تور ویتنام

درباره تور ویتنام و آب و هوای ویتنام

کشور ویتنام با بیش از 329 هزار کیلومتر وسعت و هشتاد و شش میلیون نفر جمعیت یکی از کشورهای زیبا و جذاب جنوب شرقی آسیا است. پایتخت ویتنام شهر هانوی است و دین اکثریت مردم بودایی و زبان رسمی مردم ، ویتنامی است. در این کشور بیش از 50 نوع قوم و نژاد در کنار هم با صلح و آرامش زندگی میکنند. نوع حکومت ویتنام جمهوری و هانوی ، هوشی مین ، هایفونگ ، لونگزوئن و دانانگ از شهرهای مهم آن میباشند . واحد پول ویتنام دونگ نام دارد و این کشور با نیروی کار 46 میلیونی و با تولید ناخالص 225 میلیارد دلاری در سال و رشد اقتصادی بالای 7 درصد در سالهای اخیر یکی از کشورهای رو به رشد دنیاست.

آب و هوای ویتنام

ویتنام دارای آب و هوای موسمی استوایی میباشد . مناطق شمالی ویتنام به واسطه مجاورت با چین از هوایی معتدل تر برخواردار است ، اما قسمت جنوبی این کشور دارای آب و هوایی استوایی است.

بهترین زمان سفر با تور ویتنام

اگر در تور ویتنام مقصد شما شهرهای شمالی مانند هانویی یا ساپا است ، بهترین زمان سفر به ویتنام ماه‌های اکتبر ، نوامبر و دسامبراست که باران کمی میبارد و میتوانید از اسکی کردن و تنفس هوای پاک لذت ببرید. برای رفتن به مناطق ساحلی مانند نهاترنگ نیمه‌ی اول سال یعنی از ژانویه تا جولای شرایط آب و هوایی مناسبی دارد و اگر هدف شما بازدید از شهرهای هوشی‌ مین و دلتای رود مکونگ است بهترین زمان از نوامبر تا فوریه و مارس است.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور ویتنام

بازدید از شهر هوشی مین در تور ویتنام

شهر هوشی مین یا سایگون سابق بزرگترین شهر ویتنام و همچنین یکی از جاذبه های توریستی در تور ویتنام است. این شهر در جنوب ویتنام و نزدیکی دلتای مکونگ و در کنار رود سایگون واقع گردیده و در گذشته پایتخت ویتنام بوده است . آب و هوای شهر استوایی بوده و طبیعتا دارای دو فصل بارانی و مرطوب و فصل خشک و گرم میباشد. دمای شهر نیز از 15 تا 38 درجه در نوسان است.

شهر هوشی مین پر از دانشگاهای مختلف ، آثار تاریخی کهن و همچنین باقیمانده های فراوان از دوران جنگ ویتنام است که عبور رود سایگون از کنار شهر جذابیت و زیبایی آن را دوچندان کرده است. از مکان های دیدنی هوشی مین میتوان به قصر Reunification وکلیساها ، موزه های هوشی مین و موزه شهر و “تونل کو چی” که تونلی بسیار معروف و بجا مانده از جنگ امریکا و ویتنام است اشاره کرد. از تفریحات هوشی مین میتوان به فستیوالهای مختلف ، رستورانها ، مراکز خرید و انواع تفریحات شبانه اشاره نمود.

شهر دالات

شهر دالات که به نام سوئیس شرق شهرت دارد در مرکز ویتنام و در ارتفاعات قسمت جنوبی آن واقع شده است. این منطقه با آب و هوای خنک ، پوشش استوایی و نادر ، گل و گیاه های رنگارنگ و درختان زیبا ، مناظر روستایی و دره های مه آلود رویایی بهترین مکان برای رهایی از گرما و نیز پیاده روی میباشد. این منطقه در زمان امپراتوری گذشته ویتنام و مستعمره نشینان فرانسوی ویتنام به عنوان یک منطقه خوش آب و هوا مورد استفاده میگرفته است که وجود ویلاهایی با معماری فرانسوی نیز شاهد بر این ادعاست. امروزه دالات به عنوان یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در تور ویتنام محسوب میگردد.

بازدید از مزارع تپه ای ساپا در تور ویتنام

در شمال غربی ویتنام شهر آرام ساپا قرار گرفته است . مناظر زیبایی از کوههای این منطقه ، مزارع تراسی شکل برنج ، روستاهای سنتی ، آبشارهای بسیار با شکوه در دل جنگل از جمله جذابیت های این منطقه برای گردشگران تور ویتنام میباشد . در اینجا گردشگران توسط تورهای یک روزه به دیدن این زیبایی ها و شیوه زندگی مردم این منطقه رفته و از پیاده روی در این مناظر لذت میبرند.

شهر نهاترنگ

شهر ساحلی نهاترنگ در ساحل جنوب مرکزی ویتنام و در خلیج کوچک و فوق العاده زیبای نهاترنگ واقع شده است و بیش از سیصد هزار نفر جمعیت دارد. این شهر به دلیل وچود آبهای گرم و زلال ، سواحل بسیار زیبا ، درختان نخل ، استراحتگاههای ساحلی ، سایت های غواصی متعدد و قرار گرفتن در یکی از زیباترین خلیج های دنیا به یکی از برترین جاذبه های گردشگری در تور ویتنام تبدیل گشته است.

لازم به ذکر است که مراسم دختر شایسته سال 2008 و سال 2010 در این شهر برگزار شده است و همچنین این شهر میزبان بازیهای آسیایی در سال 2016 بوده است. از تفریحات رایج در شهر نهاترنگ میتوان به شنا ، حمام آبگرم ، قایق سواری ، جت اسکی ، غواصی و زندگی شبانه در کنار رستورانها و کافه های ساحلی این شهر اشاره نمود.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های ویتنام روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور ویتنام ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***