تور مارماریس

درباره تور مارماریس و آب و هوای مارماریس

شهر بندری مارماریس با قدمتی بیش از 2500 سال در جنوب غربی ترکیه و در سواحل مدیترانه و در استان موغلا قرار گرفته است. این شهر به فیروزه مدیترانه نیز شهرت دارد . مارماریس دربین سواحل زیبای مدیترانه و کوهایی با پوشش کاج و چنار و گیاهان قرار گرفته و همین امر زیبایی آنرا چند برابر کرده است.

این شهر در حدود 30,000 نفر جمعیت دارد و در فصلهای گردشگری جمعیت آن به 400,000 نفر نیز میرسد. ماماریس در سالیان اخیر به یکی از مکانهای گردشگری در ترکیه تبدیل شده است و نزد گردشگران بسیار محبوب است از جمله این محبوبیت ها میتوان به آبهای گرم و رلال مدیترانه ای با سواحل طولانی ، نوار ساحلی با صخره های زیبا ، غارهای زیبا ، بنادر مدرن کشتی های تفریحی ، امکانات مناسب برای انواع تفریحات دریایی و هتل یا اقامت گاههای بسیار شیک و مدرن اشاره نمود. همچنین سالانه مسابقات اتومبیلرانی نیز در ماماریس برگزا میشود که طرفداران خاص خود را دارد.

آب و هوای مارماریس

مارماریس به دلیل قرار گرفتن در سواحل مدیترانه از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است و در آب و هوای مدیترانه ای معمولا ما شاهد یک فصل گرم و تا حدی مرطوب و البته بدون باران هستیم که از ماه می یا اواسط اردیبشت شروع شده تا اکتبر یا مهر ماه ادامه دارد و فصل بعدی که در آب و هوای مدیترانه ای وجد دارد فصل معتدل و بارانی نام دارد که از نوامبر شروع شده و تا مارچ ادامه دارد که دمای هوا کمتر از 15 درجه بوده و با باران همراه است . بارش سالانه در مارماریس می تواند به 1232.7 میلیمتر برسد.در فصل گرم و در جولای دمای مارماریس به 40 درجه هم ممکن است برسد.

بهترین زمان مسافرت در تور مارماریس

با توجه به آب و هوای مدیترانه ای حاکم بر این منطقه بهترین زمان مسافرت در تور مارماریس در فصل گرم میباشد که از اردیبهشت شروع میشود و تا اکتبر یا اواسط آبان ادامه دارد. دمای هوا در مارماریس درتیر و مرداد به 40 درجه میرسد ولی در شهریور و مهر بسیار مطبوع است.

جاذبه های گردشگری در تور مارماریس

سواحل مارماریس

مارماریس دارای سواحل فوق العاده است و عمده محبوبیت خود را مدیون سواحل خود است.حدود 10 کیلومتر از سواحل نفس گیر با آبهای گرم و زلال که از مرکز مارماریس شروع شده و تا ایچملر (Icmeler) ادامه دارد. تفرجگاههای ساحلی با رستوران های بزرگ ، کافه ها و انواع امکانات برای تفریحات ورزشی آماده خدمات رسانی به گردشگران میباشند.از جمله این سواحل میتوان به ساحل Folk ، ساحل Uzunyali ، ساحل Icmeler ، ساحل Turanc و ساحل Kumlubuk اشاره نمود. تفریحات رایج این سواحل حمام آفتاب ، اسکی روی آب ، غواصی ، قایق سواری وشنا در آبهای گرم و زلال مدیترانه است.

جشنواره ها و فستیوالهای مارماریس

در این شهر توریستی بیش از دها جشنواره و فستیوال مختلف برگزار میشود که بعضی از آنها بیش از بیست سال قدمت دارند.د راینجا به تعداددی از این جشنواره ها اشاره میگردد.هر ساله در ماه می یا اردیبهشت شهرداری مارماریس جشنواره ای را برگزار میکند که به جشنواره دریایی و بهاره مارماریس معروف است. در این جشنواره کنسرت های مختلف ، نمایش های خیابانی ، مسابقات ورزشی و قایقرانی برگزار میگردد.از دیگر جشنواره های مارماریس میتوان به جشنواره بین المللی قایق مارماریس اشاره کرد که به صورت سالانه و در اواسط ماه می(اردیبهشت-خرداد) برگزار میشود.

این جشنواره رویدادی منحصر به فرد در ترکیه محسوب شده و قدمتی بیش از 20 سال دارد از دیگر جشنواره های مارماریس جشنواره سینمایی مارماریس نام دارد ، این جشنواره رویدادی فرهنگی محسوب شده که بین اواخر ماه ژوئن(تیر) و اوایل ماه ژوییه(تیر) برگزار می شود.

پارک های آبی مارماریس

پارک های آب مارماریس یکی از بهترین تفریحاتی است که در آن هم بزرگسالان و بچه ها می توانند یک روز فوق العاده و لذت بخش را در مارماریس تجربه کنند. گردشگران در این پارکها میتواننداز سرسره های مختلف و استخر های و سایر تفریحات آبی این مجموعه ها نهایت استفاده را نمایند. در مارماریس دو پارک آبی وجود دارد که بزرگترین و محبوتیرین آن Aqua Dream Watre Park نام دارد و نام دیگر پارک آبی آتلانتیس Atlantis Water Park میباشد . موج سواری ، قایق سواری ، سیاهچاله و خلبان ژاپنی از بازیهای آبی پر هیجان در این پارکهای آبی هستند.البته در همه هتل های ماماریس نیز پارک آبی وجود دارد.

برای مشاهده کامل تصاویر و فیلم های جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های مارماریس روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور مارماریس ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***