تور اسپانیا

درباره تور اسپانیا و آب و هوای اسپانیا

تور اسپانیا یکی از تورهای بسیار پر طرفدار در دنیاست. آب و هوای مدیترانه ای و مطبوع ، امکانات فراوان توریستی ، مکانها و جاذبه های فراوان،  فرهنگ توریست پذیر مردم اسپانیا و از همه مهمتر امنیت برای توریست ها از دلایل مهمی است که تور اسپانیا مورد توجه گردشگران است.

درباره اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده که در جنوب غربی اروپا در شبه جزیره ایبری واقع گردیده است. اسپانیا از شمال به فرانسه و از غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس و در شرق با دریای مدیترانه و در جنوب به تنگه جبل الطارق و مراکش محدود میشود. کشور اسپانیا پنجاه و یکمین کشور پهناور جهان و در اروپای غربی دومین کشور بعد از فرانسه به شمار میاید. پایتخت اسپانیا شهر زیبای مادرید و جمعیت آن حدود 46 میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و پول رایج آن یورو است. دین رسمی مردم اسپانیا مسیحی میباشد. اسپانیا بزرگ ‌ترین تولید کنندهٔ روغن زیتون و زعفران در دنیاست و همچنین دارای معادن مس ، آهن ، ذغال سنگ ، کبالت ، نقره ، جیوه و فسفات است. صنایع پارچه بافی، کاغذ سازی ، صنایع اتومبیل در این کشور مطرح است .

آب و هوای اسپانیا

بخش های جنوبی و مرکزی و شرقی اسپانیا دارای آب و هوای مدیترانه ای است و شمال آن آب و هوای معتدل دارد. شهرهای مادرید و بارسونا دارای آب و هوای مدیترانه ای یعنی تابستانهای گرم و زمستانهای ملایم هستند. چنانچه دما در تابستان به 40 درجه سانتیگراد هم میرسد.

بهترین زمان مسافرت در تور اسپانیا

تور اسپانیا در تمام طول سال مورد استقبال گردشگران دنیا قرار دارد. اما اگر قصد سفر با تور اسپانیا را دارید بهترین زمان از اردیبهشت تا شهریور است که در این زمان فصل گرم و خشک محسوب شده میتوانید از سواحل و تفریحات دریایی اسپانیا استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری در تور اسپانیا

کاخ ال اسکوریال

کاخ ال اسکوریال در سال 1559 به دستور شاه فیلیپ دوم ، امپراتور اسپانیا ساخته شد. این بنا توسط خوان باتیستا دی تولدو معمار معروف آن دوران که سابقه کار بر روی کلیسای سنت پیتر را نیز داشت طراحی و ساخته شد. کاخ ال اسکوریال در واقع به عنوان مرکز سیاسی اسپانیا در آن زمان بود و تا به امروز به عنوان کاخ سلطنتی ، صومعه و مدرسه کاربرد داشته است. این کاخ در سال 1984 در لیست فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار گرفت. بازدید از این کاخ را به گردشگران در تور اسپانیا پیشنهاد میکنیم.

مراسم گاوبازی

مراسم گاوبازی در اسپانیا ریشه در دوران قرون وسطی داشته و دو رویداد تاریخی مربوط به آن زمان در این جشنواره گرامی داشته میشود. نام این جشنواره از یک مبلغ مسیحی به همین نام گرفته شده که توسط رومی ها گردن زده شد و بدنش به گاوی بسته شد تا در شهر کشیده و تکه تکه شود ، اما زنی با لباس سفید سعی میکند گاو را متوقف کند و مانع اینکار گردد و پوشیدن لباس سفید در این جشنواره رسمی به یادگار از زن شجاع این شهر است.

در مراسم گاوبازی ، هر روز ساعت هشت صبح در قسمت قدیمی شهر ، میان خیابان های باریک ، صدها نفر آماده فرار کردن و دویدن از دست شش گاو و شش گوساله هستند که به دنبال صدای ترقه ای از اصطبل به خیابان آزاد می شوند. گاوها عصبانی و وحشت زده کوچه های پیچ در پیچ و راهی که برای آنها باز شده را تا استادیوم گاوبازی شهر می دوند . پس از ورود گاوها به استادیوم ، آنها را تا عصر در میدان مسابقه نگهداری می کنند. تا شرط ها بسته شود و ماتادور ها به زمین مسابقه بیایند.

جزایر قناری

جزایر قناریمجمع الجزایری است که از ۷ جزیره اصلی و تعدادی جزیره فرعی آتشفشانی در اقیانوس اطلس تشکیل شده و نزدیک به ساحل کشور مراکش در شمال غربی قاره آفریقا واقع شده است و یکی از 17 منطقه خودگردان اسپانیاست. درحال حاضر لاس پالماس پایتخت جزایر قناریست. جزایر قناری بی درنگ ما را به یاد درختان سبز و بلند ، دریا و سواحل سفید و طوطی‌های رنگارنگ می اندازد ، اما دیدنی‌های این جزایر بیشتر از این‌ موارد است.

بزرگترین کلکسیون طوطی جهان در پارک لوروی بچه‌ها را سرگرم میکند و بهترین غذاهای دریایی و در عین حال مراکز خرید هم وجود دارد. آتشفشانهای بزرگ و فعال ، مناطق باستان‌ شناسی ماقبل تاریخ ، جنگل‌های انبوه کاج ، خلیج‌های کوچک ماسه‌ای و تپه‌های شنی حیرت‌انگیز ، کوچه‌های سنگ‌فرش برای پیاده‌روی ، آب‌درمانی در آب‌های آتشفشانی ال‌تیده و کوهنوردی در پارک گاراخونای و نیز انواع ورزشهای آبی از جمله جاذبه های گردشگری جزایر قناری است.

برای مشاهده کامل تصاویر و فیلم های جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های اسپانیا روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور اسپانیا ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***