تور پکن

درباره تور پکن و آب و هوای پکن

تور پکن سفری به پایتخت پرجمعیت‌ترین کشور دنیا است . شهر پکن مرکز جمهوری خلق چین و یکی از شهرهای مشهور و کهن دنیا میباشد که دارای قدمتی سه هزار ساله است. مساحت شهر پکن بیش از ۱۶۸۰۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر سیزده میلیون نفر را شامل میشود. مناظر و چشم اندازهای زیبای شهر پکن ، دارا بودن آب و هوای اقلیمی گرم و نیمه مرطوب ، برخورداری از هر چهار فصل به صورت واضح و مشخص و و سرشار از محصولات متنوع و گوناگون از ویژگی های بارز این شهر میباشد.

شهر پکن مرکز خطوط ارتباطی و حمل و نقل هوایی راه آهن و آزادراههای زمینی کشور محسوب شده و در عین حال بزرگترین مرکز علوم و فنون پیشرفته و مدرن در چین میباشد. مهمترین نقاط دیدنی شهر پکن عبارت از دیوار ۶۴۰۰ کیلومتری چین یا دیوار بزرگ ، محراب ها ، آرامگاه ها و مقبره های باستانی ، پارکها و فضای سرسبز و جنگلی میباشد.

آب و هوای پکن

پکن از جمله شهرهایی است که چهار فصل و آب و هوایی خشن دارد. بهار با آب و هوایی ملایم ، تابستان گرم به همراه باران های موسمی ، پاییز با آب و هوای صاف و آفتابی و تا حدی گرم و زمستان با آب و هوایی سرد همراه با طوفان های فصلی و بارش برف همراه است.

بهترین زمان برای سفر در تور پکن

در فصل های شلوغ گردشگری معمولا نرخ بلیط هواپیما و هتل ها و سایر خدمات بیشتر از زمانهای دیگر میباشد. اما همانطور که گفته شد پکن چهار فصل و آب و هوایی خشن دارد. بنابراین پاییز و بهار بهترین زمان مسافرت در تور پکن میباشد.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور پکن

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه با نام دیگر Gu Gong ، بزرگ ترین مجموعه کاخ های جهان است که درشمال میدان تیان آن من و مرکز شهر پکن قرار گرفته است. این مجموعه با ۹۹۹۹ بنا در منطقه مستطیل شکلی به مساحت ۷۴ هکتار قرار دارد و قصر امپراتوری چین در دوران فرمانروایی سلسله ی Ming و Qing بوده است که امروز به عنوان موزه شناخته میشود.

رنگ زرد بعنوان سمبل خانواده سلطنتی ، عمده ترین رنگ بکار رفته در این شهر بوده و بامها ، دکوراسیون داخلی کاخها و حتی کاشیها و آجرهای به کار رفته در کف زمین نیز زرد میباشد. کتابخانه سلطنتی Wenyuange با داشتن بامی سیاه رنگ یک استثنا بوده و دلیل آن است که مردم چین عقیده داشتند که رنگ مشکی معرف آب بوده و میتواند آتش را خاموش نماید.

معبد بهشت

معبد بهشت یکی از نقاط دیدنی پکن به شمار میرود. این بنا  بسیار بزرگ تر از شهر ممنوعه و کوچک تر از کاخ تابستانی است و در سال ۱۴۲۰ در دوران سلسله مینگ به منظور قربانی کردن برای خدا ساخته شد. از آن جایی که امپراتوران چین خود را فرزند خدا میدانستند جرات نمیکردند که محل اقامت خود یعنی شهر ممنوعه را بزرگ تر از اقامتگاه خدا بسازند.

یکی دیگر از جاهای دیدنی و مشهور پکن دیوار انعکاس نام دارد که ویژگی های خاصی دارد . محیط این دیوار ۱۹۳ متر است و اگر شما و دوستتان در دو طرف پای دیوار بایستید و کلمه ای را بر زبان بیاورید دیگری به وضوح آن را خواهد شنید . این پدیده از قوانین امواج صدا استفاده میکند. از دیگر دیدنی های پکن می توان سرو ۹ اژدها اشاره کرد. علت این نام گذاری به خاطر شاخه های تو در توی آن است که گویی ۹ اژدها به هم تابیده شده اند و گفته میشود این درخت سرو کهنسال بیش از ۵۰۰ سال قبل کاشته شده است.

غار موگای

این غار مجموعه ای از ۴۹۲ پرستش گاه به مساحت ۲۵ کیلومتر تشکیل شده که در جنوب شرقی مرکز دان هوانگ ، واحه ای استراتژیک در مسیر جاده ابریشم قرار دارد. این غارها شامل برخی از بهترین نمونه های هنر بودایی به دست آمده در دوره ای حدود ۱۰۰۰ سال است. ساخت زیارتگاه غار بودایی در سال ۳۶۶ پس از میلاد به عنوان محلی برای ذخیره متون مقدس و هنر آغاز شد. همراه با لانگ من گروتوز و یونگانگ گروتوز ، غار موگای یکی از سه معابد صخره ای باستانی معروف در چین میباشد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های پکن روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور پکن ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***