تور ترکیه

درباره تور ترکیه و آب و هوای ترکیه

ترکیه یکی از برترین مقاصد گردشگری در دنیا میباشد. یکی از مهمترین دلایل این امر قیمت ارزان هتل ها و سایر امکانات توریستی میباشد و تور ترکیه از لحاظ ارزانی در لیست 10 تور ارزان دنیا قرار دارد به خصوص برای گردشگران اروپایی و آمریکایی و اعراب و کشورهایی که واحد پول قوی دارند. از دلایل دیگر محبوبیت تور ترکیه باید به آب و هوای بسیار مطبوع و سواحل زیبای مدیترانه ، دریای سیاه و دریای اژه اشاره کرد. علاوه بر جاذبه های طبیعی ، شهرها و بناهای تاریخی مانند شهر افه سوس و موزه ایاصوفیا ، مراکز تفریحی و مراکز خرید و انواع جشنواره های موسیقی و فیلم ، از دیگر جاذبه های گردشگری در ترکیه محسوب میگردند.

درباره ترکیه

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری است که بیش از 95 درصد از آن در جنوب غرب آسیا و در منطقه آناتولی قرار گرفته و 5 درصد آن در جنوب شرقی اروپا یا منطقه بالکان قرار گرفته است. ترکیه از شمال با دریای سیاه ، از غرب با دریای اژه و مرمره و از جنوب نیز با دریای مدیترانه محدود شده است و در شرق با ایران و نخجوان ، ارمنستان و گرجستان در شمال غربی با بلغارستان و یونان و در جنوب با عراق و سوریه مرز مشترک دارد.

این کشور بیش از 783 هزار کیلومتر مربع وسعت و بیش از 77 میلیون نفر جمعیت دارد. حدود 75 درصد جمعیت ترکیه مسلمان سنی و حدود 20 درصد شیعه علوی و مابقی مسیحی میباشند. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک ، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر اقوام ترکیه تشکیل می‌دهند . زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری شمسی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود.

آب و هوای ترکیه

ترکیه با آب های آزاد و کوه های بلند احاطه شده است بنابراین دارای شرایط آب و هوایی مختلفی از آب و هوای قاره ای تا مدیترانه ای و اقیانوسی می باشد.مناطق شمال ترکیه آب و هوای اقیانوسی دارند در حالی که مناطق جنوبی دارای آب و هوایی مدیترانه ای و معتدل هستند. شرایط آب و هوایی حاکم بر مناطق مرکزی باعث می شود که ترکیه یک کشور چهار فصل باشد.

به طورکلی ترکیه چهار منطقه آب و هوایی دارد :سواحل دریای مدیترانه در جنوب و غرب با آب و هوایی مدیترانه ای ،سواحل دریای سیاه با تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل و مرطوب ، بخش های شرق و شمال شرقی ترکیه با آب وهوایی کوهستانی بخش های مرکزی فلات آناتولی با آب وهوای نسبتا خشک قاره ای.در نواحی کوهستانی و شمال ترکیه باران بسیار وبه صورت منظم می بارد ولی هرچه از سمت غرب به شرق می رویم از مقدار باران کاسته می شود . گرمترین ناحیه در تابستان ترکیه در آناتولی جنوب شرقی است

بهترین زمان مسافرت در تور ترکیه

همانطور که اشاره شد ترکیه آب و هوای مختلفی دارد بنابراین در فصلهای مختلف شاهد حضور گردشگران در مناطق مختلف ترکیه هستیم بدین شکل که در بهار و تابستان در مناطق جنوب و غرب که آب و هوای مدیترانه ای وجود دارد بیشتر مورد توجه گردشگران قرار دارد و در پاییز و زمستان مناطق مرکزی و شمالی ترکیه بیشتر مورد توجه گردشگران است.

در مجموع باید گفت که بهترین زمان مسافرت به ترکیه بهار و پاییز است که آب و هوا در بیشتر ترکیه معتدل است اما توصیه میشود که با توجه به مقصد خود در این کشور بهترین زمان مسافرت را انتخاب نمایید. به عنوان مثال مناطق جنوبی مثل آنتالیا ، آلانیا ، در ماه های تابستان در بین گردشگران بسیار محبوب هستند و مناطق مرکزی و شمالی بیشتر مانند کوشی آداسی در ماه های زمستان توسط گردشگران بازدید می شوند و دارای امکانات توریستی و ورزشی می باشند.

با مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه باشید.

جاذبه های گردشگری در تور ترکیه

استانبول

استانبول یا قسطنطنیه بزرگترین شهر ترکیه بوده و در ساحل دریای مرمره قرار دارد و تنگه بسفر که این دریا را به دریای سیاه متصل میکند از وسط این شهر میگذرد. بخش غربی شهر در قاره اروپا درشبه جزیره ترکیه و بخش شرقی آن در آسیا درشبه جزیره آناتولی واقع است. در واقع این شهر دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل مینماید و شهری است بسیار زیبا و پر زرق برق با کاخها ، مساجد و کلیساهای باشکوه و مراکز خرید و مراکز تفریحی بسیار زیبا و مفرح که سلیقه ای هر گردشگری را اغنا مینماید.

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است.این شهر در سال 2010 به عنوان مرکز فرهنگی اروپا معرفی شد. از برترین جاذبه های گردشگری استانبول میتوان به مسجد یا موزه ایاصوفیه (نماد استانبول ) ، کاخ ابراهیم پاشا ، میدان تکسیم یا تقسیم ، حمام چمبرلیتاش ، تنگه بسفر ، بازار تاریخی محمود پاشا ، آ کواریوم تورکوآزو ، مرکز خرید فوروم و انواع جشنواره های موسیقی و فیلم اشاره نمود.

آنتالیا

آنتالیا بدون شک از مهمترین و پرطرفدارترین شهر توریستی ترکیه بعد از استانبول است.آب و هوای مطبوع مدیترانه ای ، سواحل بسیار زیبا ، جاذبه های تاریخی و طبیعی باعث شده تور آنتالیا مقصد بسیاری از گردشگران باشد.شهر آنتالیا در غرب ترکیه و در سواحل مدیترانه واقع شده است. آنتالیا یکی از شهرها قدیمی دنیاست و قدمت آن به 150 سال قبل از میلاد میرسد .

در عین حال آنتالیا به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب میشود و دارای جاذبه های گردشگری فراوان و مناظر طبیعی بسیار زیباست که از جمله آنها میتوان به ساحل لارا ، حمام رومی های ، کشتی کروز ، منطقه گردشگری سیده و شهر باستانی میرا و بسیاری دیگر اشاره نمود.بهترین زمان برای مسافرت به آنتالیا واستفاده از دریا فروردین تا آبان ماه است.

کوشی آداسی

کوشی آداسی یکی از شهرهای توریستس و از جذابترین تورهای ترکیه بشمار میرود.این شهر ساحلی در حدود 80 کیلومتری جنوب ازمیر و70 کیلومتری شهرستان مرکزی استان ایدین قرار دارد.این شهرستان از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه است.کوش آداسی در کناره آبهای زیبای دریای اژه واقع شده است.

کوشی آداسی در ترکی به معنای جزیره پرندگان است. کوشی آداسی به دلیل قرار داشتن در آب و هوای مدیترانه ای و وجود 300 روز آفتابی و همنطور قرارگیری در کانون شهرهای توریستی ترکیه مثل ازمیر ، جزیره مارماریس ، بدروم وپاموکاله و افه سوس و همینطور قرار گیری در نزدیکی جزیره توریستی ساموس یونان،از تورهای مورد علاقه اکثر گردشگران در تور ترکیه است.از سایر جاذبه های گردشگری این شهر میتوان به سواحل این شهر و انواع تفریحات ساحلی و پارک های آبی و جزیره کبوتر اشاره کرد.

آلانیا

شهر ساحلی آلانیا یکی دیگر از شهرهای مهم گردشگری در تور ترکیه بشمار میرود که به لحاظ آب و هوایی بسیار شبیه آنتالیا میباشد.شرایط آب و هوایی مناسب ، مکانهایی تفریحی زیبا ، مکانهای تاریخی ، مکانهای طبیعی و …. همه و همه باعث شده اند که تور آلانیا جایگاه ویژه ای در نزد گردشگران داشته باشد.آلانیا در واقع شبه جزیره ایست در جنوب ترکیه و در سواحل مدیترانه و با فاصله 165 کیلومتری از شهر آنتالیا قرار گرفته است . آلانیا یک شهر بزرگ و تاریخی در ساحل دریا است که از شرق و غرب به وسیله آبهای فیروزه ای مدیترانه و سواحل ماسه ای طلایی احاطه گردیده است.. آلانیا یک مرکز تفریحی بسیارزیبا با هتلهای مدرن ، رستوران های دریایی ، کافه وبارهای مجلل میباشد.

از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر میتوان به پارک آبی واتر پلنت ، پلاژها و کافه های ساحلی آلانیا ، غار داملاتاش غار چاتاک ، قلعه تاریخی آلانیا ترکیه ، تفرجگاه دره توربه لیناس و منطقه پیکنیک کادی پینار و اوُبا اشاره کرد.

آنکارا

شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور بعد ار استانبول است.آنکارا تقریبا در قلب ترکیه و در آناتولی مرکزی واقع شده است.آنکارا جمعیتی بالغ بر چهار و نیم میلیون نفر دارد.این شهر مرکز سیاسی و اداری و دانشگاهی ترکیه است.آنکارا برای ترک های سکولار اهمیت خاص و نمادین دارد.آنکارا یک شهر مدرن و شلوغ است و گردشگرانی که قصد عزیمت به شهرهای دیگر مثل قونیه و کاپادوکیه را دارند از این شهر اقامت کوتاهی دارند.

ترکیه یک شهر قدیمی است (هزاره دوم قبل از میلاد)و در آثار باستانی آن ردپای ایرانی ها فینیقی ها و لیدی ها و یونانی ها دیده میشود اما بعد از به قدرت رسیدن آتاتورک و جمهوری خواهان به رشد و شکوفایی امروزی خود رسید. از جمله مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر میتوان به میدان تاریخی اولوس ، موزه تمدن آناتولی ، قلعه آنکارا ، مقبره آتاتورک ، محله تاریخی هامونو اشاره نمود.

برای مشاهده کامل تصاویر و فیلم های جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های ترکیه روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور ترکیه ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***