تور پوکت

درباره تور پوکت و آب و هوای پاتایا

تور پوکت سفری به زیباترین جزیره تایلند است. پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در اقیانوس هند و در ۸۶۷ کیلومتری جنوب بانکوک قرار گرفته است. این شهر مهمترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند ، آسیا و حتی کل دنیا بشمار میاید. پوکت به نام مروارید دریای آندامان نیز معروف است که به سبب سواحل زیبا و غواصی در آب های شفاف آن شهرت جهانی دارد. زیباترین سواحل پوکت در کناره غربی آن قرار دارند و پاتونگ و کارن از جمله محبوبترین این سواحل هستند. بعد از گردشگری ، کشاورزی، صید ماهی و میگو و همچنین صید مروارید کماکان از مهمترین مشاغل مردم این جزیره به شمار می آیند.

آب و هوای پوکت

پوکت دارای آب و هوای گرمسیری است و حدود ۷۰ درصد این جزیره کوهستانی است و اغلب اوقات شاهد وزش بادهای موسمی است که هوایی گرم و مرطوب به این جزیره داده اند. پوکت دارای دو فصل خشک و بارانی است که از می تا اکتبر فصل باران و از نوامبر تا آوریل فصل خشک است که دمای هوا در آن زمان کم میشود.

بهترین زمان سفر در تور پوکت

معمولا در تمام شهرهای توریستی فصل هایی از سال تعداد گردشگران زیادند و در زمانهایی نیز تعداد این گردشگران به حداقل خود میرسند که به اصطلاح Hi Season یا Low Season گفته میشود که این زمانها بستگی به آب و هوا آن شهر یا کشور یا رخداد های سالیانه و یا یک رویداد مهم ورزشی فرهنگی هنری و … دارد.در فصل های شلوغ گردشگری معمولا نرخ بلیط هواپیما و هتل ها و سایر خدمات بیشتر از زمانهای دیگر میباشد. تور پوکت در تمام فصول برای گردشگران جالب و خوشایند است. اما بهترین فصل از لحاظ کم بودن گرما و باران، بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار میشود.

جاذبه های گردشگری در تور پوکت

جزایر جیمز باند پوکت

این جزیره در فاصله 15 کیلومتری پوکت قرارگرفته ویکی از مجموعه جزایر اطراف پوکت ( Ko Tapu ) معروف به جزیره جیمز باند است. در این جزیره ، سنگی به ارتفاع ۲۰ متر که حدود مساحت ۲۰۰ متر آب دور آن را گرفته است قرار دارد و علت نامگذاری این جزیره به نام جیمز باند این بوده که یک بار راجر مور هنرپیشه آمریکایی در دهه 1960 در این جزیره در فیلمی از سری فیلم های 007 بازی کرد. در قلب این جزیره غار زیبایی وجود دارد و گردشگران آن با سوار شدن بر کایاک ها (قایق های بادی ) لحظات خوشی را سپری میکنند.

جزیره Phi Phi

بدون تردید جزیره فی فی یکی از زیباترین جزایر گرمسیری در جهان و از بهترین جاذبه های توریستی تایلند است. درتمام این جزیره صخره های آهکی، سواحل شنی و غار های پنهان قرار دارند . جزیره فی فی در ۴۸ کیلومتری پوکت واقع شده که در کل شش جزیره را شامل می شود ولی دو جزیره اصلی آن، فی فی کوچک Phi Phi Lei و فی فی بزرگ Phi Phi Don هستند که جزیره کوچک ساکن ندارد ، اما ساکنان جزیره بزرگ را مسلمانانی از جنوب تایلند تشکیل میدهند. اصلی ترین جاذبه فی فی کوچک، غار بزرگی به نام Viking Cave و به مساحت حدود سه کیلومتر مربع است که نام آن را از نقش های روی دیوار غار گرفته است. بخش های جنوبی این جزیره به سبب وجود مرجان و عمق زیاد، برای غواصی بسیار مناسب است. یکی از بارزترین ویژگی های جزیره فی فی این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در آن وجود ندارد!

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های پوکت روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور پوکت ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***