تور هند

درباره تور هند و آب و هوای هند

تور هند به دلایل مختلف از دیرباز مورد توجه گردشگران بوده است. از جمله این دلایل میتوان به مناظر طبیعی ، تنوع فرهنگ ها و ادیان ، بناهای تاریخی ،سواحل زیبا و رویایی ، امنیت تقریبا قابل قبول و … نام برد. هند کشوری در جنوب آسیا و دومین کشور پرجمعیت دنیا است . کلمه “هند” از واژه قدیمی فارسی “هندو” گرفته شده است و قدمت تمدن در این کشور به 8500 سال پیش میرسد که تا قبل از قرن نوزدهم تحت استعمار بریتانیا قرار داشت و توسط مبارزانی چون گاندی و نهرو استقلال یافته است. پایتخت هند ، دهلی است و زبان رایج در این کشور هندی و انگلیسی است. هند به کشور هزار آیین شهرت دارد ولی دین های رایج ، هندو ، بودا و اسلام سنی هستند. واحد پول هند روپیه است و از جمله کشورهای در حال توسعه است.

آب وهوای هند

آب و هوای هند به شدت تحت تاثیر اقیانوس هند و رشته کوههای هیمالیا و صحرای تار قرار دارد و این عوامل باعث بوجود آمدن بادهای موسمی جنوب غرب و شمال شرق میشوند. بادهای جنوب غربی در بیشتر قسمت های کشور از ماههای ژوئن تا سپتامبر و بادهای شمال شرقی از طرف دیگر بارندگی هایی را به شکل طوفان از ماههای اکتبر تا فوریه ایجاد میکنند. هند حداقل سه فصل در سال را تجربه میکند : تابستان ، فصل بارندگی و زمستان.

بهترین زمان مسافرت با تور هند

با توجه به وسعت این کشور بهترین زمان مسافرت با تور هند  بستگی به مقصد شما دارد. به عنوان مثال اگر هدف شما مناطق جنوبی هند و نزدیکی اقیانوس هند مانند جزیره گوا است زمان مناسب از نوامبر تا آپریل است که بارانهای موسمی هنوز شروع نشده است. با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور هند

دهلی

این شهر پایتخت هند و ترکیبی از بافت قدیم و جدید شهری و مرکز فرهنگ ها و مذاهب گوناگون بوده و به خاطر معماری و شهرسازی به سبک بریتانیایی اش مشهور است . موزه های ملی ، مکانهای مقدس اسلامی ، معابد هندی , معبد لاکسی ، معبد شدر و معبد آکشاردام ، پارکهای سبز و قلعه ها و مکانهای تاریخی و بازارهای محلی از جمله دیدنی های این شهر می باشند.

گوا

این شهر که در گذشته به مدت بیش از 500 سال مستعمره پرتغال بوده به دلیل سواحل بی نظیر ، کلیساهای پرتغالی ، معابد و طبیعت بکر و حیات وحش آن از مهمترین شهرهای توریستی هند است . کارناوال گوا از شهرت جهانی برخوردار است.

بمبئی

شهر بمبئی پرجمعیت ترین شهر هند و دومین شهر پرجمعیت دنیا و خانه بالیوود است . دروازه هند ، غارهای فیل ، موزه شاهزاده والها ، مقبره حاج علی ، پایانه ویکتوریا و شهر فیلم از مهمترین جاذبه های این کلان شهر میباشد.

آگرا

آگرا شهری است که بر کناره رودخانه یامونا قرار گرفته است . تاج محل ، قلعه آگرا ، فاتح پور سیکری ، مقبره اعتمادالدوله ، مقبره اکبر و بسیاری مکانهای تاریخی دیگر این شهر را به یکی از مقاصد گردشگری مهم در تور هند تبدیل کرده است.

جیپور

مکانهای دیدنی متعدد ی از جمله محل هاوا ، قلعه اکبر ، جانتار مانتار، سالن آلبرت ، کاخ رمباغ ، جال محل، کاخ ماهاراجه ، کاخ ماهارجه جیپور و … و اجرای فستیوالهای متعدد در این شهر و سبک معماری و شهرسازی منحصر به فرد آن از مهمترین جاذبه های جیپور میباشد.

معبد ویروپاکشا

ساخت معبد ویروپاکشا در شهر همپی به عنوان یک معبد کوچک آغاز شده و سپس به یک مجتمع بزرگ تحت حاکمان ویجایانگارا گسترش یافت. اعتقاد بر این است که این معبد بدون وقفه از زمانی که حرم کوچکی بود و در قرن هفتم پس از میلاد ساخته شد در حال کار است و آن را یکی از قدیمی ترین معابد هندو در هند کرده است.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های هند روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور هند ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***