تور کیش

درباره تور کیش و آب و هوای کیش

تور کیش یکی از جذابترین تورها در نزد گردشگران داخلی مخصوصا در فصول سرد میباشد. جزیره کیش با مساحت تقریبا ۹۰ کیلومتر مربع و خط ساحلی بیش از ۴۳ کیلومتر در فاصله ۱۸ کیلومتری بندر گرزه ، بندر آفتاب و در دهانه خلیج فارس قرار گرفته و از توابع استان هرمزگان است. کیش به شکل بیضی بوده و ارتفاعی حدود ۳۵ تا ۴۰ متر دارد. سالانه بیش از یک میلیون نفر گردشگر از تور کیش استفاده میکنند که از این میزان تعداد ، حدود ۱۵۰ هزار نفر توریست خارجی یا ایرانیان مهاجر میباشند.

آب و هوا در تور کیش

آب و هوای کیش در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل و مطبوع است. رطوبت نسبی در کیش حدود ۷۵ درصد است که در زمستان تا ۱۲ درصد و در تابستان تا ۲۴ درصد نوسان دارد. در مرداد ماه و اوج گرما و رطوبت ممکن است تحت تاثیر جریانات ابرهای موسمی اقیانوس هند شاهد باران و سیل در جزیره باشیم .

بهترین زمان سفر با تور کیش

اگر میخواهید سفر دلپذیری را در تور کیش تجربه کنید ، بهترین زمان فصل زمستان یا فصل سرد یعنی از آذر تا اردیبهشت است که دارای هوای مطبوع و دلپذیر است. اگرچه به خاطر جشنواره های تابستانه و البته سواحل زیبای خلیج فارس بسیاری از گردشگران در تابستان نیز به کیش میروند تا از تفریحات آبی نهایت استفاده را ببرند.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور کیش

تور کیش بدون تردید یکی از بهترین تورهای گردشگری در ایران به شمار میرود و مکانهای دیدنی و تفریحی زیادی در این جزیره وجود دارد که گردشگران میتوانند از ان دیدن نمایند. از جمله این مکان های دیدنی و فعالیت ها میتوان به ساحل مرجانی جزیره ، آب انبار سنتی ، پارک دلفین ها ، تور سافاری ، کشتی یونانی و آکواریوم کیش اشاره کرد.

ساحل مرجانی جزیره

پارک ساحلی مرجان که در مجاورت بازار مرجان واقع شده یکی از زیباترین بخشهای دیدنی در تور کیش است که بازار مرجان را به دریا ارتباط میدهد. بسیاری از گردشگران و ساکنین جزیره اوقات تفریحی خود را در کنار این پارک میگذرانند و از مناظر زیبای ساحلی کیش لذت میبرند. آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی فرصت مناسبی را برای شما بوجود می آورد که فارغ از هیاهوی بازار به دیدار دریا و چشم اندازهای زیبای طبیعت بروید.

آب انبار سنتی

آب‌ انبار پنج بادگیر یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش است که در شمال جزیره واقع شده . این آب‌ انبار در سال ۱۳۷۲ خورشیدی در محل یک آب‌انبار باستانی که به منظور جمع‌آوری آب‌های سطحی بنا شده بود ، ساخته شد. آب‌ انبار سنتی از دو گنبد و پنج بادگیر تشکیل یافته و شیوه معماری آن به سبک معماری سنتی یزد می‌باشد . احداث بادگیرها همانطور که در معماری بناهای یزدی دیده می‌شود ، برای خنک نمودن فضای داخلی بنا بوده است.

پارک دلفین ها

پارک دلفین ها در تور کیش یکی از زیباترین پارک های تفریحی در منطقه خاورمیانه محسوب میشود و ازطریق سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده است . این مجموعه زیبا با بیش از هزاران نخل و گونه های گیاهی متنوع دیگر و نمایش دیدنی دلفین ها ، شیرهای دریایی و گرازهای دریایی ، یکی از مقصدهای گردشگران در تور کیش است. این پارک با اجرای طرح هایی مانند کوه آتشفشان ، جنگل باران های مصنوعی ، دنیای ارکیده ، باغ پروانه ها و رستوران های منحصر به فرد توسعه بیشتری یافته است.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های کیش روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور کیش ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***