تور سوچی

درباره تور سوچی و آب و هوای سوچی

تور سوچی سفری است به طولانی ترین شهر ساحلی اروپا . سوچی بزرگ‌ترین شهر توریستی روسیه محسوب میشود. هر تابستان حدود 2 میلیون نفر و در کل سال حدود 4 میلیون نفربه سوچی سفر می‌کنند. سوچی به پایتخت تابستانی روسیه و مروارید دریای سیاه هم معروف است.رشته‌های اسکی آلپاین و اسکی نوردیک المپیک و پارالمپیک زمستانی 2014 روسیه در «مجموعه‌ی اسکی رزا خوتور» در منطقه‌ی سوچی برگزار شد. علاوه بر این که مسابقات جایزه بزرگ فرمول 1 روسیه از سال 2014 تا حداقل سال 2020 در سوچی برگزار می‌شود، بخشی از مسابقات جام جهانی 2018 روسیه هم در سوچی برگزار می‌شود.

درباره‌ی سوچی

سوچی در سرزمین کراسنودار در مرز غربی روسیه قرار دارد. این شهر در شمال شرقی کرانه ی دریای سیاه و در دامنه ارتفاعات پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز واقع شده است.. سوچی بزرگ (شهر و حومه) با درازای ۱۴۵ کیلومتر، طویل‌ترین شهر اروپا است.مساحت کل شهر سوچی 3500 کیلومتر مربع است. جمعیت کنونی آن حدود 415 هزار نفر است. سوچی 1600 کیلومتر از مسکو فاصله دارد.

سوچی به چهار منطقه‌ی مرکزی یا چنترانلی (Tsentralny)، لازاروسکی (Lazarevsky)، خوزیتونسکی یا خوستینسکی یا خوستا (Khostinsky) و آلدرسکی یا آدلر (Adlersky) تقسیم می‌شود.منطقه‌ی مرکزی: بسیاری از جاذبه‌ها، هتل‌ها و مراکز خرید در این منطقه است.

در فصل تابستان (فصل توریستی) این منطقه معمولا شلوغ و گاهی باترافیک است.لازاروسکی: بزرگ‌ترین منطقه و کم‌امکانات‌ترین منطقه‌ی سوچی. ده‌ها و شهرک‌های زیادی در این منطقه هست.خوستا: برخی جاذبه‌ها مانند کوه آخون در این منطقه (در جنوب شرقی سوچی) هستند.آدلر: مرکز حمل و نقل سوچی بزرگ. فرودگاه بین‌المللی سوچی، ترمینال قطار و مرز رفتن به آبخازیای گرجستان در این منطقه است. سوچی پیش از سال ۱۸۶۴ شهری مسلمان بود اما در حال حاضر بیشتر جمعیت آن مسیحی هستند و ۲۰ هزار نفر مسلمان در آن زندگی می کنند.

آب و هوای سوچی

یکی از دلایل محبوبیت تور سوچی آب و هوای سوچی است .آب و هوای سوچی نیمه‌گرمسیری و مرطوب است. زمستان‌های این منطقه معتدل است. تابستان‌ها از می تا اکتبر گرم و میانگین دمای 24 درجه‌ی سانتیگراد در روز و 16 درجه در شب است و زمستان‌ها از دسامبر تا مارس معتدل و میانگین دمای 11 درجه‌ی سانتیگراد در روز و 4 درجه‌ی سانتیگراد در شب است.

بهترین زمان سفر به سوچی

تور سوچی از جمله تورهایی که تقریبا در تمام طول سال طرفدارهای خاص خود را دارد.اما اگر عاشق تفریحات آبی هستید بهترین زمان سفر به سوچی از می تا اکتبر است اما اگر به تفریحات زمستانی علاقه دارید از دسامبر تا مارچ به این شهر سفر کنید.

جاذبه های توریستی در تور سوچی

منطقه تفریحی کراسنایا پولیانا

این تفریحگاه بی نظیر یکی از مهمترین جاذبه های توریستی در تور سوچی است . این اقامتگاه کوهستانی را به جرات می توان یکی از زیباترین مکان های زمین دانست. در کراسنایا پولیانا میانه های مسیر رودخانه ی مزیمتا در ارتفاع ۵۵۰ تا ۶۰۰ متری از سطح دریا ، چشم انداز وسیعی را به وجود آورده است. از یک طرف در میان قله های آیبگا و از سوی دیگر صخره های آچیشخو قرار گرفته است.

در پایین رودخانه های مزیمتا قله های پوشیده از برف قفقاز قرار دارند. این چشم انداز از همه جهت به جنگلی سرسبز و انبوه از درختان بلوط، راش، شاه بلوط، ممرز، افرا و توسکا منتهی میگردد. در این محل بر اثر  وجود کوه های بلند و آب زلال منظره بینظیری بوجود آمده است. پیست اسکی گورکی گورود نیز محل بسیار مناسبی برای ورزش های زمستانی از جمله اسکی است.

پارک ریویرا

ریویرا یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین پارکهای عمومی سوچی است و یکی از جاذبه های توریستی در تور سوچی محسوب میشود . زمان ساخت این پارک به سال ۱۸۹۸ برمیگردد . هر فصلی که به سوچی بروید ، در این پارک چند رستوران، مجموعه‌ی ورزشی و مرکز تفریحی و یک سینما وجود دارد و در سالن تئاتر پارک  کنسرت  و جشنواره‌های متنوعی برگزار میشود.

آکواریوم ورد دیسکاوری

این‌ آکواریوم بزرگ‌ترین آکواریوم اقیانوسی روسیه و یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های اقیانوسی  اروپاست. گونه‌های متنوع گیاهان و جانوران دریایی را می‌توانید در این آکواریوم ببینید. این آکواریوم یکی از مهمترین مکانهای گردشگری در تور سوچی میباشد.

شهر بازی بزرگ آدلر سوچی

شهر بازی سوچی در منطقه آدلر و چسبیده به دهکده المپیک سوچی قرار دارد. در این شهر بازی تفریحات بسیاری را برای خانواده ها و کودکان وجود دارد که از جمله آنها میتوان به اجرای برنامه های شاد موزیکال و حرکات موزون گرفته تا ترن های هوایی متعدد و تفریحات متنوع اشاره کرد. شهر بازی آدلر سوچی یکی از مکانهای جذاب برای گردشگران در تور سوچی است.

چشمه های آبگرم ماتسستا

چشمه های آبگرم ماتسستا یکی از جاذبه های توریستی در تور سوچی میباشند  و سوچی به لطف وجود منابع غنی از آب های معدنی به شهرت رسیده است. در اینجا ذخایر آب های قلیایی ، سولفیدی ، برمی ، کلرایدی و بی کربناتی وجود دارد. ارزش آب ماتسستا به خاطر وجود سولفید هیدروژن آزاد، ید، برم، فلور و سولفور کلوئید میباشد.

جاذبه های گردشگری در تور سوچی

پارک آبی آکوالوو سوچی

پارک آبی آکوالوو یکی از بزرگترین پارک های آبی و برترین جاذبه گردشگری در تور سوچی است که در دریای سیاه قرار دارد.این شهر بزرگ آبی از سرسره های متعدد و مارپیچ و هیجان انگیزی تشکیل شده که برای یک روز تفریح خانوادگی پر از هیجان واقعاً فوق العاده خواهد بود . پارک آبی آکوالوو سوچی از قسمت های متنوع و متعددی تشکیل شده است .

استخر های سر پوشیده و سر باز پر از کف، سرسره های متعدد ، استخر های متعدد ، چرخ و فلک بزرگ با منظره دریای سیاه ، اجرای برنامه زنده موسیقی و حرکات موزون و برنامه های سرگرم کننده دیگر همانند طناب کشی در آب ، حرکات نمایشی با موتور و ماشین اسپرت ، اجرای نمایش های کودکانه جالب ، تمرینات ورزشی و موزون در آب با مربی ، سونا و ماساژ و جکوزی ، کافی شاپ های متعدد ، نقاشی صورت کودکان ، میز نقاشی و مجسمه سازی کودکان ، استخرهای ویژه کودکان بخشی از تفریحاتی است که شما در این پارک آبی می توانید تجربه کنید.

موزه‌ی هنر سوچی

این موزه در یکی از زیباترین ساختمان‌های سوچی قرار گرفته است که عمرش به سال ۱۹۳۶ برمی‌گردد. مجموعه‌ی آثار هنری این موزه بزرگ‌ترین مجموعه‌ی هنری ساحل دریای سیاه است و بیش از ۵۰۰۰ اثر هنری از دوره‌ها و سبک‌های مختلف را در آن مشاهده خواهید کرد. امروزه این موزه یکی از جاذبه های گردشگری در تور سوچی است.

غارهای ورنتسوکا

این مجموعه غارها یکی از جاذبه های گردشگری در تور سوچی محسوب میشوند. در بخش کوهستانی سوچی  بیش از ۴۰۰ غار وجود دارد که معروف‌ترین آنها مجموعه‌ی غارهای روستای ورنتسوکا در ناحیه‌ی خستا می باشد. این مجموعه از سه بخش متصل به هم با ۱۱ کیلومتر طول و ارتفاع‌هایی متفاوت تشکیل شده و از بزرگ‌ترین مجموعه‌های غاری قفقاز به شمار میرود.

مجمعوعه ۳۳ آبشار

این مجموعه آبشارهای بی نظیر و زیبا یکی دیگر از جابه های گردشگری سوچی هستند . در  منطقه‌ی ۳۳ آبشار ، آبشارهایی بسیار زیبایی وجود دارد که بهترین فصل برای دیدن این آبشارها بهار است، وقتی باران و برف آب‌شده‌ی کوه‌ها آبشارها را پر از آب میکنند.

کوه زیبای آخون بزرگ

آخون بزرگ نام کوهی است که درسال 1935به دستور ژوزف استالین بر بالای آن یک برج دیده بانی تاریخی بنا گردید . ارتفاع کوه آخون بزرگ 663 متر از سطح دریا و ارتفاع برج آن 5/30 متر است. از بالای این برج منظره زیبایی از رشته کوه های قفقاز قابل مشاهده است. علاوه بر جاده زیبای که در این مسیر بنا شده است ، خود این برج هم از دیدنیهای این کوه بشمار می آید و نیز منظره زیبای جنگلی این منطقه از دیگر دلایل محبوبیت کوه آخون بزرگ است. این کوه  و برج روی آن و نیز جاده دسترسی به این قله یکی از جاذبه های گردشگری در تور سوچی است.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های سوچی روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور سوچی ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***