تور پاریس

در باره تور پاریس و آب و هوای پاریس

تور پاریس سفری است به عروس اروپا. پاریس پایتخت فرانسه است که در شمال این کشور قرار دارد و رود سن از میانه آن می‌گذرد. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۱۲ ملیون نفر یکی از پرجمعیت‌ترین کلانشهرهای اروپا است و با قدمتی  دو هزار ساله ، امروزه به یکی از مراکز بازرگانی و فرهنگی دنیا تبدیل شده است. پاریس یکی از شناخته‌ شده ترین مقصدهای گردشگران جهان است و سالانه حدود ۴۵ میلیون نفر توریست بین المللی از آن بازدید می‌کنند. تعداد زیادی از آثار دیدنی ، موسسات و پارک‌های مشهور جهان در پاریس قرار دارند. پاریس بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان از نظر سطح تولید ناخالص داخلی است و به تنهایی نزدیک به ۲۵٪ تولید ناخالص داخلی فرانسه را در دست دارد.

دفتر مرکزی ۳۶ شرکت از ۵۰۰ شرکت برتر جهان در پاریس قرار دارد که پس از توکیو از این نظر رتبه دوم جهان را در اختیار دارد. منطقه «لادفانس» در شهر پاریس به عنوان مهمترین مرکز اقتصادی اروپا شناخته میشود و میزبان شماری از برجسته‌ترین سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتاق بازرگانی بین‌المللی است.

آب و هوای پاریس

شهر پاریس دارای آب و هوایی اقیانوسی و تحت تاثیر جبهه‌های هوای اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد. متوسط دمای سالیانه پاریس 15 درجه سانتیگراد میباشد و بالاترین دمای ثبت شده در پاریس برابر 40 درجه سانتیگراد بوده که در سال ۱۹۴۸ ثبت شده است. پایین‌ترین دمای ثبت شده در این شهر نیز برابر 23- درجه سانتیگراد بوده که در سال ۱۸۷۹ ثبت شده بوده است. بارندگی در تمام طول سال در پاریس وجود دارد و متوسط میزان بارش سالانه در آن حدود ۶۴۱ میلی‌متر میباشد..

بهترین زمان مسافرت در تور پاریس

.پاریس در تمام طول سال پذیرای گردشگران  از سرارسر دنیاست که تعداد آنها در ماههای گرم به اوج خود میرسد اگرچه در شبهای سال نو میلادی و کریسمس نیز شهر پاریس یکی از شلوغترین شهرهای دنیاست.

جاذبه های گردشگری در تور پاریس

بازدید از برج ایفل در تور پاریس

برج ایفل در حقیقت نماد شهر پاریس میباشد و مقصد اول تمام گردشگران در تور پاریس است. این برج در میدان شان دو مارس و در نزدیکی رود معروف سن قرار گرفته است. ارتفاع این برج ۳۲۴ متر است و در سال ۱۸۸۹ توسط مهندس گوستاو ایفل طراحی و ساخته شد. تا سال ۱۹۳۰ میلادی، این برج، بلندترین برج دنیا نیز به شمار می آمد. در تور پاریس حتما از این مکان با شکوه دیدن کنید.

کلیسای جامع نوتردام

کلیسای نوتردام زیباترین و باشکوه ترین کلیسای اروپاست که در تور پاریس مورد بازدید همه گردشگران قرار می گیرد و قدمتی ۷۰۰ ساله دارد. معماری خاص و حیرت انگیز این بنا شهرت حهانی دارد و در مرکز پاریس و در کنار رود سن واقع گردیده است و سالانه بیش از ده میلیون نفر از آن دیدن میکنند. جالب است بدانید که ناقوس این کلیسا بزرگ ترین ناقوس کلیسای جهان است و حدود ۱۳ تن وزن دارد .

موزه لوور پاریس

تور پاریس بدون دیدن موزه لوور پاریس قطعا ناتمام است . این موزه در سال ۱۷۳۹ تاسیس شده است و در آن بیش از سی و پنج هزار اثر هنری و تاریخی وجود دارد که در هشت بخش جداگانه نگهداری میشوند. یکی از قسمتهای زیبا و دیدنی موزه لوور ، درب ورودی آنست که پیرامید نام دارد و به صورت هرمی طراحی و از جنس شیشه ساخته شده است و به نظر به بازدید کنندگان خوش آمد میگوید. این موزه معروفترین و پربازدیدترین موزه جهان است و تابلوی معروف مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی نیز در این موزه نگهداری میشود.

خیابان شانزلیزه

بی تردید خیابان شانزلیزه از جمله مشهورترین خیابان های پاریس و حتی دنیاست. این خیابان بسیار شیک مملو از کافه ها و مغازه های بسیار زیبا و دیدنی است. شانزلیزه یک واژه یونانی و به معنی بهشت روی زمین است. این خیابان دو کیلومتری در میان خیابان شارل دوگل و میدان کنکورد قرار دارد. گران ترین برندها در خیابان شانزه لیزه شعبه دارند.

مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو

مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو بعد از برج ایفل و موزه لوور محبوبترین و مشهورترین جاذبه گردشگری در تور پاریس محسوب میگردد که در منطقه چهار پاریس و بین محله های ماره و حال قرار گرفته است و سالیانه بالغ بر شش میلیون نفر از این مرکز بازدید میکنند. این مرکز در سال 1977 و با دستور ژرژ پمپیدو ریِئس جمهور وقت فرانسه احداث گردیده است و هدف آن حفظ و اشاعه هنر معاصر و مدرن است. موزه ملی هنر مدرن بزرگترین موزه درنوع خود در اروپاست که در آن علاوه بر مجموعه دائمی موزه ، یک فروشگاه کتاب ، یک سالن تئاتر ، یک سالن سینما ، یک سالن کنفرانس ، یک تراس پانومراتیک نیز وجود دارد.

بازدید از میدان کنکورد در تور پاریس

میدان کنکورد پاریس بزرگترین میدان فرانسه است و در انتهای شرقی خیابان معروف شانزالیزه و در مجاورت رود سن واقع گردیده و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در تور پاریس محسوب میگردد . در سال 1795 و در دوران انقلاب اول فرانسه نام این میدان از میدان لویی پانزدهم به این نام تغییر یافت و نیز در این دوران بود که دستگاه گیوتین در این میدان نصب گردید و گردن افراد بسیاری مانند لویی شانزدهم ، دانتون و آنتوان لاوازیه ( کاشف اکسیژن ) به زیر گیوتین رفت.

دقیقا در مرکز این میدان یکی از قدیمی ترین آثار فضای شهری فرانسه یعنی ستون سنگی ابلسیک قرار دارد که بیش از 3300 سال قدمت دارد و از خرابه های مقبره رامسس دوم در مصر کشف گردیده است و در سال 1831 توسط محمد علی پاشا نایب السلطنه مصر به شارل دهم هدیه شده و در 5 سال بعد از آن یعنی در سال 1836 در این میدان نصب گردیده است. این ستون سنگی 227 تن وزن و 23 متر ارتفاع دارد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های پاریس روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور پاریس ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***