تور سن پترزبورگ

درباره تور سن پترزبورگ و آب و هوای سن پترزبورگ

تور سن پترزبورگ بی تردید از زیباترین تورها در بین تورهای روسیه محسوب میشود. شهر سن پترزبورگ  یا سنت پترزبورگ اولین مقصد گردشگران بین المللی به روسیه است. لذا بنا داریم اطلاعات بیشتری درباره این شهر از جمله جذابیتهای گردشگری،هتل های برگزیده،فرهنگ و زبان و …. آن در اختیار علاقمندان به تور سن پترزبورگ قرار دهیم.

درباره سن پترزبورگ

شهر تاریخی سن پترزبورگ با نزدیک به 5 میلیون نفر جمعیت یکی از بزرگترین شهرهای روسیه و مرکز فرهنگی و علمی این کشور محسوب میشود.این شهر در غرب روسیه،در دهانه خلیج فنلاند و بر روی رود نوا واقع شده است.این شهر به ونیز شمالی شهرت دارد و از42 جزیره تشکیل شده که در توسط 27 پل ثابت و متحرک بهم وصط میشوند.این شهر در سال 1703 میلادی به دستور بتر کبیر و به منظور نزدیکی بیشتر به اروپا ساخته شدو تا سال 1918 پایتخت روسیه بوده است.

آب و هوای سن پترزبورگ

این شهر منطقه سردسیری واقع شده با زمستانهای سرد و برفی و تابستاهای معتدل.جولای و آگوست گرم‌ترین ماه‌های سال در سن پترزبورگ میباشندو از اکتبر تا مارچ شاهد فصل سرد و برفی در سن پترزبورگ هستیم.تور سن پترز بورگ بیشتر یک تور تابستانه برای اکثر گردشگران محسوب میشود.

بهترین زمان سفر در تور سن پترزبورگ

از لحاظ آب و هوایی جولای و آگوست که مصادف است با ماه های تیر و مرداد(تا اوایل شهریور) گرم‌ترین ماه‌های سال در سن پترزبورگ میباشند و به همین دلیل بهترین فصل برای تعطیلات و خوشگذرانی نیز به شمار می‌آیند. اگر به برف و یخ نیز علاقه‌مند باشید و مشکلی با هوای سرد و کولاک نداشته‌باشید ، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده‌اند ، روزهایی که برف جلوه‌ای فوق‌العاده به همه‌ چیز میبخشد. روزهای پایانی اکتبر که برابر است با ماه مهر (بارشهای اولیه برف)، و ماه‌های مارس و آوریل برابر با اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر مناسب نیستند.

جاذبه های گردشگری در تور سن پترزبورگ

موزه هرمیتاژ Hermitage Museum

بدون تردید موزه هرمیتاژ با 3 میلیون اثر هنری و در سه طبقه و با 1057 سالن یکی از بزرگترین موزه های هنری دنیا و از برترین جاذبه های گردشگری در تور سن پترزبورگ محسوب میگردد. این موزه در گذشته محل اقامت پتر کبیر و کاترین بوده است و در کنار رود نوا قرار دارد که در سال 1764 توسط کاترین کبیر برای نگهداری جواهرات سلطنتی به موزه تبدیل شد و درهای آن در سال 1852 برای عموم مردم باز شد. موزه هرمیتاژ بعد از موزه لندن و موزه لوور پاریس در مقام سوم جهان قرار دارد .

کاخ پتروهوف Peterhof Palace

کاخ پتروهوف یک مجموعه بسیار بزرگ و باشکوه از باغ و قصر بوده و یکی از برترین جاذبه های گردشگری در تور سن پترزبورگ میباشد . این کاخ به نام کاخ ورسای روسیه نیز معروف است . کاخ پتروهوف در ضلع جنوبی سواحل خلیج فنلاند و در منطقه فدرال سن پترزبورگ با معماری غربی قرار گرفته است و استراحتگاه تابستانی پتر کبیر بوده است و از ۴ بخش باغ ها ، کاخ بزرگ ، فواره ها و آبشار ها تشکیل شده است که از سال 2007 تا به امروز به عنوان یکی از عجایب روسیه در این کشور شناخته شده و در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.

میدان قصر (Palace Square)

در مرکز شهر زیبای سن پترزبورگ یک میدان بسیار بزرگ وجود دارد که دور تا دور آن توسط ساختمانهای تاریخی بسیار زیبا مانند ساختمان کاخ تابستانی و ساختمان ستاد احاطه شده است. این میدان محل برگزاری اجتماعات سیاسی اجتماعی شهر بوده و در عین حال یکی از جاذبه های گردشگری در تور سن پترزبورگ میباشد.

موزه خانه پتر کبیر

این خانه چوبی و ساده در کنار رودخانه نوا قرار دارد و در هنگام ساخت شهر پترزبورگ ، پطر کبیر در این خانه اقامت داشته و بر ساخت شهر نظارت میکرده است. این بنا حدود 60 متر مربع مساحت دارد و شامل یک اتاق خواب و یک کتابخانه است.

پارک پیترلند

پارک پیترلند بزرگترین پارک بازی روسیه است و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ به شمار می آید. این پارک دارای تعدادی استخر بزرگ برای شنا و غواصی ، سونا ، اتاق بخار ، استخر کودکان و تعداد زیادی کافه و رستوران است. بدون تردید با رفتن به پارک پیترلند لحظات شاد و مفرحی را خواهید گذراند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های سن پترزبورگ روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور سن پترزبورگ ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***