تور سامویی

درباره تور سامویی و آب و هوای سامویی

تور سامویی سفری به ساحل و جنگل و آبشار است. سامویی با 50,000 جمعیت و با 228 کیلومتر مربع وسعت در هفتصد کیلومتری جنوب بانکوک و در استان سوراتانی در خلیج تایلند واقع شده است. سامویی پس از جزایر پوکت و چانگ ، سومین جزیره بزرگ تایلند و از جزایر زیبای جهان است. این جزیره توسط ۶۰ جزیره کوچک دیگر احاطه شده است و از نظر منابع طبیعی ، غنی و پر از سواحل شنی سفید ، تپه های مرجانی و درختان نارگیل است بطوریکه از سال ۱۹۸۰ به بعد کارخانه های نارگیل گیری که بزرگترین منبع در آمد جزیره است ، رونق یافته است.

بخشهای مرکزی سامویی را جنگل های کوهستانی و غیر مسکونی تشکیل داده است و در عین حال ، آبشار های دیدنی زیادی هم در سامویی وجود دارد که از معروف ترین آنها می توان به آبشارهای «هین لات» و «نامونگ» اشاره کرد. این آبشار ها بعد از بارش باران، واقعا دیدنی میشوند.

آب و هوای سامویی

سامویی دو فصل دارد. یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی که در مناطقی مانند پوکت و سایر نقاط جنوبی تایلند فصل باران شش ماه به طول می انجامد و فاصله بین ماه مه تا نوامبر را در بر میگیرد اما آب و هوای سامویی در بیشتر اوقات سال خشک است و فصل باران فقط به ماه نوامبر محدود میشود. در واقع قرار گرفتن سامویی در بخش خوبی از خلیج تایلند باعث شده که این جزیره از باران های موسمی شدید که مناطقی مانند پوکت را تحت تاثیر قرار می دهد در امان باشد.

بهترین زمان مسافرت در تور سامویی

تور سامویی در تمام فصول برای گردشگران جالب و خوشایند است. در سامویی فقط در ماه نوامبر شاهد بارندگی هستیم و بقیه سال از نظر دما و رطوبت بسیار خوب است. درماه آپریل که شروع فصل گرما در تایلند است جشن های آب و جشن سال نو در کل کشور برگزار میشود که باعث ورود توریستهای زیادی از سراسر دنیا میگردد.

جاذبه های گردشگری در تور سامویی

بازدید از ساحل چاونگ در تور سامویی

ساحل چاونگ مشهورترین و پر طرفدار ترین ساحل جزیره ساموئی است که مورد بازدید گردشگران تور سامویی قرار میگیرد. این ساحل همچنین بلند ترین نوار ساحلی را در کل جزیره دارد که شامل هفت کیلومتر ساحل با شن های سفید و آب زلال است. ساحل چاونگ از یک ساحل هلال مانند پنج کیلومتری شنی و دو دماغه سنگی از نوع مرجانی و جزیره ای کوچک در شمال ، تشکیل گردیده است.

ساحل چاونگ محل مناسبی برای شنا و همه ورزش های آبی از جمله غواصی است و در دو فصل تابستان و زمستان مملو از جهانگردانی میشود که به دنبال خورشید درخشان و گرم هستند. از جذابیت های این ساحل میتوان به موارد زیر اشاره کرد. کلوپ سوی رگی ، بوکس تایلندی ، نمایش مولن روژ ، باشگاه گلف دیوانه ، بانجی جامپینگ ساموئی ، باشگاه تیر اندازی ساموئی و کلاس آشپزی تایلندی در ساموئی.

بازدید از سواحل لامایی

لامایی ، دومین ساحل بزرگ در سامویی است که مورد بازدید گردشگران در تور سامویی قرار میگیرد. لامایی با 6 كیلومتر مساحت در جنوب چاونگ واقع است و جزایر دیگر آن را احاطه کرده اند که در بعضی قسمتهای جزیره ،‌ صخره ها و مناطق ناهمواری وجود دارد و محدوده ای برای شنا كه آب آن از چاونگ عمیق تر است . در لامایی جنوبی دو صخره  به نامهای پدربزرگ و مادر بزرگ از جاذبه های گردشگری این ساحل محسوب می گردند . در این شهر اجناس ، كمی ارزانتر از چاونگ است.

پارک ملی مجمع الجزایر آنگتون

پارک ملی مجمع الجزایر آنگتون شامل 42 جزیره کوچک است که جزیره اصلی آن Phaluai نام دارد. مساحت این پارک ۱۰۲ کیلومتر مربع است که تنها ۱۸ کیلومتر مربع آن زمین و مابقی آب است. این پارک در ۱۲ نوامبر ۱۹۸۰ ثبت شده است و دارای کوه سنگ های آهکی بسیاری است که بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا دارند و چون این کوه سنگ های آهکی به آسانی از طریق آب و هوا و فعالیت های شیمیایی تغییر شکل میدهند در نتیجه جزایر شامل غارها و سنگ هایی با شکل های عجیب است.

مجمع الجزایر آنگتون در کل سال بارندگی زیادی دارد (حدود ۲۰۰۰ میلیمتر در سال) و میانگین دما در آن ۲۳ درجه می باشد. بهترین فصل برای بازدید از مجموعه بین ماه های فوریه و آوریل است که با وجود بارندگی ، آرام و بسیار زیبا هستند و چون بین ماه های نوامبر و دسامبر خلیج تایلند مواج و بارانی است این مجموعه در این زمان تعطیل است.

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ

یکی از مکان های دیدنی و جالب در تور سامویی ، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ هستند که در ساحل لامای Lamai در شرق سامویی واقع شده اند. افسانه ای که در مورد این صخره ها بیان می شود این است که زن و مردی با پسر خود زندگی می کردند و زمانی که تصمیم گرفتند برای پسرشان زن بگیرند به شهر دیگری در ۴۰۰ کیلومتری شهر خود رفتند اما در راه دریا توفانی شد و آنها که شنا بلد نبودند غرق شدند و تبدیل به صخره هایی شدند که تا الان باقی است.

نمایش میمونها در تور سامویی

در تور سامویی نمایش میمونها بسیار مورد توجه قرار میگیرد . این نمایش در واقع مربوط به زمانی بوده که مردم از میمونها برای جمع آوری و چیدن نارگیل استفاده میکرده اند. امروزه هم در خیلی از مناطق سامویی از میمونهای تربیت شده به همین منظور استفاده میشوند که علاوه بر چیدن نارگیل ، به دوچرخه سواری ، شنا ، ساز زدن و … میپردازند. زمان این نمایش های ساعت 10:30 صبح و 2 و 4 بعدازظهر است. نمایش میمونها نیز از جاذبه های گردشگری در تور سامویی محسوب میشود.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های سامویی روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور سامویی ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***