تور تونس

درباره تور تونس و آب و هوای تونس

جمهوری تونس کشوری است که در شمال افریقا و در سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته است. تونس از جنوب شرق و شرق و جنوب با لیبی و از غرب با الجزایر هم مرز بوده و در شرق و شمال نیز با 1300 کیلومتر مرز دریای به دریای مدیترانه محدود شده است. این کشور 165 هزار کیلومتر مربع جمعیت داشته و 10 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان کشور عربی و فرانسه بوده و دین اکثریت اسلام است .

واحد پول آن دینار تونس است. پاینخت آن شهر تونس بوده و شهرهای تونس و حماس و سوس به ترتیب برترین شهرهای توریستی کشور میباشند. بیشترین گردشگران تونس از کشورهای انگلیس ، فرانسه ، ایتالیا و آلمان است. فاصله هوایی تونس از تهران در حدود 4:30 ساعت می باشد.

در قرن 12 پیش از میلاد تا قرن 5 پیش از میلاد فینیقی ها بر تونس حکمرانی داشته اند تا اینکه در قرن پنجم حکومتشان توسط رومی ها نابود میگردد در ادامه و در سالهای 665-649 میلادی این سرزمین به دست مسلمانان عرب می افتد و این دوران تا سال 1570 ادامه داشته و سپس به دست ترکان عثمانی و در سال 1881 به تصرف نیروهای فرانسوی در میاید. در گوشه و کنار این کشور آثار تاریخی مربوط به همه این دورانها به چشم میخورد.

تونس خوش‌ آب و هواترين كشور شمال آفريقا است كه به لحاظ داشتن سواحل زيبا به كشور «سواحل ماسه طلايي» معروف است.اين كشور در سال‌هاي اخير توسعه ی قابل توجهي در صنعت گردشگري داشته است و به علت اهميت دادن دولت تونس به اين صنعت، خدمات گردشگري آن در سطح بالايي است. در حال حاضر سالانه 5 الی 7ميليون نفرگردشگر از تونس بازید می کنند. آب و هوای مدیترانه ای ، سواحل زیبا ، آثار و بناهای تاریخی ، بیش از 730 هتل لوکس و سایر امکانات تفریحی از دلایل علاقه گردشگران به تونس است.

آب و هوای تونس

آب و هوای تونس در قسمت های جنوبی و مرکزی گرم و خشک است بدینصورت که در تابستان گرم و خشک و در زمستان نیز سرد و خشک است اما درشرق –خلیج تونس و شمال که در کناره های دریای مدیترانه قرار دارد تحت تاثیر آب و هوای معتدل مدیترانه ای است یعنی اینکه دارای دو فصل معتدل – بارانی و فصل گرم و خشک است. در گرمترین زمان یعنی در تابستان و در ماه جولای و آگوست دمای هوا در تونس 34 درجه سانتیگراد است و در زمستان در ماههای دسامر و ژانویه 12 درجه است.

بهترین زمان مسافرت در تور تونس

با توجه به اینکه مقصد اکثر گردشگران در تور تونس مناطق ساحلی این کشور است پس باید به آب و هوای تونس در این مناطق توجه نمود. در این مناطق یعنی در شرق و شمال تونس که در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارد آب و هوا آن تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای بوده و ما شاهد آب و هوای معتدل هستیم که معمولا یک فصل معتل بارانی و یک فصل گرم و خشک است .

دما در طول سال از 12 تا 34 درجه در نوسان است. در تابستان و در ماههای جولای و آگوست که گرمترین فصل سال است و دمای هوا به 34 درجه میرسد بطور کلی بهترین زمان مسافرت در تور تونس از ماه آپریل تا ماه اکتبر است . در این ایام هوا آفتابی بوده و دمای هوا در روز بین 22 تا 34 درجه سانتیگراد است.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های توریستی در تور تونس

جزیره جربه و سواحل زیبایش – Djerba Island

جزیره جربه بزرگترین جزیره تونس است که در در شرق تونس و در نوار ساحلی دریای مدیترانه ، در خلیج قابس و در فاصله تقریبا 400 کیلومتری شهر تونس- پایتخت کشور قرار گرفته است. این جزیره یکی از مهمترین مقاصد گردشگران در تور تونس میباشد. این جزیره 514 کیلومتر مربع وسعت . 163 هزار نفر جمعیت دارد.از مهمترین جاذبه های گردشگری این جزیره باید به سواحل زیبا و آبهای زلال و گرمش به خصوص در بهار و تابستان اشاره کرد .

البته هتل و امکانات بسیار خوبی برای تفریح گردشگران در این جزیره تدارک دیده شده است .بیشتر گردشگران این جزیره از انگلیس و آلمان و فرانسه و سایر کشورهای اروپایی هستند. از دیگر جاذبه های این جزیره باید به بازارهای محلی و صنایع دستی و قلعه قرن 16 برج الکبیر و زیارتگاه El Ghriba که بزرگترین زیارتگاه یهودیان در شمال افریقاست اشاره کرد.

شهر بندری سیدی بو سعید – Sidi Bou Said

شهر کوچک و بندری سیدی بو سعید در شمال شهر تونس و در فاصله 20 کیلومتری از این شهر قرار دارد. این شهر نام خود را از رهبر مذهبی خود بنام ابو سعید ابن خالف ابن یحیی اتامینی ال یحیی گرفته است. این شهر یکی از مهمنرین جاذبه های گردشگری در تور تونس محسوب میگردد. کوچه های سفید با درب های آبی خانه ها و قاب پنجره های فرفوژه ای از مشخصات بارز و منحصر بفرد این شهر توریستی است. از جاذبه های گردشگری این شهر باید به سواحل و انواع تفریحات رایج در آن از قبیل شنا ، حمام آبگرم ، جت اسکی و … ، بازار صنایع دستی ، فستیوالهای مختلف و رستورانهای مختلف با غذاهای محلی و بین المللی اشاره کرد.

شهر باستانی کارتاژ – Carthage

شهر باستانی کارتاژ یا قرطاج یکی از بزرگترین شهرهای باستانی و قدیمی جهان بشمار میرود که در حدود 800 سال قبل از میلاد توسط فینیقی ها بنا شده است. کارتاژ یک اسم فینیقی بوده و به معنای شهر جدید است. تمدن فینیقی ها با تسلط بر دریا و بازرگانی بسیار قدرتمند و ثروتمند شده بود و تا 500 سال دوام داشت تا اینکه در قرن دوم پیش از میلاد به دلیل اختلاف با رومیان بر سر تسلط بر دریای مدیترانه منجر به سه جنگ بین رومیان و فینیقی ها شد که به جنگ های پونیک معروف است.

در جنگ دوم ما بین آنها با وجود مقاومت دلیرانه ی هانیبال Hannibal سردار کارتاژ، رومیان به رهبری سیپیو آفریکانوس Scipio Africanus پیروز شدند وحکومت کارتاژمغلوب امپراطوری روم شد.این شهر در 16 کیلومتری شمال شرقی شهر تونس و در کنار خلیج تونس قرار گرفته است. آثار بجا مانده از کاخها و سالنهای آمفی تئاتر از جلوه های دیدنی این شهر تاریخی محسوب میگردند. این شهر در فهرست سازمان میراث فرهنگ و هنر جهانی یا یونسکو قرار دارد.

موزه باردو – Bardo Museum

این موزه بزرگترین موزه در تونس و شمال افریقا است که در شهر تونس قرار گرفته است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این موزه وجود موزاییک های رنگی بسیار زیبا در آن میباشد. بیشتر این موزاییک ها مربوط به قرن دوم تا چهارم میلادی و زمان حکومت رومیان میباشد. طبق گفته کارشناسان این موزاییک ها برای ساخت ویلاهای افراد ثروتمند آن دوران استفاده شده است. موزه باردو تونس از بخشهای مختلفی تشکیل شده که هر یک نشان دهنده دوران تاریخی تونس میباشد . دوره پیش از تاریخ ، دوره پونیک ، دوره روم ، دوره مسیحیان و دوره اسلامی از بخشهای این موزه است که در هر بخش آثار مربوط به ان دوران به نمایش درآمده است.

جاذبه های گردشگری در تور تونس

شهر تونس

شهر تونس از یک سمت به کرانه های سواحل مدیترانه و سمت دیگر به تپه های کم ارتفاع محدود شده است . شهر تونس 2.5 میلیون جمعیت داشته و بزرگترین شهر تونس است . تونس مرکز اقتصادی و مالی کشور است و آب و هوایی مدیترانه ای دارد.این شهر به دو بخش مدینه و شهر جدید تقسیم شده است. در قسمت مدینه که در مرکز تونس واقع شده تعداد زیادی مغازه ، رستوران و کوچه پس کوچه های سرپوشیده وجود دارد که با ارائه انواع صنایع دستی و غذاهای متنوع بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد.

باب البحر یا دروازه دریا که به نام پورته د فرانس PORT DE FRANCEشناخته میشده در انتهای مدینه قرار گرفته است. باب البحردرخیابان بورقیبه که به نوعی جداکننده ی بخش قدیم(مدینه) وبخش جدیدتونس العاصمه است قسمت مدرن تونس یا تونس العاسمه است که خود از چهار بخش باردو ، بن عروس ، اریانه و وسط العاسمه تشکیل شده است. از جاذبه های گردشگری شهر تونس باید به سواحل زیبا و انواع تفریحات ساحلی ، موزه باردو ، خیابان بورقیبه ، شهر باستانی کارتاژ ، مجموعه تفریحی کارتاژ اشاره نمود. از اینرو این شهر مقصد اول همه گردشگران در تور تونس می باشد.

شهر حمامت – Hammamet

شهر حمامت در فاصله 60 کیلومتری جنوب شرقی شهر تونس قرار گرفته و حدود 50-20 هزار نفر جمعیت داشته و یکی از محبوبترین شهر توریستی تونس می باشد. شهر حمامت پر است از هتل های زیبا و مجلل که در کنار سواحل زیبا و آبهای گرم مدیترانه ای قرار دارند. شهر حمامت به دو بخش حمامت قدیم و یاسمین حمامت تقسیم شده است. شنا ، حمام آفتاب ، ورزشهای آبی و انواح تفریحات ساحلی از جمله فعالیتهای مورد علاقه گردشگران در اینجا می باشد. در کنار این جذابیتها ی دریایی دیدنیهای تاریخی این شهر مانند بخشهای قدیمی شهر، مراکز تفریحی مانند کارتاژلندCARTHAGE LAND ، شهرک باستانی مدینه medina ، قطار کوچک شهری ، مراکز خرید، بازارهای قدیمی و هزاران جذابیت دیگر توریستی باعث جذب گردشگران به این شهر زیبا می گردد.

شهر سوسه

شهر ساحلی سوسه در 115 کیلومتر جنوب شهر تونس ، در کنار سواحل زیبای مدیترانه قرار داشته و یکی از محبوبترین شهرهای توریسنی در تور تونس است. شنهای طلایی سواحل سوسه در کنار آبهای لاجوردی مدیترانه و وجود انواع تفریحات ساحلی در کنار آب و هوای مناسب مدیترانه ای یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این شهر است. علاوه بر این وجود هتل های شیک و متعدد و رستورانهای مختلف و سایر امکانات تفریحی نیز به جذابیتهای شهر افزوده است.از دیگر جاذبه های این شهر باید به رقص معروف افریقایی یا زولو – Zulu Dance ، تور کشتی کروز ، تور سافاری ، باغ وحش Friguia و آثار تاریخی فراوان از دوره های متفاوت تاریخ این شهر و باغات مرکبات و زیتون اشاره نمود.

خیابان حبیب بورقیبه تونس

یکی از مجلل ترین و شیک ترین خیابانهای شهر تونس می باشد که امروزه مردم تونس برای تفریح و خرید به این خیابان می روند و دارای 2 نماد کاملا مجزا از نوع معماری غربی( فرانسوی) و عربی می باشد در ضمن می توانید برندهای معروف را در خیابان شانزلیزه پیدا کنید.

شهر تاریخی قیروان

شهر تاریخی قیروان با مساجد ، مدارس ، مقبره و مناره های انبوه چهارمین شهر اسلامی مهم در تونس میباشد. معماری عربی در اینجا واقعا الهام بخش است و خط افق پر از مناره و گنبد لاغر بزرگ است.

برای مشاهده کامل تصاویر و فیلم جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های تونس روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور تونس ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***