تور کوالالامپور

درباره تور کوالالامپور و آب و هوای کوالالامپور

تور کوالالامپور سفر به شهری مدرن و پایتخت رسمی کشور مالزی و بزرگ‌ترین شهر این کشور است .  کوالالامپور یکی از سه قلمرو فدرال مالزی به حساب می آید که مستقیما زیر نظر دولت اداره می شود. کوالالامپور و مناطق اطراف آن به عنوان منطقه ای مستقل در دل ایالت سلانگور قرار دارند. این شهر نزدیک به 1.6 میلیون جمعیت و 243 کیلومتر مربع وسعت دارد و قدمت آن به اواسط قرن نوزدهم میلادی می رسد. کوالالامپور به معنای “خلیج گلی” است

آب و هوای کوالالامپور

کوالالامپور دارای آب و هوایی استوایی با بارندگی فراوان و درجه حرارت بالا است. وجود کوهستان تیتوانگ در غرب و جزیره ی کوهستانی اندونزیایی در شرق این شهر آب و هوای کوالالامپور را به شدت مورد تاثیر قرار میدهد. درجه حرارت این شهر به دلیل نزدیک بودن به خط استوا بالا است و معمولا کمترین درجه حرارت ۲۲ درجه و در گرمترین ساعات تا ۳۳ درجه می رسد. ماه های دسامبر تا فوریه معمولا خنک ترین ماه های سال هستند ، اما تفاوت دما در این ماه ها با ماه های دیگر سال معمولا ۲ تا ۳ درجه است و ماه های مارس تا آوریل گرم ترین ماه های سال هستند.

بهترین زمان مسافرت در تور کوالالامپور

اگرچه آب و هوای کوالالامپور استوایی است اما به دلیل کوهستان تیتوانگ حجم بارندگی کم است و به همین علت بهتر است در ماههای خشک به این شهر سفر کنید. اواسط ماه ژانویه و فوریه که خشک ترین دوره سال است و دوره خشکی بعدی بین ماه های ژوئن تا آگوست است که میانگین بارندگی در این دوره معمولا ۱۵۰ میلیمتر می شود. بهترین زمان مسافرت در تور کوالالامپور این دو دوره است.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور کوالالامپور

برج های دوقلو پتروناس ، کوالالامپور

برج های دوقلو پتروناس از بلندترین آسمانخراش های جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته اند. برج های دوقلوی پتروناس با احتساب آنتن بالای برج  ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم متصل هستند و همچنین یک پل در طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل میکند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است. دولت مالزی ساخت این برج ها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد و امروزه این برج ها به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده اند.

پارک ملی کوالالامپور

پارک ملی کوالالامپور یا تامان نگارا در سال های ۱۹۳۸ و ۱۹۳۹ تحت نام پارک ملی جورج شاه چهارم در مالزی با وسعتی بیش از ۴۳۴۳ کیلومتر مربع افتتاح شد و بعد از استقلال کشور مالزی به نام امروزی تغییر یافت که در زبان بومی مالایی به معنای پارک و یا جنگل ملی میباشد . این جنگل در سه محدوده ی ایالتی به نامهای پاهنگ , کلانتانو و ترنگانو گسترده شده است . این جنگل در ایالت پاهنگ بیشترین وسعت را دارد که بالغ بر ۲۴۷۷ کیلومتر مربع میباشد و به یکی از بزرگترین مراکز گردشگری طبیعتی تبدیل شده است. این محدوده خانه برخی پستانداران کمیاب مانند ببر هندو چینی , کرگدن سوماترایی و گاو وحشی مالایی و فیل آسیایی است.

مراکز خرید کوالالامپور

همانطور که گفته شد برای مشتاقان خرید کوالالامپور یک بهشت است و در بعضی از زمانها مراکز خرید تا 70 درصد تخفیف دارند. خیابان بینتانگ چند مرکز خرید مهم این شهر و چند رستوران را درخود جای داده است. مرکز خرید لوکس استار هیل در این خیابان یکی از پر بیننده‌ ترین گالری‌های هنری این شهر به حساب می‌آید . خیابان پتالینگ با دکه‌ها و سوپر مارکت‌های به سبک هندی بازتاب این فرهنگ در کوالالامپور می‌باشد. چندین مرکز خرید دیگر از جمله میدولی و وان یو پر رفت و آمد‌ترین محل‌های توریستی در تور کوالالامپور میباشند.

خیابان بوکیت بینگ تانگ

خیابان بوکیت بینگ تانگ از مشهورترین اماکن گردشگری در مالزی و شهر کوآلالامپور است که مورد بازدید گردشگران تور کوالالامپور قرار میگیرد. این خیابان به چند مرکز خرید مهم این شهر و چند رستوران را درخود جای داده است. مرکز خرید لوکس استار هیل در این خیابان یکی از پر بیننده‌ ترین گالری‌های هنری این شهر به حساب می‌آید. خیابان پتالینگ با دکه‌ها و سوپر مارکت‌های به سبک هندی بازتاب این فرهنگ در کوالالامپور می‌باشد. چندین مرکز خرید دیگر از جمله میدولی و وان یو پر رفت و آمد‌ترین محل‌های توریستی کوالالامپور و اطراف آن می‌باشند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های کوالالامپور روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور کوالالامپور ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***