تور قبرس

درباره تور قبرس و آب و هوای قبرس

جزیره قبرس یک کشور اروپایی است  با وسعت 9250 کیلومتر مربع و با حدود یک  میلیون نفر جمعیت که در شرق دریای مدیترانه  و در جنوب ترکیه قرار گرفته است. شهر نیکوزیا  با تقریبا 400 هزار نفر پایتخت قبرس است. این کشور به دو قسمت ترک نشین شمالی و یونانی نشین جنوبی تقسیم شده است.ترک ها مسلمان و یونانی ها مسیحی میباشند , قبرس با کشورهای سوریه ترکیه یونان و مصر مرز آبی مشترک دارد, پول رایج در این کشور یورو میباشد.

آب و هوا در تور قبرس

در تور قبرس شما شاهد آب و هوای مدیترانه ای با دو فصل گرم و خشک و فصل معتدل هستید و فصل گرم بیشتر مورد توجه گردشگران میباشد. آب و هوای قبرس با میانگین 300 روز آفتابی در سال ، قبرس را یکی از جذابترین مقاصد گردشگری در دنیا گرده است به نحوی که در مرداد و شهریور دمای هوا بین 21 تا 36 درجه سانتیگراد و در بقیه ماهها بین 20 تا 27 درجه می باشد.

بهترین زمان سفر با تور قبرس

در فصل های شلوغ گردشگری معمولا نرخ بلیط هواپیما و هتل ها و سایر خدمات بیشتر از زمانهای دیگر میباشد. اما تور قبرس با آب و هوای معتدل خود در تمام طول سال مورد استقبال گردشگران قرار میگیرد ، اما اگر عاشق تفریحات آبی و دریایی هستید به شما توصیه میکنیم از اردیبهشت تا آبان از تور قبرس استفاده نمایید.

جاذبه های گردشگری در تور قبرس

شهر بندری گیرنه (Kyrenia )

این شهر بندری مقصد اول گردشگران در تور قبرس شمالی است . سواحل زیبای این بندرگاه در تابستان میزبان توریستهای بی شماری است و در گردشگران به هنگام غروب در کلوپ ها و رستورانهای این سواحل جمع شده و فضای پر شور و حال و هیجان انگیزی را بوجود می آورند. انواع بازی ها و ورزش های آبی مثل قایقرانی و غواصی نیز در این سواحل رونق فراوان دارد. پارک آبی اختاپوس در بعدازظهرهای آفتابی قبرس نیز مکان لذت بخشی برای خانواده ها خواهد بود.

نیکوزیا

این شهر که پایتخت قبرس نیز هست در قبرس شمالی و مرکز جزیره قبرس واقع شده است. در سال 1974 پس از حمله ترکیه ، این شهر به دو بخش شمالی و بخش جنوبی تقسیم شد. در نیکوزیای جنوبی ،ت وریست ها میتوانند از مسجد عربها ، کلیسای Faneromeni ،  مسجد عمریه و باغ های Municipal که بیشتر خانواده پسند است دیدن کنند. در بخش شمالی نیز می توانند از حمام بزرگ و تئاتر Cyprus Turkish Shadow دیدن کنند که همگی مورد توجه گردشگران هستند.

FAMAGUSTA فاماگوسا

منطقه فاماگوستا با داشتن سواحل متعدد و زيبا همراه با شنهاي طلايي و ظاهري بکر و طبيعي از مقاصد مهم گردشگران در قبرس میباشد. غواصی ، انواع بازیها و ورزشهای دریایی در اینجا رونق دارد. فاماگوستا از جمله سواحل بکر و رویایی در قبرس است و مردم این منطقه مانند کل قبرس بسیار میهمان نواز و خوش برخورد هستند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های قبرس روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور روسیه ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***