تور ایتالیا

درباره تور ایتالیا و آب و هوای ایتالیا

میراث فرهنگی غنی و فراوان ، آب و هوای مدیترانه ای و معتدل ، امکانات فراوان توریستی ، مکانهای تفریحی فراوان ، فرهنگ توریست پذیر مردم ایتالیا  و از همه مهمتر امنیت برای توریست ها از دلایل مهمی است که تور ایتالیا مورد توجه گردشگران است. بنا بر گزارش سازمان میراث فرهنگی جهانی یونسکو ، بیش از 50 درصد مکانهای تاریخی دنیا در کشور ایتالیا قرار دارد و به جرات میتوان گفت رم مرکز تاریخ و فرهنگ جهان است. شاید هیچ جای دنیا به اندازه ایتالیا بناهای تاریخی برای دیدن وجود نداشته باشد.

درباره ایتالیا

کشور ایتالیا با وسعت حدود 300 هزار کیلومتر در جنوب اروپای مرکزی واقع شده و در شمال با کشورهای فرانسه ، اتریش ، سوئیس و اسلوونی همسایه است و در جنوب بصورت شبه جزیره در دریای مدیترانه واقع شده است . ایتالیا در عین حال بزرگترین جزیره های مدیترانه یعنی سیسیل و ساردینا را دارد. از طرفی دو کشور سان مارینو و واتیکان نیز در درون کشور ایتالیا قرار گرفته اند. ایتالیا با 60 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور اروپاست ، آب هوای معتدل دارد و پایتخت آن رم است. زبان رسمی این کشور ایتالیایی بوده ، اما در بعضی ایالتهای شمالی زبان آلمانی و فرانسوی و اسلووانیای و لومباردی زبان رسمی است و البته زبانهای دیگری نیز در ایتالیا وجود دارد.

آب و هوای ایتالیا

آب و هوای ایتالیا مدیترانه‌ای است اما در شمال به دلیل وجود رشته‌کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشوری تقریبا گرم است.

بهترین زمان مسافرت در تور ایتالیا

با توجه به نوع آب و هوای ایتالیا ، در آب و هوای مدیترانه ای یک فصل گرم و خشک وجود دارد و یک فصل خنک و بارانی. بنابراین بهترین زمان مسافرت در تور ایتالیا در شروع فصل گرم یعنی از آپریل تا اکتبر میباشد. با megatour.ir همراه باشید.

جاذبه های گردشگری در تور ایتالیا

بازدید گردشگران تور ایتالیا از روم

روم محبوبترین شهر توریستی ایتالیاست و مقصد اول گردشگران تور ایتالیا میباشد . در واقع روم را میتوان شهر میکلانژ و داوینچی و شهر مجسمه ها و کلیساها و بزرگترین موزه بی سقف دنیا دانست. روم شهر باستانی امپراتوری عظیم روم است . بنابر گزارش سازمان میراث فرهنگی جهانی یونسکو بیش از ۵۰ درصد از مکانهای تاریخی دنیا در ایتالیا قرار دارد. در عین حال همه جای شهر پر است از مجسمه ها و کلیساها و بناهای عظیم . مجسمه هایی نظیر میکل آنژ، داوینچی، برنینی، آلگاردی از شهرت بیشتری برخوردار هستند.

علاوه براین ساختمان های تاریخی ، شهر روم در تمام دنیا به تاریخ چند هزار ساله و فرهنگ اصیل ایتالیایی و مردمان خونگرم و پاستا و پیتزا شناخته میشود. آب و هوای مناسب روم نیز باعث شده در طول سال شهر پذیرای گردشگران زیادی باشد. از مهمترین جاذبه های گردشگری روم میتوان به کلوسئوم ، واتیکان ، کلیسای کوچک سیسین ، میدان سن پیترو ، پانتئون ، پله‌های اسپانیایی ، میدان اسپانیا ، فواره تروی ، میدان ناوونا و آبشار چهار رودخانه ، فروم رومی ، قصر سنت آنجلو ، میدان ونیز ، گالری برگز و … اشاره نمود.

شهر تاریخی فلورانس

شهر خوش آب و هوا و تاریخی فلورانس در شمال ایتالیا و بین روم و میلان قرار داشته و مرکز ایالت توسکانی میباشد . این شهر قطعا یکی از زیباترین شهرهای دنیاست و در حقیقت مجموعه ای از کاخها و کلیساها میباشد و و همانند روم یک موزه روباز است با این تفاوت که مکانهای دیدنی آن بیشتر از روم است و بعلاوه غذاهای آن از ونیز هم خوشمزه تر است. این شهر با داشتن انواع معماریها و تندیس ها یکی از مراکز فرهنگی ، هنری اروپا محسوب میشود و در سال ۱۹۸۲ در سازمان میراث فرهنگی جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .

فلورانس در واقع گنجینه ای از آثار هنری و معماری در جهان است که در دوران طلایی فلورانس پدید آمده است. گالری اوفیتسی که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های نقاشی دنیا می باشد در شهر فلورانس قرار دارد. از مکانهای دیدنی این شهر مینوان به کاخ مدیچی ، برج جیوتو ، کلیسای سنت جان ، کلیسای سن لورنس ، کلیسای جامع فلورانس ، موزه سن مارک ، مجسمه داوود اشاره نمود.

کولوسئوم

این مجموعه بی نظیر در روم واقع شده است وبی شک یکی از باشکوهترین و عظیمترین آمفی تئاترهای رومی بوده است که در سال 70 پس از میلاد ساخته شده است. کولوسئوم زمانی 50 هزار تماشاچی را در خود جای میداده است. این مکان محل نمایش نبرد خونین گلادیاتورها و مسیحیان بر سر مرگ و زندگی بوده و این نمایشها از سرگرمیهای روزمره ی امپراتورها و اشراف و نیز مردم عادی بشمار میرفته است.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های ایتالیا روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور ایتالیا ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***