تور پکن

درباره تور پکن و آب و هوای پکن

تور پكن سفری به پایتخت پرجمعیت‌ترین كشور دنیا است . شهر پکن مركز جمهوري خلق چين و يكي از شهرهاي مشهور و كهن دنيا ميباشد كه داراي قدمتي سه هزار ساله است. مساحت شهر پكن بيش از 16800 كیلومتر مربع بوده و جمعيتي بالغ بر سيزده ميليون نفر را شامل ميشود. مناظر و چشم اندازهاي زيباي شهر پكن ، دارا بودن آب و هواي اقليمي گرم و نيمه مرطوب ، برخورداري از هر چهار فصل به صورت واضح و مشخص و و سرشار از محصولات متنوع و گوناگون از ويژگي هاي بارز اين شهر ميباشد.

شهر پكن مركز خطوط ارتباطي و حمل و نقل هوايي راه آهن و آزادراههاي زميني كشور محسوب شده و در عين حال بزرگترين مركز علوم و فنون پيشرفته و مدرن در چين ميباشد. مهمترين نقاط ديدني شهر پكن عبارت از ديوار 6400 كيلومتری چین یا دیوار بزرگ ، محراب ها ، آرامگاه ها و مقبره هاي باستاني ، پاركها و فضاي سرسبز و جنگلي ميباشد.

آب و هوای پکن

پکن از جمله شهرهایی است که چهار فصل و آب و هوایی خشن دارد. بهار با آب و هوایی ملایم ، تابستان گرم به همراه باران های موسمی ، پاییز با آب و هوای صاف و آفتابی و تا حدی گرم و زمستان با آب و هوایی سرد همراه با طوفان های فصلی و بارش برف همراه است.

بهترین زمان برای سفر در تور پکن

در فصل های شلوغ گردشگری معمولا نرخ بلیط هواپیما و هتل ها و سایر خدمات بیشتر از زمانهای دیگر میباشد. اما همانطور که گفته شد پکن چهار فصل و آب و هوایی خشن دارد. بنابراین پاییز و بهار بهترین زمان مسافرت در تور پکن میباشد.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور پکن

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه با نام دیگر Gu Gong ، بزرگ ترین مجموعه کاخ های جهان است که درشمال میدان تیان آن من و مرکز شهر پکن قرار گرفته است. این مجموعه با ۹۹۹۹ بنا در منطقه مستطیل شکلی به مساحت ۷۴ هکتار قرار دارد و قصر امپراتوری چین در دوران فرمانروایی سلسله ی Ming و Qing بوده است که امروز به عنوان موزه شناخته میشود.

رنگ زرد بعنوان سمبل خانواده سلطنتی ، عمده ترین رنگ بکار رفته در این شهر بوده و بامها ، دکوراسیون داخلی کاخها و حتی کاشیها و آجرهای به کار رفته در کف زمین نیز زرد میباشد. کتابخانه سلطنتی Wenyuange با داشتن بامی سیاه رنگ یک استثنا بوده و دلیل آن است که مردم چین عقیده داشتند که رنگ مشکی معرف آب بوده و میتواند آتش را خاموش نماید.

معبد بهشت

معبد بهشت يكي از نقاط ديدني پكن به شمار ميرود. اين بنا  بسيار بزرگ تر از شهر ممنوعه و كوچك تر از کاخ تابستاني است و در سال 1420 در دوران سلسله مينگ به منظور قرباني كردن براي خدا ساخته شد. از آن جايي كه امپراتوران چين خود را فرزند خدا ميدانستند جرات نميكردند كه محل اقامت خود يعني شهر ممنوعه را بزرگ تر از اقامتگاه خدا بسازند.

يكي ديگر از جاهاي ديدني و مشهور پکن ديوار انعكاس نام دارد كه ويژگي هاي خاصي دارد . محيط اين ديوار 193 متر است و اگر شما و دوستتان در دو طرف پاي ديوار بايستيد و كلمه اي را بر زبان بياوريد ديگري به وضوح آن را خواهد شنيد . اين پدیده از قوانین امواج صدا استفاده ميكند. از دیگر دیدنی های پکن مي توان سرو 9 اژدها اشاره كرد. علت اين نام گذاري به خاطر شاخه هاي تو در توي آن است كه گويي 9 اژدها به هم تابيده شده اند و گفته ميشود اين درخت سرو كهنسال بيش از 500 سال قبل كاشته شده است.

غار موگای

این غار مجموعه ای از 492 پرستش گاه به مساحت 25 کیلومتر تشکیل شده که در جنوب شرقی مرکز دان هوانگ ، واحه ای استراتژیک در مسیر جاده ابریشم قرار دارد. این غارها شامل برخی از بهترین نمونه های هنر بودایی به دست آمده در دوره ای حدود 1000 سال است. ساخت زیارتگاه غار بودایی در سال 366 پس از میلاد به عنوان محلی برای ذخیره متون مقدس و هنر آغاز شد. همراه با لانگ من گروتوز و یونگانگ گروتوز ، غار موگای یکی از سه معابد صخره ای باستانی معروف در چین میباشد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های پکن روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور پکن ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***