تور هلند

درباره تور هلند و آب و هوای هلند

کشور هلند سرزمینی است کوچک از قلمروی پادشاهی هلند که در شمال غربی اروپا قرار دارد. پايتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن يورو است.جمعیت این کشور در حدود 16 میلیون نفر و مساحت آن حدود 34 هزار کیلومتر مربع میباشد. مشهورترين شهرهای هلند نيز آمستردام (پايتخت) ، رتردام ، لاهه میباشد. تور هلند سفری است به سرزمین گلهای لاله و بادبانهای بادی . هلند از شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا همسایه است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد ، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار میرود.

هلند كشوری كم ارتفاع است كه 25 درصد مساحت آن از عقب نشینی و خشك شدن آب دریا تشكیل شده است. كمربند ساحلی این كشور، از مرداب باتلاق و آب بند شكل گرفته است و رودهای راین  ماس و آیسل ، این كشور را سیراب میسازند. هلند در تولید و پرورش گل مقام اول جهان را دارد و همچنین از بزرگترین تولیدكنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم جو و سیب زمینی از مزارع این كشور بدست میآید. اکثر صنایع هلند در شهر روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمركز شده اند.

اين كشور به كشور آسيابهای بادی، دوچرخه، پنير و گل لاله مشهور است. هلند كشور هنرمندان هم هست و بسياری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون گوگ و دیگر نقاشان معروف در اين كشور زندگی میكردند. زبان رسمی هلند ، زبان هلندی است.این زبان شاخه‌ای از زبان‌های ژرمنی است و به آلمانی شباهت‌هایی دارد.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند از نوع آب هوای معتدل دریایی می باشد. درجه هوا در زمستان به ندرت به زیر صفر می رسد و اگر هم برسد بیشتر از یکی و دو روز نیست. در تابستان نیز در گرمترین روزها ی سال درجه دما به ندرت به 30 درجه می رسد. به طور کلی آب و هوای هلند نسبت به آلمان گرمتر است و تقریباً سرتاسر هلند آب و هوای یکسان با هم دارند و اختلاف درجه بیشتر از 3 درجه نیست. در هلند به علت وزش باد و نبودن کوه و ارتفاعات وضعیت هوا دائما در حال تغییر می باشد. مثلاً ممکن است در عرض تنها ده دقیقه شما تجربه ای از یک هوای ابری، آفتابی، بارانی و مه آلود را با هم داشته باشید.

بهترین زمان مسافرت در تور هلند

تور هلند از جمله تورهایی است که در تمام سال طرفداران خاص خود را دارد . با توجه با آب و هوای هلند در طول سال میتوان به این کشور سفر کرد اما بهترین زمان مسافرت در تور هلند فصل بهار و تابستان است.

جاذبه های گردشگری در تور هلند

کانال های آب آمستردام (Amsterdam’s Canals)

در حاشیه کانال های زیاد آمستردام، خانه های زیبایی که اکثراً مربوط به قرن هفدهم می باشند به چشم می خورد. با وجود اینکه این کانال ها در اصل به دلایل اقتصادی ساخته شده بودند، ولی در حال حاضر تبدیل به بزرگ ترین جاذبه گردشگری آمستردام شده اند.

پارک ملی هوگه ویلوه (Hoge Veluwe National Park)

پارک ملی هوگه ولووه بزرگترین پارک ملی در هلند و یکی از جاذبه های گردشگری در تور هلند میباشد و چشم اندازهای طبیعی و زیبای فراوانی دارد. گوزن ها ، گرازهای وحشی و جنگل های انبوه از خصوصیات این پارک ملی هستند. پارک ملی هوگه ولووه هم جای آرام و زیبایی است و هم بهترین مکان برای مشاهده حیات وحش است. در اینجا می توانید با استفاده از دوچرخه رایگان بگردید و از زیبایی طبیعت لذت ببرید.

اوترخت (Utrecht)

شهر اوترخت قدیمی ترین شهر هلند است و یکی از برترین جاذبه های گردشگری در تور هلند بشمار میرود . در عین حال این شهر مهمان نوازترین شهر هلند نیز به حساب می آید. محله های قرون وسطایی و عناصر گوتیک آن ، جاذبه هنری شگفت انگیزی به مکان های توریستی آن داده اند. دومتورن بلندترین کلیسای گوتیک شبه برج در هلند و باغچه های اطرافش هم بسیار دیدنی هستند.

باغ های کوکنهوف (Keukenhof Gardens)

باغ های کوکنهوف در نزدیکی شهر لیس قرار دارد و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تور هلند محسوب میشوند . این باغ ها ، باغ اروپا نیز نامیده میشوند ، زیرا بزرگترین باغ گل و قطعاً یکی از زیباترین مکان های هلند هستند. در این باغ ها ردیف های مواجی از گل های بنفش و زرد و لاله های قرمز زیادی وجود دارند و مناظر زیبایی برای عکاسی بوجو میاورند.

منطقه یوردان، آمستردام (Jordaan District Amsterdam)

آمستردام بخاطر کافی شاپ هایش معروف است و امروزه به یکی از مهمترین مکان های گردشگری در هلند و شهر آمستردام تبدیل شده است. در این منطقه میتوانید زیبایی واقعی هلند را بیابید. این منطقه قبلاً متعلق به طبقه کارگر بوده است ، ولی کم کم ترقی طبقاتی نموده و امروزه یکی از خاص ترین منطقه های این شهر شده است. خیابان های تو در تو ، کافی شاپ های فراوان ، نگارخانه ها و فروشگاه ها و بوتیک های زیادی در این منطقه قرار دارند.

بازار گل آمستردام (Flower Market)

بازار گل آمستردام در کانال سینگل که یکی از کانال های متعدد شهر آمستردام است واقع شده است. این بازار گل، آخرین بازار گل شناور آمستردام بوده و همیشه جمع کثیری از گردشگران را به خود جذب کرده است .

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های هلند روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور هلند ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***