تور چین

درباره تور چین و آب و هوای چین

تور چین سفر به کشوری است تاریخی ، زیبا و در عین حال دومین قدرت اقتصادی دنیا با دنیایی از آسمانخراش ها و طبیعت زیبا. کشور چین در منطقه شرق آسیا قرار گرفته است و مساحت آن بیش از ۹٬۵۹۶٬۰۰۰ کیلومتر مربع است که به این ترتیب بعد از روسیه ، دومین کشور پهناور آسیا به حساب میآید. این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای چین شرقی، خلیج کره ، دریای زرد ، و دریای شرقی چین و دیگر آبهای آزاد احاطه شده است. کشور جمهوری خلق چین از ۲۲ استان تشکیل شده است. علاوه بر استانهای فوق ، کشور چین دارای چندین منطقه خودمختار است که تبت ، شین‌جیانگ ، گوانگشی ، مغولستان داخلی ، نینگشیا ، هنگ کنگ و ماکائو از مناطق خودمختار این کشور میباشند.

جمعیت و اقتصاد چین

کشور چین بیش از یک میلیارد و دویست و هشتاد میلیون نفر جمعیت دارد. بیشتر مردم چین از نژاد زرد هستند و مغولها ، تبتیها و تاجیک ها نیز از سایر نژادهایی هستند که در چین زندگی میکنند. زبان رسمی کشور چین ، مانداریان ( شاخه ای از زبان چینی ) میباشد. ادیان رایج این کشور عبارتند ازکنفسیوس ، بودایی ، تائوئیسم و اسلام. واحد پول چین یوان (CNY) میباشد.

کلیه ارزهای معتبر دنیا (دلارآمریکا ، یورو ، پوند انگلیس و …) در بانک ها ، صرافی ها ، هتل ها و فروشگاه های بزرگ قابل تبدیل هستند. پکن پایتخت چین و مرکز سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی آن میباشد. پکن دومین شهر بزرگ چین بعد از شانگهای به شمار میرود که در شمال شرقی این کشور قرار دارد.

آب و هوای چین

آب و هوای چین از آب و هوای استوایی در مناطق جنوبی تا آب و هوای شمالی درشمال کشور به شدت متنوع است. شمال چین دارای آب و هوای چهارفصل با تابستان های به شدت گرم و زمستان های سرد و است. جنوب چین دارای آب و هوای متعادل تر و مرطوب تر است و هر چه بیشتر به سمت شمال و غرب می رویم آب و هوا خشک تر می شود.

بهترین زمان برای سفر در تور چین

در فصل های شلوغ گردشگری نرخ بلیط هواپیما و هتل ها و سایر خدمات بیشتر از زمانهای دیگر میباشد. با توجه به اینکه هدف شما از تور چین دیدن کدام منطقه یا شهرهای چین باشد زمان مسافرت متفاوت است به عنوان مثال بهترین زمان مسافرت در سفر به گوانجو اوایل پاییز و اوایل بهار است که همین زمان در پکن شاهد هوای سرد هستیم. در کل برای دیدن قسمتهای جنوبی چین که آب و هوای استوایی دارد بهترین زمان از نوامبر تا مارچ است و بازدید از قسمتهای شمالی چین در ماههای می تا سپتامبر مناسب است.

جاذبه های گردشگری در تور چین

پکن

شهر پکن بعنوان مرکز سیاسی و تجاری چین با وسعت حدود ۱۶/۸۰۰ کیلومتر مربع یکی از مهمترین و جذاب ترین پایتخت های جهان محسوب میگردد. آثار بسیار زیبا و باستانی پکن حکایت از قدمت ۳۰۰۰ ساله این شهر دارد. البته مسئولان پکن برای جذب جهانگردان اقدامات زیادی از جمله ساخت هتل های بسیار شیک و مجلل ، مراکز تفریحی ، مراکز خرید ، سالنهای نمایش ، امکانات خوب حمل و نقل شهری ، محلهای مختلف برای اجرای اپرای Peking را در کنار آثار باستانی همچون میدان Tianamen ، شهر ممنوعه ، قصرهای امپراطوری ، دیوار بزرگ چین و معبد آسمانی،قصر تابستانی و عمارتهای زیبا فراهم آورده اند که همگی باعث حضور سالانه میلیونها جهانگرد از سراسر جهان در این شهر گردیده است.

شانگهای

شانگهای با قدمتی تاریخی در دهانه رودخانه YANGTZE قرار دارد. شانگهای امروزه با بیش از هجده میلیون نفر جمعیت بعنوان یکی از پرجمعیت ترین و بهترین شهرهای صنعتی جهان محسوب میشود. شانگهای یکی از کلان شهرهای جهان معاصر از نظر فرهنگی و نژادی گونه های مختلف اقوام را در خود جای داده است. این شهر یکی از بزرگترین مراکز اصلی در زمینه بازرگانی و تجاری و یکی از بنادر مهم در آسیا و منطقه جنوب شرق محسوب میشود که توجه همگان را به خود جلب نموده است.

برج مخابراتی شانگهای با ۴۶۸ متر ارتفاع یکی از چهار برج مرتفع جهان بعنوان سمبل و نماد شانگهای بشمار می آید و در بخش میانی آن مغازه ها و رستوران های زیبایی وجود دارد. از دیدنیهای شانگهای میتوان به آکواریوم اقیانوسی شانگهای ، موزه علم و تکنولوژی شانگهای ، برج مروارید شرقی و تفریحگاه بوند اشاره کرد.

گوانجو

شهر گوانجو یا گوانگجو یکی از مناطق توسعه یافته و قدرتمند چین و پایتخت استان گوان دونگ میباشد که در جنوب چین و در کنار رود مروارید و در نزدیکی دریای چین قرار دارد. این شهر دارای دسترسی بسیار آسان به کشور هنگ کنگ و ماکائو است و حدود ۱۶۰۰۰ کیلومتر وسعت و جمعیتی بالغ بر ۱۰.۵ میلیون نفر دارد. نام قدیمی شهر کانتون بوده که امروزه نام نمایشگاه معروف این شهر است که همه ساله جمعیتی عظیم از بازرگانان و تجار اکثر کشورهای جهان را به خود جذب می کند.

گوانجو پایتخت اقتصاد چین

گوانگجو مرکز اقتصاد چین است. طبق آمار سال ۲۰۰۶ میلادی درآمد این شهر به بیش از ۶۰۰ میلیارد یوان چین (حدود ۷۶.۸ میلیارد دلار آمریکا) رسید که بیشترین سرانه را در بین ۶۵۹ شهر چین به خود اختصاص داده است. نمایشگاه واردات و صادرات گوانگجو چین که امروزه به نام نمایشگاه کانتون ( نام قدیم شهر گوانگجو ) معروف است مهمترین رویداد این شهر و مهمترین اتفاق در چین و بزرگترین نمایشگاه در سراسر جهان است. این نمایشگاه که از سال ۱۹۵۷ هر سال دو بار (بهار و پاییز) برگزار میگردد توانسته است جای خود را در تاریخ چین به گونه ای ایفا کند که همه آن را پل تجاری بین پکن و جهان میدانند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های چین روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور چین ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***