تور بوسنی هرزگوین

درباره تور بوسنی و هرزگوین و آب و هوای بوسنی هرزگوین

منابع طبیعی بکر و دست نخورده ، جنگل های زیبا ، دریاچه ها ، رودخانه ها و چشمه ها و همچنین مکانهای تاریخی همه و همه در بوسنی و هرزگوین برای گردشگران مهیاست. تور بوسنی و هرزگوین از جمله تورهایی است که در سالیان اخیر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. این کشور از کشورهای بالکان در جنوب شرق اروپا واقع گردیده است. بوسنی و هرزگوین حدود 4/5 میلیون جمعیت و 129 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و مرکز آن شهر سارایوو میباشد. بوسنی از شمال و غرب با کرواسی ، از شرق با صربستان و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک همسایه است.

زبان رسمی و اقتصاد بوسنی

زبان رسمی مردم بوسنی و صربی و کرواتی است. بوسنی و هرزگوین بعد از فروپاشی یوگسلاوی در سال 1992 درگیر جنگ داخلی و نسل کشی مسمانان بوسنی توسط صربها تا سال 1995 بود . این کشور هنوز عضو اتحادیه اروپا نشده و از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی ندارد. صادرات این کشور بیشتر چوب و البسه و فلزات است و واحد پول آن مارک است.

آب و هوای بوسنی هرزگوین

کشور بوسنی هرزگوین  در منطقه معتدل شمالی واقع شده و دارای آب و هوای معتدل است ، اما در جنوب کشور شاهد آب و هوای مدیترانه ای با دو فصل گرم و خشک در تابستان و معتدل و بارانی در زمستان هستیم. چشمه ها ، آبشارها ، غارها و پارک های طبیعی جزو بهترین جاذبه های توریستی در تور بوسنی و هرزگوین هستند که در هیچ کجای دنیا شبیه آن را نخواهید دید.

بهترین زمان مسافرت در تور بوسنی و هرزگوین

اگر قصد لذت بردن از همه جاذبه های طبیعی بوسنی و هرزگوین را دارید ، بهترین زمان مسافرت به این کشور در تابستان و بهار میباشد.در این فصل ها شاهد مناظر بی نظیر طبیعی در سرتاسر بوسنی و هرزگوین خواهید بود. با پرتال مگاتور به آدرس اینترنتی megatour.ir همراه ما باشید.

جاذبه های گردشگری در تور بوسنی هرزگوین

بازدید از چشمه بونه در تور بوسنی و هرزگوین

بازدید از چشمه بونه که منشا آن رودخانه Bune است و یکی از زیباترین چشمه های اروپا است به گردشگران تور بوسنی و هرزگوین توصیه میگردد. در بازدید از این چشمه یک روز آرامش بخش را در طبیعت زیبا و بکر بوسنی هرزگوین تجربه میکنید و میتوانید از رستوران های زیادی که در اطراف چشمه قرار دارند ، لذت ببرید.

پارک طبیعی Hutovo Blato

پارک آبی هوتوو بلاتو بدون تردید یکی از بکرترین وزیباترین پارک های طبیعی اروپاست که درسال 1995در جنوب شرقی بوسنی و هرز گوین و در کنار رودهای Krupa و Neretva و در حوضه شهرداری Stolac و Capljina واقع شده است. این پارک طبیعی حفاظت شده با 411 هکتار وسعت به منظور حفظ زیستگاههای پرندگان و سایر گونه های جانوری ایجاد شده است. در این پارک ، بیش از ۲۴۰ گونه پرنده مهاجر و ده ها نوع جانور دیگر این تالاب را به خانه امن حیات وحش تبدیل نموده است .

بازدید از غارهای Vjetrenica

یکی از جاذبه های گردشگری در تور بوسنی و هرزگوین مجموعه غارهای Vjetrenica میباشد که از غارهای مهم در رشته کوه آلپ دیناریک میباشد و در جنوب غرب بوسنی هرزگوین و در رشته کوه popovo در Ravno قرار دارد و از مشهورترین غارها در دنیا برای مطالعات غارشناسی میباشند. این مجموعه غارها با بیش از 6500 متر معابر تو در تو ، در کنار گونه هایی جانوری زنده درون آن یکی از مقاصد بزرگ گردشگران است.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های بوسنی و هرزگوین روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور روسیه ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***