تور اتریش

درباره تور اتریش و آب و هوای اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است و تور اتریش سفر به قلب اروپای غربی است. پایتخت کشور اتریش وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک ، از شرق با اسلوواکی و مجارستان ، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین مرز مشترک دارد. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن زبان آلمانی است اما زبان های اسلوانیایی ، کرواتی و مجاری در بخشهای از اتریش رایج است. قدمت این کشور مدرن به قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد. اتریش بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرال است و صدر اعظم و رئیس جمهور این کشور توسط مردم انتخاب می‌شود. اتریش در سال ۱۹۹۵ عضو اتحادیه اروپا شد اما از نظر قانون اساسی همانند برخی دیگر از کشورها چون سوئد بیطرف باقی ماند.

آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش در زمستان‌ها سرد و در تابستان‌ها ملایم همراه با بارندگی نسبتاً زیاد است. اطراف اتریش را کوه‌های آلپ و سایر کوهستان‌ها در قسمت غرب و جنوب در برگرفته است. قسمت‌های شرقی و شمالی آن نسبتاً کم ارتفاع هستند.

بهترین زمان مسافرت با تور اتریش

مانند اکثر قسمتهای اروپای غربی تابستان های بسیار مطبوع و ملایمی در اتریش وجود دارد و بهترین زمان مسافرت در فصل های بهار و تابستان است گرچه در زمستان هم علاقمندان به بازیهای زمستانی از تور اتریش استفاده میکنند.

جاذبه های گردشگری در تور اتریش

وین

وین یکی از پویاترین شهرهای اروپا است که در تور اتریش از آن بازدید میشود. رودخانه دانوب از شمال شرقی شهر به سمت جنوب غربی آن روان است . شکوه باستانی آن مشتمل بر قصرها و باغ های مجلل سلطنتی ، معماری داخلی چشم نواز باروک ، میدان ها و آب نماهای زیبا است . موزه های وین آثار مدرن و سنت شکن بسیاری را در خود جا داده اند. کافه ها و رستوران های این شهر طیف وسیعی از غذاها ، نوشیدنی های سرد و گرم ، دسر ها و شیرینی جات را سرو میکنند. وین شهری است که موتزارت ، بتهوون ، هایدن ، شوبرت ، اشتراوس ، برامس و ماهلر ، هریک زمانی در آن سکنی گزیده اند و از زیبایی این شهر الهام گرفته اند.

پایتخت موسیقی جهان

وین پایتخت جهانی موسیقی است و زادگاه بسیاری از آهنگسازان و بزرگان موسیقی شناخته می‌شود. دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین که یک دانشگاه دولتی است ، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی جهان است. همچنین مدرسه‌ها ، هنرستان‌ها و کنسرواتوارهای خصوصی موسیقی دیگری نیز به آموزش علاقه‌مندان و هنرجویان موسیقی در وین می‌پردازند.

کاخ شون‌ برون ( Schönbrunn Palace )

این کاخ سلطتنتی بسیار زیبا در دوران بروک یعنی ابتدای قرن هجدهم میلادی در شهر وین ساخته شده است و به عنوان اقامتگاه تابستانه و تفرجگاه و شکارگاه پادشاهان اتریش بکار میرفته است. در زبان آلمانی شون به معنای زیبا و برون به معنای چشمه است. این مجموعه امروزه شامل یک بنای اصلی با 1400 اتاق و تعدادی سالن و چند باغ با سبک های مختلف و قدیمی ترین باغ وحش دنیا میباشد. جالب است که بدانید یکی از سالنهای این کاخ که به نام سالن ایرانی معروف است معماری کاملا ایرانی دارد. این کاخ از سال 1960 تا امروز به عنوان یکی از برترین و محبوبترین جاذبه های گردشگری در تور اتریش محسوب میگردد.

بازدید از موزه آلبرتینا در تور اتریش

موزه آلبرتینا ، موزه ای بسیار زیباست که در منطقه ای بنام اینر استات در شهر وین قرار گرفته است و یکی از جاذبه های توریستی در تور اتریش است . موزه آلبرتینا با داشتن بیش از 65 هزار نقاشی ، تعداد زیادی از کارهای مدرن گرافیکی ، فتوگرافیکی و نقشه های معماری یکی از بزرگترین موزه های جهان در نوع خود میباشد و در عین حال به غیر از مجموعه موزه گرافیک ، به تازگی دو مجموعه قابل توجه آثار امپرسیونیست و اوایل قرن بیستم نیز به آثار این موزه اضافه گردیده است. موزه آلبرتینا هر روز از 10 صبح تا 6 بعداز ظهر و چهارشنبه ها تا 9 شب باز است. ورودی آن 9.5 یورو می باشد.

برای مشاهده کامل فیلم و تصاویر جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و هتل های اتریش روی لینک های زیر کلیک کنید

برای دانلود کد هدیه روزانه تور اتریش ، هر سه قسمت کدهای زیر را دانلود کنید و پس از دانلود ، مطابق راهنمای موجود در فایلهای دانلود شده عمل کنید.

*** کد هدیه روزانه مگاتور را دریافت کنید ***