تور سوئیس

درباره تور سوئیس و آب و هوای سوئیس

کشور سوئیس  در مرکز و قلب اروپای غربی، از همه طرف با خشکی محصور شده و عضو سازمان ملل متحد ، یونسکو ، یونیسف ، سازمان تجارت جهانی ، شورای اروپا و اغلب نهادهای بین المللی می باشد. تور سوئیس سفری است به یک کشور فوق پیشرفته با مردمانی بسیار با فرهنگ که زبانزد مردم جهان هستند . سوییس از شمال به آلمان و از جنوب به ایتالیا و از شرق به اتریش و لیختن اشتاین و از غرب به فرانسه محدود می گردد . پایتخت سوئیس شهر برن میباشد. سوئیس نسبت به مساحت کمی که دارد، با جمعیتی بالغ بر ۵/۷ میلیون نفر، یکی از پر تراکم ترین کشورهای جهان است. اکثر جمعیت این کشور، در ناحیه میتلند و در فلات مرکزی متمرکز می باشند. واحد پول سوئیس فرانک سوئیس میباشد که هر فرانک از صد رپن تشکیل میشود.

زبان رسمی در سوئیس

سوئیس کشوری چند زبانه است و دارای ۳ زبان رسمی است (آلمانی ، فرانسه ، ایتالیایی). زبان آلمانی که در سوئیس به کار می رود با زبان آلمانی تفاوتهای زیادی داشته و به آن زبان آبمانی سوئیسی میگویند. مسیحیت دین اصلی در سوئیس است و اکثریت مسیحیان کشور پیرو دو شاخه کاتولیگ ( در حدود ۴۱ درصد ) و پروتستان ( حدوداً ۳۵ درصد ) می باشند. قانون اساسی سوئیس هیچ دینی را بعنوان دین رسمی ذکر نمی کند. سوئیس هم به لحاظ مناظر طبیعی و جغرافیایی و هم از لحاظ ویژگی های قومی و زبانی، سرزمین تنوع و تکثر است.

فرهنگ در جامعه سوئیس

سوئیس جامعه ای است چند فرهنگی که هر ناحیه از خاک این کشور دارای فرهنگ بومی خاص و مختص به خود می باشد. فرهنگ های آلمانی، فرانسه و ایتالیایی تاثیر بسزائی بر استان های همجوار گذاشته است. علیرغم تفاوت های محلی، این کشور طی سالیانی به فرهنگی مشترک دست یافته که از آن بعنوان فرهنگ سوئیسی یاد می شود. کشور سوئیس سرزمین جشن ها و کارناوال های سنتی است، خصوصاً مردم مناطق کوهستانی آلپ از آوازها و سازهای بومی در مراسم مختلف و جشن ها استفاده می کنند. ساز آکاردئن، آلفرن ( ساز بادی با لوله چوبی بسیار بلند ) که در مناطق کوهستانی طرفداران بسیاری دارد و فلوت کوچک سوئیسی که در مناطق کوهستانی در انواع جشن ها و مراسم مذهبی به کار می روند.

آب و هوا در سوئیس

سوئیس هم همانند بسیاری از کشورهای اروپای غربی دارای آب و هوای معتدل است با تابستان های ملایم تا گرم و زمستانهای برفی و بهار و البته پاییز هم هوا بسیار مطلوب است .

زمان مناسب برای سفر با تور سوئیس

ماه های فروردین تا خرداد مصادف است با بیداری زوریخ از خواب زمستانی به طوری هنوز برف دیده میشود اما در كنار آن میتوان روییدن شكوفه های زیبا را هم در طبیعت فوق العاده ی این کشور مشاهده کرد. تور سوئیس در تابستان با هوای خوب و معتدل همراه است و زمان مناسبی برای گردش در این کشور است. البته در تابستان ها می توان انتظار كمی باران را هم داشت. با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir  با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری در تور سوئیس

زوریخ

زوریخ با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر بزرگترین شهر سوئیس در شمال کشور و در جوار دریاچه زوریخ و سرچشمه رود لیمات واقع شده است. زوریخ مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور و زبان آلمانی سوئیسی زبان اصلی مردم این شهر می باشد. از نظر کیفیت و استاندارد های بالای زندگی، زوریخ یکی از بهترین شهرهای دنیاست و در بسیاری از تحقیقات در رده اول جهانی بوده است. زوریخ پایتخت بانکداری در سوئیس بوده و یکی از بزرگترین مراکز بانکی در سطح جهان است. دفاتر مرکزی بانک ها و شرکت های خدمات مالی بزرگ در این شهر زیبا واقع شده اند. یکی از عوامل موفقیت اقتصادی زوریخ میزان پایین مالیات در این منطقه است که سرمایه گذاران بسیاری را به خود جلب نموده است. زوریخ شهری تمیز و آرام با کلیساهای کوچک و بزرگ و آسمانی آبی است. در همین شهر می توان ساعت ها کنار دریاچه زوریخ قدم زد و از فضای شاد و دل انگیز کرانه رود لیمات بهره مند شد.

ژنو

ژنو، با جمعیتی در حدود ۲۰۰ هزار نفر دومین شهر پر جمعیت سوییس می باشد که در گوشه جنوب شرقی سوئیس واقع شده است. بزرگترین دفتر سازمان ملل پس از نیویورک در این شهر می باشد. گردشگران در تور سوئیس عموما به بازدید از مقر سازمان ملل می پردازند. ژنو در ابتدای رود رن و در محل خروج این رود از دریاچه ژنو و در جنوب غربی آن قرار دارد و به خاطر میزبانی و استقرار دفاتر مرکزی مهمترین سازمان های بین المللی، همچون ادارات سازمان ملل متحد ، سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ ، شهرتی جهانی دارد. ژنو شهری است بین المللی ( ۴۰ درصد جمعیت غیر بومی هستند ) که هویت ملی و محلی خود را به خوبی حفظ نموده است.

کوه پیلاتوس

کوه پیلاتوس ( Mount Pilatus ) در منطقه دریاچه لوسرن سرشار از افسانه‌ ها است. نام کوه از این شایعه می آید که فرماندار معروف رومی پونتیوس پیلاتوس ممکن است ، در این مکان به خاک سپرده شده باشد. اروپایی‌ها در قرون وسطی اعتقاد داشتند که این کوه به عنوان یک صخره اژدهایی که از آسمان افتاده ، شکل گرفته است. قله ۲۱۰۰ متری مناظری از رشته کوه‌های آلپ سوئیس و فرانسه و همچنین دریاچه لوسرن را ارائه میدهد. در زمستان بازار کریسمس در ارتفاعات بالا را دارد و در تابستان فرصت‌های پیاده روی بسیار را ارائه میدهد. به این منطقه میتوان با پرشیب ترین راه آهن در جهان با بیش از ۴۸٪ شیب دسترسی پیدا کرد.

فواره ژنو

این فواره آبی ( Jet d’Eau ) غول‌پیکر یکی از معروف‌ترین نقاط دیدنی ژنو است. با پرتاب ۱۴۰ متر آب در هوا ، در جایی قرار دارد که در آن دریاچه ژنو در رود رون خالی میشود و آنقدر بزرگ است که میتوان آن را از مایل‌ها دورتر مشاهده کرد. در هر بار ۷ تن آب در هوا پرتاب میشود و بسیاری از آن بر روی تماشاگران در پایین اسکله پاشیده میشود.این فواره دو یا سه بار در سال با رنگ‌های صورتی، آبی یا رنگ دیگری به خاطر مناسبت‌های بشردوستانه روشن میشود. منطقه محلی شنا که به عنوان Bains de Paquis شناخته شده، یکی از بهترین مناطق برای مشاهده فواره است.

گریندلوالد

این منطقه یکی از اهداف مهم گرشگران در تور سوئیس است. شهر کوهستانی گریندلوالد بزرگترین شهر پیست اسکی در منطقه جانگفراو است. این شهر آلپاینی دوست داشتنی هر دو منطقه برای فعالیت در تابستان و زمستان را دارد. گردشگرانی که در تابستان به تور سوئیس میروند میتوانند از مسیرهای پیاده روی تماشایی و برخی از مکان‌های دوست داشتنی سنگ نوردی در اروپا لذت ببرند. گردشگران زمستانی میتوانند اسکی کنند و یا حتی سورتمه سواری را امتحان کنند. تعدادی از قله‌های کوه و گذرگاه‌ها به صورت محلی قابل دسترس برای عکاسان و دوستداران طبیعت انتخابی زیبا میسازند. دوستداران جشنواره از مجسمه‌های یخی در جشنواره جهانی برف لذت خواهند برد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های سوییس روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور سوئیس ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***