتحعلی خان قاجار از تزار روسیه ، گرجستان رسماً از ایران جدا شد و به خاک روسیه تزاری پیوست . گرجستان در دی ماه ۱۳۷۰ (دسامبر ۱۹۹۱) از شوروی استقلال یافت.

بهترین زمان سفر در تور گرجستان

گرجستان در منطقه جغرافیای معتدل شمالی واقع گردیده و دارای آب و هوایی معتدل است. بهترین زمان برای سفر با تور گرجستان تابستان است که توریست ها میتوانند از تمام پتانسیل های تفریحی در گرجستان استفاده کنند. تفریحات آبی و ورزشهای آبی از تفریحات مورد علاقه مردم در شهرهای تفلیس و باتومی میباشد. با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور گرجستان

بازدید از شهر تفلیس در تور گرجستان

بازدید از شهر تاریخی و زیبای تفلیس که به عروس شهرهای آسیای میانه مشهور است با گردشگران تور گرجستان توصیه میشود . وجود آثار تاریخی متعدد از قبیل قلعه ناریکا ، حمام های آبگرم گوگردی ، کلیسای تثلیث ، کوه مقدس ، آتشگاه و نیز پارک آبی و چندین دریاچه و پارک بسیار زیبا ، تعداد زیادی موزه مانند موزه هنرهای زیبا ، موزه ملی و موزه جواهرات ، مردم مهربان و صمیمی و امنیت بالا و امکانات عالی ، از دلایل محبوبیت این شهر در نزد گردشگران میباشد. رودخانه متکواری که از وسط شهر میگذرد زیبایی این شهر را دوچندان کرده است.

کوه مقدس یا Holly mountain

این کوه که نام دیگر آن متاسمیندا میباشد یک تپه با ارتفاع 800 متر است که در سمت غرب تفلیس قرار گرفته و تا مرکز شهر امتداد دارد. در بالای این کوه پارک بسیار زیبا و مجهزی به نام متاسمیندا احداث شده است . این پارک یک کیلومتر مربع وسعت دارد و یکی از بلندترین ترن های برقی با ارتفاع 60 متر در آن تعبیه شده است و نیز با ده ها اسباب بازی و سرگرمی دیگر یکی از مهمترین جاذبه های گدشگری در تور گرجستان محسوب میگردد.

ساحل سحر آميز باتومی

ساحل سحر آمیز باتومی که به نام ساحل مغناطیسی نیز شهرت دارد از محبوبترین جاذبه های گردشگری در تور گرجستان محسوب میگردد و در نزدیک شهر باتومی و در منطقه ای به نام اورکی و گرگولتی قرار گرفته است . اعتقاد مردم باتومی اینست که شنا و آفتاب گرفتن در این ساحل باعث درمان بیماریهای مفصلی و نیز باعث آرامش یا ریلکس شدن فرد میگردد. البته تحقیقات دانشگاه اورکی گرجستان اثبات کرده است که تنها دو منطقه در جهان شناخته شده است که ترکیبات معدنی موجود در این ساحل باعث درمان بعضی از بیماریهای قلبی عروقی میگردد.

پارک دلفینها

این پارک در سال 1975 در شهر باتومی تاسیس شده است . این نمایش شامل 30 حرکت مختلف دلفین از جمله بازی با توپ پرش از حلقه ، رقص ، ایستادن روی دم و نمایشهای جذاب و خیره کننده دیگر میباشد . سالن نمایش این پارک حدود 700 نفر گنجایش دارد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های گرجستان روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور روسیه ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***