تور مسکو

در باره تور مسکو و آب و هوای مسکو

تور مسکو سفری است به فرهنگ و هنر و تمدن تزارها. شهر مسکو پایتخت کشور روسیه است. این شهر بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر روسیه و یکی از بزرگترین کلان‌ شهرهای قاره اروپا میباشد. مسکو مرکز سیاسی، اقتصادی و علمی روسیه‌ میباشد. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه فدرال روسیه که جزئی از روسیه اروپایی محسوب میشود، قرار گرفته است. شهر مسکو جمعیتی بالغ بر 11.5 میلیون نفر و مساحتی بیش از 1081 کیلومتر مربع دارد. مسکو از نظر مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیشترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌ است و بیش از 80 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در آن فعالیت میکنند.

متروی مسکو که زیباترین متروی جهان است نیز در سال 1930بنا گردیده و ایستگاه های آن همانند کاخ های سلطنتی طراحی و ساخته شده است. مسکو همچنین دارای رودخانه های فراوان با کشتیهای مسافربری مشغول به کار می باشند که شب ها مناظر بسیار زیبائی را بوجود می آوردند. نام مسکو در سال ۲۰۰۷ به عنوان دومین شهر گران دنیا برای دومین بار در «کتاب رکوردهای گینس» ثبت گردیده است.

آب و هوای مسکو

مسکو دارای شرایط آب و هوایی با فصل سرد طولانی و فصل گرم ملایم و کمی مرطوب است. در ماه هایی كه سرما فراوان است، دمای هوا در این شهر از نوامبر تا آوريل متوسط دماي هوا به كمتر از 10- درجه سانتيگراد هم ميرسد . ماه هاي گرم در مسكو بسيار گرم و مرطوب یعنی ژوئن تا سپتامبر گرمترین فصل سال است و دما تا 24 درجه سانتیگراد میرسد. از آپریل تا ژوئن و سپتامبر تا نوامبر هوا متعادل است. در تابستان نیز در مسکو بارش وجود ندارد به طوریکه کل بارشهای سالانه بصورت برف و در فصل سرد است.

بهترین زمان سفر در تور مسکو

بهترین زمان سفر به مسکو در تابستان و بین ماه های جولای تا آگوست با تور مسکو است. دراین زمان هوای مسکو گرم و جمعیت زیادی هم به این کشور سفر میکنند. در بین مه تا ژوئن و یا اوایل پاییز هم زمان خوبی برای سفر به مسکو است. زمستان به دلیل بارش برف زمان خوبی برای سفر به این کشور نیست. با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه باشید.

جاذبه های توریستی در تور مسکو

تئاتر بالشوی

یکی از قدیمی ترین تئاترهای جهان که در سال ۱۸۲۴ تاسیس شده و در سال ۱۸۵۶ پس از آتش سوزی دوباره بازسازی شده ، یکی از جاذبه های توریستی در تور مسکو بشمار میرود . ساختمان بزرگ شاهکار نئوکلاسیسم روسی، شامل یک ایوان ورودی ۸ ستون است که با مبلمان مخملی، دکوراسین و لوستر طلا طراحی شده است.

باغ وحش مسکو

باغ وحش مسکو با بیش از ۵۰۰۰ گونه از انواع مختلف جانوران دنیا یکی از معروف ترین باغ وحش های دنیا به شمار میرود و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در تور مسکو محسوب میگردد. این باغ وحش در یکی از بهترین مکانهای تفریحی مسکو واقع شده و ابتدا یک باغ کوچک جانورشناسی کوچک بود که بعدا به تدریج گسترش یافته وتبدیل به یکی از بزرگترین باغ وحشهای دنیا گردید.

در این باغ وحش بسیاری از گونه های جانوری کمیاب دنیا نگهداری میگردد که از آن جمله میتوان به حیوانات کمیاب روسیه ، آمریکای جنوبی و استرالیا ، پلیکان ، گوزن ، شتر ، زرافه ، خرس ، فیل ، سگ ، خوک ، بز کوهی ، یوزپلنگ ، خرس ،اسب ،فلامینگو و انواع پرندگان اشاره نمود. در کنار این باغ وحش یک پارک بازی و تفریحی کودکان نیز وجود دارد که جذابیت این باغ وحش را برای خانواده ها دوچندان میکند.

موزه کاخ کرملین

قدیمی ترین بخش مسکو کاخ کرملین ، متعلق به سال ۱۱۴۷ می باشد. این مجموعه متشکل از گنبد های طلایی، کلیسا ها، موزه ها، منازل، سالن اجتماعات و ادارات و بناهای تاریخی می باشد. کلیسای انونسییشن که دیوار هایش با نقاشی های زیبا طراحی شده برای استفاده خصوصی خانواده سلطنتی به کار میرفته است. این کاخ مجموعه ای از قدیمی ترین گنجینه ها از جمله اسلحه خانه ، تخت پوشیده از الماس و تخم مرغ های عید پاک که با الماس تزئین شده اند را در خود جای داده است.این موزه از مهمترین جاذبه های گردشگری در تور مسکو محسوب میگردد.

متروی مسکو

متروی مسکو یکی از جاذبه های توریستی  و نسبتا تاریخی در تور مسکو است. این مترو روزانه ۸ میلیون مسافر را جابجا میکند. بسیاری از ایستگاه های مجلل این مترو با آثار هنری، شیشه کاری های منقوش از سقف تا کف، موزاییک ها، مجسمه ها، نقاشی های دیواری و همچنین فانوس ها و لوستر های زیبا با شیشه های درخشان پوشیده شده اند.

موزه فضانوردی مسکو

موزه فضانوردی مسکو یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در تور مسکو محسوب میگردد. این موزه برای دوستداران این رشته بسیار جالب و دیدنی است. موزه فضانوردی مسکو که به شکل یک سفینه طراحی شده در سال 1981 و همزمان با بیستمین سالگرد پرتاب اولین کیهان نورد روسی به فضا افتتاح گردیده است. در قسمتی از موزه وسایلی چون تجهیزات فضانوردی ، لباس فضانوردی و وسایل معیشتی فضانوردان نمایش داده میشود و در قسمت مربوط به تاریخ فضانوردی عکس ها ، اسناد ، دست نوشته ها و مدارک فضانوردان نمایش داده میشود.

در قسمت دیگری از موزه ، بدن دو سگ فضانورد روسی بنام های استریلکا و بلکا که اولین موجودات زنده ای بودند که به فضا رفتند نیز در درون یک محفظه نمایش داده میشود. علاوه بر این در بخش نمایش فیلم مستنداتی از مراحل آماده سازی فضانوردان و زندگی آنها در فضا نمایش داده میشود. ازدیگر موارد جالب این موزه میتوان به ماکت ایستگاه فضایی میر و ماکت دیگر سفینه های شوروی اشاره نمود.

جاذبه های گردشگری در تور مسکو

کاخ کرملین

دژ یا کاخ کرملین یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در تور مسکو میباشد. هسته مرکزی شهر مسکو کاخ کرملین است که در قرن پانزدهم در کرانه شمالی رود مسکو ساخته شده و شامل تعدادی کاخ و کلیسا  و موزه است. کاخ کرملین مثلثی شکل با جهت شمالی دارای ضلع‎هایی به طول 750 متر است. این قلعه از جنوب با رودخانه مسکو ، از شرق با میدان سرخ و از غرب با باغ الکساندر هم‌جوار است. کرملین را واقعاً میتوان از هر نظر، سمبولیک، تاریخی ، استراتژیک و قلب مسکو نامید. بزرگترین کلیسای مسکو، کلیسای جامع اوسپنسکی است که در طی سال‎های 1475 تا 1479 ساخته شده و تزارها در آنجا تاجگذاری میکردند. این کاخ اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهور روسیه نیز محسوب میشود.

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو از مشهورترین جاذبه های گردشگری در تور مسکو محسوب میشود. این میدان در قلب شهر مسکو قرار گرفته و نماد کشور روسیه به شمار میرود. این میدان توسط تزارها در سال 1480 ساخته شد و توسط معمار مشهور ژوزف بویوف در نیمه دوم قرن نوزدهم ، دوباره طراحی و بازسازی گردید. میدان سرخ مسکو با 695 متر طول و 13 متر عرض در بر گیرنده معروف ترین بناهای روسیه همچون کاخ کرملین ، کلیسای سنت باسیلل و مرکز خرید گام است. میدان سرخ بعد از میدان تیان آمن چین و میدان نقش جهان اصفهان سومین میدان بزرگ دنیا محسوب میشود که بیشتر از جنبه تفریحی و تاریخی اهمیت دارد. در این میدان ، جهانگردان میتوانند از کلیسای قدیمی و زیبای باسیلی مقدس ، موزه انقلاب ، موزه لنین و هم چنین آرامگاه لنین بازدید نمایند.

کلیسای سنت باسیل مسکو

بدون تردید کلیسای سنت باسیل که در میدان سرخ مسکو قرار دارد یکی ار برترین جاذبه های گردشگری در تور مسکو و گنبدهای پیازی شکل و رنگارنگ کلیسای سنت باسیل نماد مسکو محسوب میشوند. این معماری بی نظیر یکی از زیباترین بناهای روی کره زمین است و شامل مجموعه ای سورئال از طاق ها و برجک هاست که در انتها به گنبدهای زیبا ختم میشوند. این کلیسای زیبا در دهه ۱۵۵۰ ساخته شد و در افسانه ها آمده که پس از اتمام آن ، سزار دستور داد چشمان معمار این بنا، پوستنیک یاکلووف را کور کنند تا دیگر نتواند بنایی به این زیبایی طراحی کند.

مقبره ی ولادمیر لنین

این مقبره در میدان سرخ مسکو قرار دارد و در آن جسد مومیایی شده لنین یکی از رهبران شوروی سابق نگهداری میگردد و یکی از جاذبه های گردشگری در تور مسکو به حساب می آید. جسد مومیایی شده لنین درون یک ویترین شیشه ای و در یک بنای گرانیتی با درب های ورودی و خروجی جداگانه قرار داده شده است. جسد لنین بعد از مرگ وی در سال 1924 تا به امروز در این مقبره قرار گرفته است و فقط در جنگ جهانی دوم بخاطر بمبارانهای آلمان برای مدتی به سیبری منتقل شد. جسد مومیایی شده ژزف استالین نیز در سالهای 1953 تا 1961 در داخل این مقبره و دز کنار جسد لنین قرار داشت اما سپس به خارج مقبره انتقال داده و دفن گردید.

در بالای مقبره لنین جایگاه ویژه ای ساخته شده است که مقامات عالی روسیه در آنجا ایستاده و رژه نظامیان را میبنند. در روزهای بازدید ، مقبره های منتهی به میدان سرخ بسته شده و گردشگران به طور منظم از یک در وارد مقبره شده و بدون توقف بعد از تماشای جسد لنین از درب دیگر مقبره خارج میگردند. این آرامگاه، هر روز به غیر از جمعه ها و دوشنبه ها از ساعت ده صبح تا ساعت یک بعد از ظهر برای بازدید عموم باز است .و جالب اینجاست که همیشه صف بادیکنندگان مقبره لنین شلوغ است.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های مسکو روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور مسکو ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***