تور مراکش

درباره تور مراکش و آب و هوای مراکش

تور مراکش با بیش از 8 میلیون توریست در سال یکی از پرطرفدارترین تورهای دنیاست . مراکش کشوری در شمال غربی آفریقا است که 446 هزار کیلومتر مربع مساحت و بیش از 33 میلیون نفر جمعیت دارد . مراکش ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به جبل الطارق و دریای مدیترانه میرسد . پایتخت مراکش شهر رباط میباشد و زبان مراکشی های عربی بربری و واحد پول درهم مراکش (MAD) است. دین رسمی مراکش اسلام است و تعداد اندکی مسیحی و یهودی نیز در مراکش زندگی میکنند. معروفترین و توریستی ترین شهر مراکش شهر بندری کازابلانکا میباشد.

آب و هوای مراکش

به طور کلی مراکش دارای آب و هوایی معتدل و بارانی است که در مناطق شمالی تحت تأثیر آب و هوای مدیترانه‌ای و در مناطق غربی و شمال غرب تحت تاثیر آب و هوای اقیانوس اطلس است. در مناطق داخلی ، مراکش دارای آب و هوای قاره‌ای بوده و در رشته کوههای اطلس بارش برف و باران بیشتر میشود . مناطق جنوبی این کشور نیز دارای آب و هوای گرم و بیابانی است.

بهترین زمان مسافرت با تور مراکش

آب و هوای مراکش همواره معتدل بوده و امکان لذت بردن از تنوعات این کشور و سفر با تور مراکش در تمام طول سال وجود دارد. مراکش بهاری گرم و دلپذیر به همراه شکوفه های درختان و برف روی قله کوه ها دارد. در تابستان نیز هوا گرم میباشد ولی با این حال آب و هوای خنک در کوه های اطلس فراهم است. در زمستان هوا سرد و مرطوب بوده ، به طوری که شما میتوانید در کوه های پوشیده از برف اطلس به اسکی بپردازید و یا در همان زمان در اگادیر به شنا بروید. فصل پاییز نیز بهترین زمان برای استراحت است ، زیرا شب های آن طولانی بوده و باران فصل زمستان هنوز شروع نشده و هنوز هم شنا در دریا لذت بخش است.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور مراکش

کازابلانکا

کازابلانکا ( Casablanca ) بزرگترین و مهمترین شهر مراکش و مرکز تجاری این کشور آفریقایی به شمار میرود که در تور مراکش مورد بازدید قرار میگیرد. این شهر که به عربی دار البیضاء یا سرای سفید نامیده میشود، در قسمت غربی مراکش و بر کنار اقیانوس اطلس واقع شده و دیدنی های زیادی را در خود نهفته دارد.از جاذبه های گردشگری کازابلانکا میتوان به سواحل شنی با آبهای گرم لذت بخش و انواح تفریحات دریایی، مسجد زیبا و باشکوه شاه حسن دوم ، بخش قدیمی شهر و بازار شهر نام برد.

جماع الفنا Djemaa-el-Fna

جماع الفنا یکی از جاذبه‌های توریستی برتر در مراکش و شهر واکش است. در روز این میدان که در دل شهر قرار دارد تا حد زیادی با مارگیرها و مردم با میمون‌ها و همچنین برخی از دکه‌های معمولی پر شده است. همانطور که روز سپری میشود سرگرمی‌ها تغییر میکند ، مارگیرها میروند و در بعد از ظهر و عصر میدان بیشتر با قصه‌گوها ، پیشگویان ، شعبده بازان و دستفروشان داروهای سنتی شلوغ میشود. هنگام غروب جماع الفنا پر از دکه‌های فراوان مواد غذایی می‌شود و جمعیت به حداکثر خود میرسد.

مکناس

مکناس یکی از چهار شهر امپریال مراکش است و نام و شهرت آن با سلطان مولای اسماعیل در ارتباط است. سلطان مولای اسماعیل ، مکناس را به شهری قابل توجه در سبک اسپانیایی مور با دروازه‌های بزرگ احاطه شده توسط دیوارهای بلند تبدیل کرد. مکناس یک شهر امپریالیستی با بسیاری از آثار تاریخی و مکان‌های طبیعی است .

شفشاون Chefchaouen

شفشاون یک شهر کوهستانی زیبا در شمال شرقی مراکش است . این شهر زیبا در زمینه‌ای دراماتیک از کوه‌های آهکی قرار گرفته است که با خانه‌های با رنگ سفید و آبی و متمایز است. این شهریک مقصد خرید محبوب است که بسیاری از صنایع دستی بومی از جمله پوشاک پشمی و پتوی بافته شده را ارائه میکند که در جای دیگری در مراکش در دسترس نیستند. پنیر بز بومی این منطقه نیز محبوب گردشگران است . منطقه اطراف شفشاون یکی از تولید کنندگان اصلی شاهدانه در مراکش است.

ولیلی Volubilis

در دوران باستان ولیلی یک شهر مهم رومی واقع شده در نزدیکی مرز غربی از فتوحات روم بود که مرکز اداری استان موریتانی Tingitana محسوب میشد. زمین‌های حاصلخیز این استان بسیاری از محصولات مانند غلات و روغن زیتون تولید می‌کردند که به رم صادر می‌شد و به ثروت و رفاه استان کمک می‌کرد. رومی‌ها در پایان قرن سوم میلادی قسمت زیادی از مراکش را تخلیه کردند ، اما مردم زندگی در ولیلی را برای قرن‌ها ادامه دادند.

دره تودرا Todra-Gorge

دره تودرا در قسمت شرقی دور افتاده کوه‌های اطلس واقع شده است . انتهای ۶۰۰ متر دره تودرا از جاذبه های بسیار زیبا در مراکش است که دره تا یک مسیر سنگی صاف با کمتر از ۱۰ متر باریک می‌شود و در مکان‌هایی با دیوارهای سنگی راست و صاف تا ۱۶۰ متر ارتفاع در هر سمت گسترده میشود.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های مراکش روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور مراکش ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***