تور اکراین

درباره تور اکراین و آب و هوای اکراین

تور اکراین از سال 2005 تا به امروز یکی از تورهای مورد علاقه گردشگران دنیا محسوب میشود. اکراین از نظر تعداد گردشگر ، نهمین کشور در رده بندی سازمان جهانی گردشگری میباشد. سالانه بیش از 1.6 میلیون توریست به اوکراین می روند. اکراین دارای بناهای تاریخی و قلعه های بسیاری است که هفت تای آنها به عجایب هفتگانه ی اکراین مشهور است. در اکراین رودخانه های بسیاری جاری است و این سبب به وجود آمدن مناظری بی نظیر در این کشور شده است.

درباره اکراین

اکراین کشوری واقع در اروپای شرقی است که در سال 1991 از شوروی سابق جدا شد و مرکز آن شهر کیف است . اکراین با کشور روسیه ، روسیه سفید ، اسلواکی ، مجارستان ، مولداوی و رومانی مرز زمینی و با کشورهای بلغارستان ، ترکیه و گرجستان مرز آبی دارد.  زبان رسمی این کشور اوکراینی است ولی با این حال بسیاری از مردم به روسی صحبت می‌کنند. حکومت در اوکراین جمهوری است و رئیس جمهور در آن با رای مستقیم مردم برای دوره‌ای پنج ساله تعیین می‌شود.

اقتصاد اکراین

اکراین اقتصاد رو به رشدی را در سالهای گذشته تجربه کرده است است که در ماههای اخیر به دلایل جنگ های داخلی با جدایی طلبان روس تبار و کریمه دچار مشکلاتی شده است. محصولات صادراتی این کشور شامل فلزات آهنی و غیرآهنی ، سوخت و مواد پتروشیمی ، تجهیزات و ماشین‌آلات حمل و نقل و مواد خوراکی است. واردات این کشور شامل انرژی، ماشین‌آلات و تجهیزات و مواد شیمیایی است.

آب و هوای اکراین

آب و هوا در شمال اکراین سرد و در جنوب آن معتدل است. در شهر کیف ۲ تا ۳ ماه از سال یخبندان کامل است و دما تا ۳۰ درجه زیر صفر هم میرسد. میانگین دما در ماه ژانویه منفی ۶ درجه و درجولای مثبت ۲۰ درجه سانتیگراد است ، ولی در جنوب اوکراین حرارت در ژانویه ۴ درجه و در جولای ۲۴ درجه است. در غرب این كشور زمستانها ملايم تر و تابستانها خنك تر است و در شمال كوههای كارپات برف های سنگين‌می بارد. سطح بارندگي متوسط است و معمولا در تابستان به حداكثر ميرسد. در جزیره کریمه آب و هوا مدیترانه و مطبوع است.

بهترین زمان مسافرت در تور اکراین

اگر قصد رفتن به اکراین را دارید باید به دو نکته توجه کنید ، اول بهترین دوره و شرایط آب و هوایی را بررسی نمایید و نکته بعدی قیمت هتل ها را چک کنید که در فصل اوج گردشگری و شلوغی قیمت هتل ها بسیار گرانتر از ماههای دیگر است. آب و هوای اکراین آب و هوای معتدل است اما بهترین زمان برای این تور تابستان و فصل گرم است.

جاذبه های گردشگری در تور اکراین

خیابان Khreshchatik

خیابان Khreshchatik در واقع یکی از خیابانهای اصلی کیف (Kiev) است و از میدان اروپا (European Square) تا میدانر بیزارابسکا  (Bessarabska S.Q ) ادامه دارد. این خیابان پر است از کافه ها و رستورانهای شلوغ و مراکز خرید و ساختمانهای حکومتی و در عین حال یکی از گرانترین خیابانهای اروپا برای خرید کردن است.

موزه جنگ بزرگ میهنی

این موزه یکی از بزرگترین موزه های اکراین میباشد که در منطقه Pechersk شهر کیف قرار گرفته است و یادآور جنگ آلمان و شوروی است. ، این موزه دارای بیش از 300000 اثر نمایشی میباشد و در مرکز آن مجسمه ی معروف میهن( Motherland)قرار دارد. این موزه یکی از مکان های مورد علاقه در تور اکراین است.

کلیسای سنت صوفیا ( Saint Sophia )

به جرات میتوان گفت که یکی از جاذبه های اکراین کلیسای سنت صوفیاست. این کلیسا یکی از زیباترین بناهای تاریخی در شهر کیف و تاریخی ترین بنا در اروپای شرقی میباشد. کلیسای Saint Sophia همچنین یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی این شهر در تور اکراین است. این کلیسا درفهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.

صومعه ی کیف – پچرسکی

این صومعه ی زیبا در ساحل رودخانه ی دنیپر ساخته شده است. معماری بسیار زیبای این مجموعه از امتیازات آن است. در زیر گنبد طلایی این صومعه ها و کلیساها ، زنجیره ای از کاتاکومپ ها ( مقبره های زیر زمینی مسیحیت ) قرار دارند که با نور شمع روشن می شوند.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های اکراین روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور روسیه ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***