تور صربستان

درباره تور صربستان و آب و هوای صربستان

تور صربستان از جمله تورهایی است که به تازگی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است . جاذبه های طبیعی منحصر به فرد و آب و هوای مناسب ، جشنواره های متعدد موسیقی و فیلم ، قیمت مناسب هتل ها و امکانات گردشگری از جمله دلایل محبوبیت صربستان در نزد گردشگران به شمار میرود. جمهوری صربستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که در بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان توسط خشکی احاطه شده است. پایتخت آن بلگراد است و تا سال 2006 کشور صربستان و مونته‌نگرو خوانده میشد که بعد از این تاریخ دو کشور صربستان و مونته نگرو اعلام استقلال نمودند.

اقلیم صربستان

صربستان از شمال با مجارستان ، از شرق با رومانی و بلغارستان ، از غرب با مونته‌نگرو ، کرواسی و بوسنی و هرزگوین و از جنوب با آلبانی و مقدونیه همسایه است. این کشور 361 هزار کیلومتر مربع وسعت و حدود  10 میلیون نفر جمعیت دارد . میانگین سنی جمعیت در این کشور 37 سال استکه 82/9 درصد از مردم آن صرب ، 9/3 درصد مجار، 4/1 درصد رومانیایی ، 1/1 درصد یوگسلاو ، 8/1درصد بوسنیایی و 9/0 درصد مونته‌نگرویی هستند. زبان رسمی این کشور صربیایی است و بیشتر مردم این کشور از نژاد اسلاو می باشند. واحد پول این کشور دینار صربستان است.

آب و هوای صربستان

ناحیه شمال صربستان از آب‌وهوای اقلیمی برخوردار است و زمستان‌های نسبتا سرد و تابستان‌های گرمی بر این منطقه حاکم است. نواحی تپه زار صربستان دارای تابستانی گرم ‌و ‌خشک و زمستانی سرد است و بیشترین بارش برف در نواحی کوهستانی گزارش می‌شود. ماه‌های دسامبر تا مارس یعنی آذر تا اسفندماه فصل اسکی‌بازی در این کشور است. ژانویه سردترین ماه و ژوئن گرم‌ترین ماه سال در صربستان است و بیشترین میزان بارندگی در ماه‌های مه و ژوئن روی میدهد.

بهترین زمان سفر در تور صربستان

با توجه به آب و هوای حاکم بر مناطق مختلف صربستان  در تمام فصول سال مقصد مناسبی برای سفر محسوب میشود. اما معمولا بهترین زمان سفر در تور صربستان در فصل گرم میباشد و به عنوان فصل شلوغ گردشگری بوده وتعداد گردشگران بسیار بیشتر از فصهای سرد است. با مگاتور به آدرس اینترنتی www.megatour.ir همراه باشید.

جاذبه های گردشگری در تور صربستان

شهر بلاکرکوا (Bela Crkva)

این شهر کوچک که در جنوب منطقه تاریخی بنات (Banat)  قرار دارد ، یکی از جاذبه های گردشگری در تور صربستان است. اگرچه این شهر به لحاظ اقتصادی از ضعیف‌ترین شهرهای صربستان به‌شمار می‌آید ، اما از نظر موقعیت جغرافیایی ، برخورداری از طبیعت زیبا و پتانسیل گردشگری جزو شهرهای غنی و نمونه این کشور است.

دریاچه‌های هفت‌گانه شهر بلاکرکوا که به‌تدریج و بر اثر چندین دهه عملیات شن‌برداری در دشت‌های مجاور این شهر و روستای وراسِوگای (Vračev Gaj) ایجادشده‌اند ، بی‌گمان بزرگ‌ترین جاذبه‌ توریستی شهر محسوب میشوند. حفره‌های بزرگی که در نتیجه حفاری‌های مستمر در این شهر پدیدار شده بود، با جاری شدن آب دریای پانونیان و فوران آب‌های زیرزمینی به سرعت لبریز شد و اهالی شهر به ‌یکباره با ظهور هفت دریاچه آبی در دل شهر مواجه شدند.

شهر نيش (Niš) و بنای تاريخی کنستانتین کبير

شهر نیش در تور صربستان مورد علاقه بسیاری از گردشگران میباشد.مسافرانی که به شهر نیش می‌آیند اگر به کرانه غربی رود نیشاوا (Nisava) قدم بگذارند، با نزدیک شدن به پل ارگ، دو بنای یادبود دیدگان آن‌ها را به خود جلب خواهد کرد. این دو بنا به مناسبت سالگرد صدور فرمان میلان ساخته شده‌ است.

در حال حاضر بیش از هزار و هفت‌صد سال از صدور فرمان‌ کنستانتین کبیر، فرماندار غرب امپراتوری روم و هزار و شش‌صد سال از فرمان لیسینیوس، فرماندار شرق امپراتوری روم می‌گذرد که به‌ موجب این فرمان‌ میلان که در سال ۳۱۳ پس از میلاد صادر شد، دين مسیحیت در امپراتوری روم آزاد اعلام شد و این حکم به ‌منزله مهر پایانی بر آزار و اذیت پیروان مسیح (ع) بود.

باغ‌وحش شهر بلگراد

باغ‌وحش شهر بلگراد که با نام باغ امیدواری هم شناخته می‌شود یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در تور صربستان محسوب میشود که در منطقه کاله مگدان کوچک واقع‌شده است. این باغ در سال ۱۹۳۶ به دست ولادا ایلیتس ( Vlada Ilic ) شهردار وقت بلگراد بازگشایی شد و خیلی زود جای خود را در میان مردم شهر باز کرد. در آغاز، مساحت این باغ‌وحش ۳/۵ هکتار بود و رفته‌رفته وسعت آن به ۱۴هکتار افزایش یافت. در جریان جنگ جهانی دوم باغ‌وحش بلگراد خسارت زیادی دید و بیشتر جانوران آن کشته شدند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های صربستان روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور صربستان ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***