تور مجارستان

درباره تور مجارستان و آب و هوای مجارستان

تور مجارستان سفری به کشوری زیبا ، حاصلخیز و سرسبز با طبیعت ویژه در قلب اروپا است. مجارستان مردمان مهربان و میهمان دوستی دارد. کشور مجارستان توسط رود دانوب معروفترین و زیباترین رود در اروپا به ۲ بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است .مساحت کشور مجارستان ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر است. این کشور با اتریش ، اسلواکی ، رومانی ، کرواسی ، اسلوونی و اکراین همسایه است. زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است.

پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است. در حدود ۸۴ درصد از مردم این کشور مجاری‌تبار ، ۱۴ درصد نامشخص ، و ۳ درصد روما (کولی) هستند. زبان مجاری پرگویش ترین زبان غیر هندواروپایی در قاره اروپا است. مجارستان در تاریخ ۲۳ اکتبر ۱۹۸۹ تبدیل به جمهوری پارلمانی دموکراتیک شد و امروزه به عنوان یک کشور توسعه‌یافته شناخته میشود. مجارستان از کشورهای توریستی است و در سال 2011 میلادی 10 میلیون گردشگر را به خود جلب کرد و از سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست.

آب و هوای مجارستان

مجارستان در ناحیه معتدل شمالی قرار دارد و دارای آب و هوایی معتدل میباشد. این کشور تابستان هایی گرم و نسبتا مرطوب دارد و در ماه های ژوئن تا اگوست دمای هوا تا ۳۵ درجه سانتی گراد می رسد. بهار و پاییز هوا معتدل است اما در زمستان هوا سرد است و درجه دما تا ۱۰ درجه زیر صفر می رسد.

بهترین زمان مسافرت در تور مجارستان

با توجه به آب و هوای معتدل در مجارستان ، این کشور تابستان هایی گرم دارد و به همین علت فصل های بهار و تابستان و حتی پاییز زمان مناسبی برای تور مجارستان است گرچه زمستان هم این کشور زیبایی های خاص خود را دارد.

جاذبه های گردشگری در تور مجارستان

ساختمان پارلمان

این ساختمان در کنار رود دانوب یکی از زیباترین بناهای اروپا و به قولی زیباترین پارلمان در دنیا می باشد. همواره یکی از جاذبه ها و مراکز دیدنی بوداپست برای توریستها و جهان گردان ساختمان پارلمان بوداپست می باشد. بنای این ساختمان سنگی و طرحی نئوگوتیک دارد.

میدان قهرمانان

این میدان با مجسمه هایی بسیار زیبا از سرداران دلیر کشور مجارستان مکانی بسیار باشکوه در شـهر بوداپست می باشد و در کنار این میـدان موزه هنرهای زیبای بـوداپـست و پارک شهرقرار دارند.

دریاچه بالاتون

دریاچه بالاتون بزرگترین دریاچه طبیعی اروپاست که در نزدیکی شهر بوداپست واقع شده است و هتلهای بسیار زیبا با امکانات آب درمانی و ماساژ در کناره های دریاچه همواره درانتظار جهانگردان است. قایقرانی و جت اسکی سواری از ورزشهای مفرح و شادی بخش این دریاچه محسوب می گردد و رستوران های سنتی در فضای آزاد در کناره این دریاچه فضایی بسیار زیبا و دیدنی و خاطره انگیز را برای گردشگران مهیا نموده است. دریاچه بالتون یکی از دریاچه های بزرگ اروپا و دریاچه ای توریستی تفریحی است که در فصل تابستان گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. فاصله این دریاچه با بوداپست در حدود ۱۲۰ کیلومتر می باشد و با قطار با یک سفر دو ساعته قابل دسترسی است.

دریاچه آبگرم هویز

دریاچه آبگرم هویز بزرگترین دریاچه آب گرم جهان است که در مجارستان واقع شده است. این دریاچه در بخش غربی دریاچه Balaton واقع شده است. شهر هویز ( Heviz ) یک شهر کوچک و زیباست که از خصوصیات بارز آن چشمه آب گرمی است که در هوای سرد حدود ۱۵ درجه ، دمایی حدود ۲۷ درجه سانتیگراد دارد و البته سرشار از املاح معدنی است که خاصیت درمانی به این دریاچه میدهد.

قلعه بودا ( Buda Castle )

یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری بازدیدکنندگان از بوداپست ، قلعه بزرگ بودا میباشد که دو موزه در این قلعه وجود دارد و منشا این مجموعه باشکوه به قرن ۱۳ میلادی باز میگردد .

جزیره مارگیت

این جزیره در میان رود دانوب قرار گرفته و دارای طبیعتی سبز و آرام می باشد و محل مناسبی جهت اوقات فراغت و ورزش میباشد.

تپه گلرت

بر فراز این تپه می توان دید کامل و زیبایی از شهر بوداپست که از دو قسمت بودا و پشت تشکیل شده را داشت. این تپه را به نام یک اسقف که در حفظ دین مسیحیت در کشور مجارستان ایستادگی کرد و به نقل از تاریخ در این راه کشته شد نام گذاری کرده اند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های مجارستان روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور مجارستان ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***