تور سنگاپور

درباره تور سنگاپور بور و آب و هوای سنگاپور

تور سنگاپور یکی از پرطرفدارترین تورها در بین کشورهای اروپایی است . سنگاپور کشوری است که در جنوب شرقی آسیا ، در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است و کوچکترین کشور این منطقه است. سنگاپور جزیره ای کم ارتفاع بوده که از 640 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است که پایتخت آن نیز شهر سنگاپور و واحد پول آن دلار سنگاپور است. سنگاپور حدود چهار و نیم میلیون جمعیت دارد که در سال 1956 از مالزی استقلال یافته و نوع حکومت آن جمهوری است.

اقتصاد سنگاپور

اقتصاد سنگاپور مبتنی بر تولید صنعتی ، صدور مجدد کالا و توریسم میباشد و بعد از ژاپن دارای بالاترین سطح زندگی در آسیاست. سنگاپور یک کشور چند مذهبی است و بر طبق آمار سال ۲۰۱۰ در مورد افراد بالای ۱۵ سال ، 44 درصد افراد مقیم سنگاپور به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر پیرو مذاهب بودایی و تائو هستند . همچنین 18 درصد این کشورمسیحی ، 15 درصد مسلمان ، 5 درصد هندو و 18 درصد جمعیت سنگاپور نیز پیرو هیچ دینی نیستند.

آب و هوای سنگاپور

سنگاپور نیز مانند اکثر کشورهای آسیای جنوب شرقی دارای آب و هوای استوایی میباشد. در این نوع آب و هوا دو فصل وجود دارد یکی فصل گرم و خشک و دیگری فصل معتدل و بارانی . فصل خشک از سپتامبر تا مارس است و فصل بارانی از اواسط آپریل شروع میشود.

بهترین زمان سفر با تور سنگاپور

بهترین فصل برای سفر با تور سنگاپور فصل خشک آن است که از سپتامبر تا مارس است. مانند بسیاری از جزایر گرمسیری ، سنگاپور هم برای هتل‌ها دارای فصل اوج گردشگری است که در کریسمس و تعطیلات سال نو اتفاق می‌افتد . همچنین در طول ماه‌های آگوست و سپتامبر که بسیاری از اروپایی‌ها در تعطیلات به سر میبرند ، شاهد افزایش قیمت‌ها به بالاترین میزان خواهیم بود. فصول میانه در سنگاپور که در آن قیمت‌‌ها کمی کمتر میشود از ماه آوریل تا جولای به طول می‌انجامد و فصول کم گردشگر که قیمت‌ها در حالت معمولی به پایین‌ترین حد خود میرسند، از اواسط ژانویه تا مارس و از اواسط سپتامبر تا میانه‌های دسامبر طول میکشد.

جاذبه های گردشگری در تور سنگاپور

محله چینی ها

این مکان در سال 1821 هنگامی که اجناس ارزان قیمت چینی از شهر فوجیان چین وارد سنگاپور شد بوجود آمد. در آن سالها مسافرینی که از چین آمده بودند و همگی مرد بودند در اطراف جنوب رودخانه سنگاپور که به Telok Ayer معروف است مسکن گزیدند. امروزه این مکان یکی از نقاط جالب و دیدنی برای گردشگران در سنگاپور است.

موزه تاریخ سنگاپور

در این موزه وقایع و آثار مربوط به قرن چهاردهم میلادی تا امروز که باعت بوجود آمدن سنگاپور گردیده اند ، به نمایش گذاشته شده است . در این موزه ، فرهنگ مردم سنگاپور ، تعدد ادیان ، ریشه اجدادی سنگاپوری ها ، نژادها و جنگهای تاریخی این ملت و همینطور طلا و جواهرات متعلق به قرن 14 میلادی و قبل از دوران استعماری سنگاپور که به Javanse معروف است ، به نمایش گذاشته شده اند.

سافاری شبانه در تور سنگاپور

سافاری شبانه نخستین باغ وحش شبانه در جهان است و یکی از محبوبترین جاذبه های توریستی در تور سنگاپور است. مفهوم یک پارک شبانه در سنگاپور در 1980 میلادی توسط رئیس اجرایی سابق باغ وحش سنگاپور ، دکتر اونگ قانون پیشنهاد شد و با هزینه 63 میلیون دلار، شب سافاری رسما در 26 ماه مه سال 1994 افتتاح شد . این پارک با 35 هکتارذوسعت در جنگل انبوه مجاور به باغ وحش سنگاپور قرار دارد که درحال حاضر بیش از تعداد 2500 جانور از بیش از 130 گونه جانوری در حال تهدید در این منطقه نگهداری میشوند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های سنگاپور روی لینک های زیر کلیک کنید