تور سریلانکا

درباره تور سریلانکا و آب و هوای سریلانکا

تور سریلانکا سفر به طبیعتی بکر واقع در جزیره ای در جنوب هند و در میانه اقیانوس هند است . سریلانکا فقط 19 کیلومتر از هند فاصله دارد و پایتخت آن شهر کلبو است که یکی از بنادر مهم تجاری سریلانکا است و در غرب این جزیره قرار دارد. وسعت سریلانکا حدود 65 هزار کیلومتر است و محصولات کشاورزی آن مانند چای ، نارگیل ، کنف و کائوچو این کشور به سراسر دنیا صادر میشود. سریلانکا به تازگی خود را در جمع کشورهای توریست پذیر قرار داده است و سالیانه بالغ بر 700 هزار توریست از این کشور دیدن میکنند.

واحد پول سریلانکا و زبان رسمی

واحد پول سریلانکا روپیه سریلانکا میباشد. اقوام سریلانکا ، 74 درصد مردم این کشور سینهالی هستند که از نژاد آریایی میباشند و از هند به سریلانکا مهاجرت کرده اند. تامیل ها مالایی ها و چینی ها نیز از سایر نژادهایی هستند که در سریلانکا زندگی میکنند. زبان اصلی مردم این کشور سینهالی است ، البته زبانهای تامیلی و انگلیسی هم در برخی از مناطق به کار برده میشود. طبق قانون اساسي سريلانکا «بودايسم» دين رسمي اين کشور و بوداييان 70 درصد جمعيت اين کشور را تشکيل ميدهند.

آب و هوای سریلانکا

آب و هوای سریلانکا استوایی است یعنی دارای دو فصل گرم و کم باران یا حتی خشک و فصل معتدل و پرباران میباشد. در سواحل هوا گرمتر و در قسمت های مرتفع آب و هوا معتدل تر است . میانگین بارش سالانه در شمال و شرق سریلانکا به ۱۰۰ سانتی متر و درجنوب و غرب به بیش از ۲۰۰ سانتی متر می رسد. درجه حرارت تقریبا بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد و در نواحی کوهستانی معتدل و درجه حرارت در این مناطق تا ۱۶ درجه می رسد.

بهترین زمان سفر در تور سریلانکا

به طور طبیعی زمانی که بارانی نیست (فصل خشک) برای سفر به این کشور مناسبتر است ، بهترین زمان برای بازدید از مناطق ساحلی غرب و مناطق کوهستانی این جزیره از ماه دسامبر تا ماه مارس و برای بازدید از مناطق باستانی یعنی قسمت شمال و مرکز و قسمت های شرقی از آپریل تا سپتامبر است. با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور سریلانکا

منطقه کندی

کندی نام آخرین پایتخت پادشاهان سریلانکاست و در فاصله 120 کیلومتری شهر کلمبو قرار گرفته و حدود 120 هزار نفر جمعیت دارد و امروزه جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می آید. بسیاری از افسانه ها ، رسوم محلی و سنت ها در این شهر تا به امروز زنده نگه داشته شده است . شهر کندی ، با داشتن بازارهای متنوع ، مراکز هنری ، نمایشگاه های صنایع دستی و موزه ی جواهرات ، باغ ها ، معبد دندان بودا و رقص های محلی مکان بسیار زیبایی برای گردشگران سریلانکا بشمار آید و این دلایل باعث شده اند که این شهر گرانترین شهر سریلانکا نیز باشد.

شهر ساحلی بنتوتا Bentota

شهر ساحلی بنتوتا در سریلانکا ، واقع در استان گاله میباشد. این شهر در فاصله 65 کیلومتری جنوب Colombo و 56 کیلومتری شمال گاله و در کنار رودخانه ای به همین نام در ساحل دریا قرار گرفته است. بنتوتا که در ارتفاع سه متری از سطح دریا قرار گرفته است ، نام خود را از یک افسانه قدیمی که حاکی از حکومت شیطان در این رود گرفته است ( Ben + tota ).

گاله Galle

گاله یک شهرستان بزرگ در سریلانکا، واقع در انتهای جنوب غربی سریلانکا و در فاصله 119 کیلومتر از Colombo قرار دارد. گاله پایتخت اداری استان جنوبی سریلانکا است . گاله قبل از ورود پرتغالی ها و در قرن 16 شناخته شده بود و بهترین مثال از یک شهر غنی شده در آسیای جنوب شرقی بوده که نشاندهنده تعامل بین سبک های معماری پرتغالی و سنت های بومی است. این قلعه جزو میراث جهانی است و یکی از بزرگترین قلعه های باقی مانده آسیاست که توسط اشغالگران اروپایی ساخته شده است.

منطقه ساحلی بروولا

تور سریلانکا سالانه بیش از 700 هزار نفر توریست را به خود جلب کرده و بالغ بر 600 میلیون دلار برای این کشور درآمد ایجاد میکند . مکانهای طبیعی فوق العاده و شهرهای باستانی و امکانات توریستی قابل قبول و امنیت از جمله مهمترین عوامل علاقه گردشگران به سریلانکا میباشد . منطقه بروولا مکان مناسبی برای استراحت در ساحل و آشنا شدن با جریان زندگی در یک شهر ماهیگیری بشمار میرود. ورزش های آبی فعال مانند جت اسکی و قایق سواری را میتوان در این منطقه انجام داد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های سریلانکا روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور سریلانکا ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***