تور بلگراد

درباره تور بلگراد و آب و هوای بلگراد

شهر بلگراد یا همان شهر سفید پایتخت کشور صربستان در حد فاصل رودخانه‌های پر آب دانوب و رود ساوا قرار گرفته و با بیش از ۱۵۰ کیلومتر مربع وسعت و بیش از یک میلیون و سیصد نفر جمعیت که با احتساب محدوده حومه شهر جمعیت آن به بیش از دو میلیون میرسد ، یکی از بزرگترین شهرهای جنوب غرب اروپاست. شهر بلگراد حدود ۳.۶ درصد از مساحت خاک صربستان را شامل می‌شود و ۱۵ درصد از جمعیت این کشور در بلگراد ساکن هستند. شهر بلگراد در دوران حیات تاریخی خود در مدت چهارصد و پنجاه سال شاهد رویدادها و تحولات و جنگ های مختلفی بوده است.

آب و هوای بلگراد

آب و هوا در بلگراد عموما و معتدل است. بارندگی در بلگراد در تمام سال وجود دارد . این اتفاق حتی در خشک ترین ماه سال نیز رخ می دهد. متوسط دمای شهر ۲۱ درجه سانتی گراد است. گرمترین ماه آگوست با ۳۶ درجه سانتیگراد و سردترین ماه ژانویه با ۱ درجه سانتیگراد است . در ماه اکتبر میزان بارش در کمترین حد خود قرار دارد که میانگین آن ۳۸ میلی متر است.

بهترین زمان سفر در تور بلگراد

به هر حال بهترین زمان سفر به تور بلگراد بستگی به آب و هوای این کشور دارد که از بهار تا پاییز معمولا زمان مناسبی برای این سفر میباشد اما به خاطر داشته باشید که در بلگراد همیشه باید انتظار باران را داشته باشید . با مگاتور به آدرس اینترنتی www.megatour.ir همراه باشید.

جاذبه های گردشگری در تور بلگراد

باغ‌وحش شهر بلگراد

باغ‌ وحش بلگراد که با نام باغ امیدواری هم شناخته می‌شود، در منطقه کاله مگدان کوچک واقع‌شده است. این باغ در سال ۱۹۳۶ به دست ولادا ایلیتس شهردار وقت بلگراد بازگشایی شد و خیلی زود جای خود را در میان مردم شهر باز کرد. در آغاز، مساحت این باغ‌وحش ۳/۵ هکتار بود و رفته‌رفته وسعت آن به ۱۴هکتار افزایش یافت. در جریان جنگ جهانی دوم باغ‌وحش بلگراد خسارت زیادی دید و بیشتر جانوران آن کشته شدند.

خیابان کنزمیخائیلوا

این خیابان اولین خیابان شهر بلگراد بوده که به‌طور رسمی نامگذاری شده و مورد ساماندهی قرار گرفته است. در حال حاضر کنز میخایلوا مرکز خرید شهر بلگراد است و گذرگاه جذابی برای پیاده‌روی است . بناهای تاریخی و فرهنگی ارزشمندی در این خیابان وجود دارند ، مانند هتل سرپسکا کرونا (ملقب به تاج صربستان) که در سال‌هایی نه‌ چندان دور مجلل‌ترین رستوران بلگراد تلقی میشد و حالا با تغییر کاربری تبدیل به کتابخانه شهر شده است.

این خیابان که میدان انقلاب را به کاله مگدان متصل می کند، محل قدم زدن شهروندان بلگراد می باشد و عبور خودرو در این خیابان ممنوع میباشد.  معمولاً مراسم فرهنگی درجه دو از نوع تئاتر و موسیقی خیابانی در این خیابان اجرا میگردد . این خیابان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در تور بلگراد میباشد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های بلگراد روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور بلگراد ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***